ÇEVRESEL VERİLER WEBİNARI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi, Carbon Disclosure Project (CDP) ve Local Governments for Sustainability (ICLEI) ortaklığında 23 Haziran 2020’de gerçekleştirilen “Çevresel Veriler Neden Ölçülmeli, İzlenmeli ve Yönetilmeli?” konulu webinarda yerel yönetimlerde veri temelli iklim eylemi ele alındı. Webinara UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, ICLEI Sürdürülebilir Kaynaklar, İklim ve Dirençlilik Koordinatörü Giorgia Rambelli, CDP’den Birleşik Krallık Kıdemli Veri ve Analiz Görevlisi Arminel Lovell ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Uzmanı Çağlar Tükel panelist olarak katılım sağladı.

Webinarda, kentsel düzeyde iklim eylemi için veri temelli karar vermenin önemi ele alındı. Webinar boyunca CDP-ICLEI tarafından, birleşik raporlama sistemi aracılığıyla veri raporlamanın faydaları katılımcılarla paylaşıldı. Yapılan sunumlarda, raporlama sürecinin, şehirlerin çevresel etkilerini anlamaları ve iklim eylemindeki ilerlemelerini birbiriyle karşılaştırmaları için bir araç olarak kullanılabileceği ifade edildi. Raporlama için gerekli olan anketin yanıtlama sürecinin, uluslararası topluluğa da önemli bir mesaj göndermekte ve şehirlerin CDP, ICLEI ve ortaklarımız aracılığıyla çok çeşitli kaynaklara ve fırsatlara erişmesine yardımcı olabileceği belirtildi.

Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki farklı bölgelerden yerel yönetimlerin katılımı ile gerçekleştirilen webinar, panelist sunumlarının tamamlanmasından sonra soru-cevap ve kaynak paylaşımı ile tamamlandı.

 

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER