2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ - GÜNCEL PROGRAM VE GÜNDEM MADDELERİ - 6-9 ARALIK 2017, ÇİN

 

 

Değerli UCLG Dünya Konseyi Üyeleri,

6-9 Aralık 2017 tarihlerinde Hangzhou, Çin’de gerçekleştirilecek olan UCLG Dünya Konseyi toplantıları hakkında yapılan önceki bilgilendirmeleri takiben, sizlere toplantılar hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlamaktan ve Yönetim Kurulu & Dünya Konseyi çalışma oturumlarının güncellenen taslak program ve gündem maddelerini sunmaktan memnuniyet duymaktayız.
 
Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi Çalışma Oturumları Taslak Gündemleri 
 
Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi toplantılarının taslak gündemlerine aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
 
Güncellenen Taslak Program
 
Ek toplantıları ve toplantıların saatlerini de içeren güncel programa aşağıda linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
Komite & Çalışma Grupları Toplantıları, 6 Aralık Çarşamba ve 7 Aralık Perşembe günleri gerçekleştirilecektir.  Hangzhou’da toplantı yapmak isteyen Komite ve Çalışma Grupları’nın bizleri en kısa zamanda bilgilendirmesini rica ederiz.
 
Akıllı Şehir ve Büyük Veri Forumu
 
Hangzhou Belediyesi ve Çin Halkı Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği (CPAFFC) tarafından düzenlenen Akıllı Şehir ve Büyük Veri Forumu, 7 Aralık günü öğleden sonra gerçekleştirilecektir.

Forum, üst düzey katılımcıların konuşma yapacağı açılış oturumunun ardından bir buçuk saatlik panel tartışmaları ile devam edecektir.  Düzenlenecek olan iki yuvarlak masa toplantısının temaları:  Büyük Veri Kentsel Yönetişime Olanak Sağlar; ve Akıllı Uygulama & Yeşil Sürdürülebilir Kalkınma.
 
Kayıt
 
Yasal ve lojistik nedenlerden ötürü, online kayıt formunu Google Forms aracılığıyla en geç 10 Kasım tarihine kadar doldurarak katılımınızı teyit etmeniz gerekmektedir.  Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.
 
Online Form’a ulaşamamanız halinde, ekteki kayıt formunu doldurarak lütfen UCLGExBu@uclg.org adresinden UCLG Dünya Sekreteryası’na gönderiniz.
 
Toplantı Yeri
 
Toplantılar, Dragon Hotel’de gerçekleştirilecektir.
 
Adres: 120 Shuguang Road, Hangzhou, China, 310007
 
 
Otel Bilgisi

UCLG Delegasyonu’nun konaklayacağı ana otel: 

Dünya Konseyi katılımcıları adına sınırlı sayıda oda için anlaşma sağlandığından ilk gelene ilk hizmet esasına göre hareket edilecektir. Odaların müsait olması ve anlaşılan fiyatlarla sağlanması için, lütfen mümkün olan en kısa sürede konaklama rezervasyonunuzu yaptırınız.
 
Dragon Hotel
 
Dragon Hotel için konaklama rezervasyonunuzu otelin web sitesinden online olarak yapabilirsiniz:  http://www.dragon-hotel.com/en. UCLG grubundan olduğunuzu belirtmek için, lütfen web sayfasının "online rezervasyonlar" bölümündeki "kurumsal kimlik” kutusuna uclg2017 kodunu giriniz.
 
Önceden ödeme yapma zorunluluğunuz olmamasına rağmen, rezervasyonun eksiksiz şekilde tamamlanması için, kayıt sırasında kredi kartı numaranızı paylaşmanız gerekebileceğini hatırlatırız.
 
Oda başına gecelik ücret: 115 € (kahvaltı dahil)
 
Zhejiang Narada Grand Hotel
 
Zhejiang Narada Grand Hotel’de rezervasyon yapmak için lütfen ekteki formu doldurup   chris@naradahz.com adresine gönderiniz.
 
