2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ - GÜNCEL PROGRAM VE GÜNDEM MADDELERİ - 6-9 ARALIK 2017, ÇİN

 

 

Değerli UCLG Dünya Konseyi Üyeleri,

6-9 Aralık 2017 tarihlerinde Hangzhou, Çin’de gerçekleştirilecek olan UCLG Dünya Konseyi toplantıları hakkında yapılan önceki bilgilendirmeleri takiben, sizlere toplantılar hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlamaktan ve Yönetim Kurulu & Dünya Konseyi çalışma oturumlarının güncellenen taslak program ve gündem maddelerini sunmaktan memnuniyet duymaktayız.
 
Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi Çalışma Oturumları Taslak Gündemleri 
 
Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi toplantılarının taslak gündemlerine aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
 
Güncellenen Taslak Program
 
Ek toplantıları ve toplantıların saatlerini de içeren güncel programa aşağıda linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
Komite & Çalışma Grupları Toplantıları, 6 Aralık Çarşamba ve 7 Aralık Perşembe günleri gerçekleştirilecektir.  Hangzhou’da toplantı yapmak isteyen Komite ve Çalışma Grupları’nın bizleri en kısa zamanda bilgilendirmesini rica ederiz.
 
Akıllı Şehir ve Büyük Veri Forumu
 
Hangzhou Belediyesi ve Çin Halkı Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği (CPAFFC) tarafından düzenlenen Akıllı Şehir ve Büyük Veri Forumu, 7 Aralık günü öğleden sonra gerçekleştirilecektir.

Forum, üst düzey katılımcıların konuşma yapacağı açılış oturumunun ardından bir buçuk saatlik panel tartışmaları ile devam edecektir.  Düzenlenecek olan iki yuvarlak masa toplantısının temaları:  Büyük Veri Kentsel Yönetişime Olanak Sağlar; ve Akıllı Uygulama & Yeşil Sürdürülebilir Kalkınma.
 
Kayıt
 
Yasal ve lojistik nedenlerden ötürü, online kayıt formunu Google Forms aracılığıyla en geç 10 Kasım tarihine kadar doldurarak katılımınızı teyit etmeniz gerekmektedir.  Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.
 
Online Form’a ulaşamamanız halinde, ekteki kayıt formunu doldurarak lütfen UCLGExBu@uclg.org adresinden UCLG Dünya Sekreteryası’na gönderiniz.
 
Toplantı Yeri
 
Toplantılar, Dragon Hotel’de gerçekleştirilecektir.
 
Adres: 120 Shuguang Road, Hangzhou, China, 310007
 
 
Otel Bilgisi

UCLG Delegasyonu’nun konaklayacağı ana otel: 

Dünya Konseyi katılımcıları adına sınırlı sayıda oda için anlaşma sağlandığından ilk gelene ilk hizmet esasına göre hareket edilecektir. Odaların müsait olması ve anlaşılan fiyatlarla sağlanması için, lütfen mümkün olan en kısa sürede konaklama rezervasyonunuzu yaptırınız.
 
Dragon Hotel
 
Dragon Hotel için konaklama rezervasyonunuzu otelin web sitesinden online olarak yapabilirsiniz:  http://www.dragon-hotel.com/en. UCLG grubundan olduğunuzu belirtmek için, lütfen web sayfasının "online rezervasyonlar" bölümündeki "kurumsal kimlik” kutusuna uclg2017 kodunu giriniz.
 
Önceden ödeme yapma zorunluluğunuz olmamasına rağmen, rezervasyonun eksiksiz şekilde tamamlanması için, kayıt sırasında kredi kartı numaranızı paylaşmanız gerekebileceğini hatırlatırız.
 
Oda başına gecelik ücret: 115 € (kahvaltı dahil)
 
Zhejiang Narada Grand Hotel
 
Zhejiang Narada Grand Hotel’de rezervasyon yapmak için lütfen ekteki formu doldurup   chris@naradahz.com adresine gönderiniz.
 
Önceden ödeme yapma zorunluluğunuz olmamasına rağmen, rezervasyonun eksiksiz şekilde tamamlanması için, kayıt sırasında kredi kartı numaranızı paylaşmanız gerekebileceğini hatırlatırız.
 
Oda başına gecelik ücret: 80€ (kahvaltı dahil)
 
Vize
 
Çin’e giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınız olabileceğini ve bu sürecin uzun zaman alabileceğini hatırlatır ve vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
 
Kişisel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde, Hangzhou’daki ekibimiz ile iletişime geçiniz: Wang Jie: wangjie@hzfao.gov.cnve Sun Yi: sunyi@hzfao.gov.cn. Mailinizin CC kısmına lütfen UCLGExBu@uclg.org adresini de ekleyiniz.

 

Ulaşım
 
6 Aralık tarihinde Hangzhou Xiaoshan Uluslararası Havalimanı’nda yukarıda belirtilen otellere, 10 Aralık tarihinde de otellerden havalimanına transferler ev sahibi tarafından sağlanacaktır.

Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır.
 
Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası
 
 
Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

Toplantıların Taslak Programı

Yönetim Kurulu Genel Oturumu Taslak Gündemi

Dünya Konseyi Genel Oturumu Taslak Gündemi

Kayıt Formu (Google Forms aracılığıyla)

Kayıt Formu

Nerada Grand Hotel Rezervasyon Formu

Akıllı Şehirler ve Büyük Veri Forumu Hakkında Bilgi

DUYURULAR

 UCLG-MEWA’DAN FİLİSTİN İÇİN HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI

“Kudüs, Bir Şehirden Daha Fazlasıdır”

 UCLG-MEWA 14 YAŞINDA!

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU: GÜNDEM & SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ

23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu toplantılarına ilişkin olarak, Yönetim Kurulu Genel Oturumu’na dair taslak gündemi ve Strazburg seyahatiniz ile ilgili bazı önemli bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 Binalarda Enerji Verimliliği ve Tasarım Esasları

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "Binalarda Enerji Verimliliği ve Tasarım Esasları"

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ EKSENİNDE KATILIMCILIK VE GİRİŞİMCİLİK PANELİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 27-29 Nisan 2018 tarihlerinde UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı & Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ekseninde Katılımcılık ve Girişimcilik Paneli’ni Karesi Belediyesi ev sahipliğinde düzenleyecektir.

 V. İSTANBUL KARBON ZİRVESİ, 26 Nisan 2018/ISTANBUL

“İklim Finansmanı" ana teması ile kamu, sivil toplum, iş dünyası ve akademiden konunun uzmanlarını bir araya getirecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 II. IREMCON ULUSLARARASI ÇEVRE KONFERANSI, 21-22 MART 2018

II. IREMCON Uluslararası Çevre Konferansı, 21-22 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul- Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleştirilecektir.

 STRAZBURG 2018 - UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

TWITTER