2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Değerli Dünya Konseyi Üyeleri,

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

TASLAK PROGRAM

UCLG için temel kurumsal toplantıların gerçekleştirileceği gün, 6 Kasım olacak, hem Yönetim Kurulu hem de Dünya Konseyi için çalışma oturumları ve bir siyasi tartışma oturumu düzenlenecektir.
 

  • 5 Kasım Pazartesi: Forumun Açılışı, Mali Yönetim Komitesi ve Anatüzük Komitesi’nin yanı sıra tematik oturumlar.
  • 7 Kasım Çarşamba: Politika Konseyleri ve Ibero-Amerikan Yerel Forumu

Bildiğiniz gibi, Dünya Konseyi'nin tarihleri, Lille'deki kardeş kuruluşumuz AIMF'in (üyelerimizin birçoğunun da katılacağı) toplantısı ile kaçınılmaz olarak örtüşmektedir. Yukarıda önerilen program, her iki Sekretaryanın da mutabık kaldığı en iyi opsiyondur.

Ağlarımız için son birkaç aydır devam eden yoğunluklar ve hem bölgesel hem küresel düzeylerde eşi görülmemiş yoğunlukta devam eden çalışmalar nedeniyle bu çakışmayı engelleyememiş olmamız dolayısıyla özürlerimizi sunarız.

YÖNETİM KURULU VE DÜNYA KONSEYİ ÇALIŞMA OTURUMLARI TASLAK GÜNDEMLERİ 
 
Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi toplantılarının taslak gündemlerine aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

LOJİSTİK BİLGİLER

Kayıt
Dünya Konseyi için kayıtlar başlamıştır.

Yasal ve güvenlik nedenleriyle, çevrimiçi kayıt formunu en kısa zamanda ve 15 Ekim tarihine kadar doldurarak katılımınızı onaylamanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.  
 
Dünya Konseyi katılımcıları, İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu için otomatik olarak kayıt edilecektir.
 
Oteller
UCLG heyeti için belirlenen başlıca oteller aşağıdaki gibidir:
 

Méndez Álvaro, 30
28045 Madrid

Ev sahipleri tarafından seçilen diğer oteller ise şöyledir:

Paseo del Prado, 48
28014 Madrid

 

Calle Delicias, 42
28045 Madrid


Bu otellerin herhangi birinde yer ayırtmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayın: https://www.exxpertapps.com/invitacion/validation.php?globalkey=9a604038211af5c60a9d9927a093542e

Ulaşım

Belirlenen otellerden toplantı yerine transferler, ev sahipleri tarafından sağlanacaktır.

Vizeler 

İspanya'ya giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınızın olabileceğini ve bu sürecin uzun olabileceğini hatırlatırız. Vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle öneriyoruz.
 
Kişiye özel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde, lütfen UCLGExBu@uclg.org adresi aracılığıyla bizimle iletişime geçiniz.

Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde Dünya Sekreteryası yardımcı olmaya hazırdır. UCLGExBu@uclg.org adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Saygılarımızla,
 
UCLG Dünya Teşkilatı

Aşağıdaki belgelere ulaşmak için linklere tıklayınız:

DUYURULAR

 TAHRAN GOLDEN ADOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2019

Tahran Golden Adobe Küresel Ödülü, Dünya Şehirler Günü vesilesiyle 2 Kasım 2019 tarihinde Tahran Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

 ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

Uluslararası İdealkent Ödülleri için başvurular 1 Ekim'e kadar "www.idealkentawards.com" sitesinden online olarak yapılabilecek.

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 28-29 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

 UCLG-MEWA KOMİTELERİ VE BAŞKANLIK DİVANLARI

UCLG-MEWA Kongresi'nde Teşkilatın 2019-2022 Dönemi yönetim organlarının yanı sıra aynı zamanda komite başkanlık divanları da belirlenmiştir

 4. UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ 2021: ADAYLIK İÇİN ÇAĞRI

Kurucu vasfı olan Paris Kongresi’nden beri kültür, UCLG politika gündeminin merkezinde yer almakta

 UCLG-MEWA KONGRESİ

UCLG-MEWA Kongresi 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılacak

 YEREL EKONOMİK KALKINMA İÇİN STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞTAYI

Akdeniz Entegrasyon Merkezi CMI, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Türkiye, Afganistan, Cibuti, Etiyopya, Kenya ve Uganda gibi ülkelerden 48 belediyeyi ve pek çok uluslararası kuruluşu 30 Haziran 2019 tarihinde Amman’da bir araya getiriyor.

 "HİÇBİR ŞEHİR, HERHANGİ BİR SAVAŞIN TARAFI DEĞİLDİR"

Bugün 16 Mayıs Birleşmiş Milletler Barış içinde Birlikte Yaşama Uluslararası Günü. 2019 yılına kadar Dünyamız birlikte yaşamayı zorlaştıran pek çok süreç geçirdi.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ "İNSAN SERMAYESİ, NİTELİKLİ EĞİTİM VE KALKINMA"

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "İnsan Sermayesi, Nitelikli Eğitim ve Kalkınma" 21 Mart Perşembe 2019

 UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi & UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasi 2'nci Komite Toplantısı ve UCLG-MEWA Çevre Komitesi 4'üncü Komite Toplantısı, 15-17 Nisan tarihlerinde, Filistin'in Ramallah kentinde gerçekleştirilecektir.

TWITTER