Önceden ödeme yapma zorunluluğunuz olmamasına rağmen, rezervasyonun eksiksiz şekilde tamamlanması için, kayıt sırasında kredi kartı numaranızı paylaşmanız gerekebileceğini hatırlatırız.
 
Oda başına gecelik ücret: 80€ (kahvaltı dahil)
 
Vize
 
Çin’e giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınız olabileceğini ve bu sürecin uzun zaman alabileceğini hatırlatır ve vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
 
Kişisel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde, Hangzhou’daki ekibimiz ile iletişime geçiniz: Wang Jie: wangjie@hzfao.gov.cnve Sun Yi: sunyi@hzfao.gov.cn. Mailinizin CC kısmına lütfen UCLGExBu@uclg.org adresini de ekleyiniz.

 

Ulaşım
 
6 Aralık tarihinde Hangzhou Xiaoshan Uluslararası Havalimanı’nda yukarıda belirtilen otellere, 10 Aralık tarihinde de otellerden havalimanına transferler ev sahibi tarafından sağlanacaktır.

Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır.
 
Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası
 
 
Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

Toplantıların Taslak Programı

Yönetim Kurulu Genel Oturumu Taslak Gündemi

Dünya Konseyi Genel Oturumu Taslak Gündemi

Kayıt Formu (Google Forms aracılığıyla)

Kayıt Formu

Nerada Grand Hotel Rezervasyon Formu

Akıllı Şehirler ve Büyük Veri Forumu Hakkında Bilgi

DUYURULAR

 SOSYAL UYUM KONUSUNDA MÜLTECİ DOSTU BELEDİYELER İÇİN DEVAM ÇALIŞTAYI

Sosyal Uyum Konusunda Mülteci Dostu Belediyeler için Devam Çalıştayı 12-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı & UCLG Anatüzük Komitesi Toplantısı

CLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA'DAN YEREL YÖNETİMLERE CİNSİYET EŞİTLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biri olan Türkiye'de 2019 yerel seçimlerine katılacak partilere, yerel kadın liderleri destekleme noktasında, aday listesinde en az yüzde 30 oranında cinsiyet eşitliği kotasını sağlayacak şekilde düzenleme yapmasına yönelik çağrıda bulunduk.

 EV SAHİBİ TOPLULUKLARDA YEREL EKONOMİK KALKINMA ÇALIŞTAYI

“Ev Sahibi Topluluklarda Yerel Ekonomik Kalkınma” başlıklı, Ev Sahibi Belediyeler öğrenme ağı toplantısı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Dünya Bankası Grubu’nun ortaklığında, Dünya Bankası Güney-Güney Programı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), CIHEAM Bari ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün desteğiyle Akdeniz Entegrasyon Merkezi tarafından 19-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Gaziantep'de düzenlenecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY ORTAK TOPLANTISI & UCLG-MEWA KENTSEL MOBİLİTE ŞANLIURFA ZİRVESİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi 20-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 ​ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK- EĞİTİM VE VAKIF İLİŞKİSİ

23 Ekim 2018 Salı günü saat 15.00’da UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde gerçekleştireceğimiz söyleşimize sizleri de bekliyoruz.

 2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

 KARTEPE ZİRVESİ 2018: “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

İlki “15 Temmuz ve Dünya Darbe Düzeni” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikincisi hayata geçiriliyor. 26- 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek zirvenin, bu yılki temasını “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” başlığı oluşturmaktadır.

 TAKVİMİNİZE EKLEYİN: UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi, 20-22 KASIM 2018, ŞANLIURFA, TÜRKİYE

UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Komitesi‘nin bir faaliyeti olarak “UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi”, 20-22 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ III. TOPLANTISI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi III. Toplantısı, 7-8 Ağustos 2018 tarihlerinde, Selçuklu (Konya) Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

TWITTER