2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Değerli Dünya Konseyi Üyeleri,

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

TASLAK PROGRAM

UCLG için temel kurumsal toplantıların gerçekleştirileceği gün, 6 Kasım olacak, hem Yönetim Kurulu hem de Dünya Konseyi için çalışma oturumları ve bir siyasi tartışma oturumu düzenlenecektir.
 

  • 5 Kasım Pazartesi: Forumun Açılışı, Mali Yönetim Komitesi ve Anatüzük Komitesi’nin yanı sıra tematik oturumlar.
  • 7 Kasım Çarşamba: Politika Konseyleri ve Ibero-Amerikan Yerel Forumu

Bildiğiniz gibi, Dünya Konseyi'nin tarihleri, Lille'deki kardeş kuruluşumuz AIMF'in (üyelerimizin birçoğunun da katılacağı) toplantısı ile kaçınılmaz olarak örtüşmektedir. Yukarıda önerilen program, her iki Sekretaryanın da mutabık kaldığı en iyi opsiyondur.

Ağlarımız için son birkaç aydır devam eden yoğunluklar ve hem bölgesel hem küresel düzeylerde eşi görülmemiş yoğunlukta devam eden çalışmalar nedeniyle bu çakışmayı engelleyememiş olmamız dolayısıyla özürlerimizi sunarız.

YÖNETİM KURULU VE DÜNYA KONSEYİ ÇALIŞMA OTURUMLARI TASLAK GÜNDEMLERİ 
 
Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi toplantılarının taslak gündemlerine aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

LOJİSTİK BİLGİLER

Kayıt
Dünya Konseyi için kayıtlar başlamıştır.

Yasal ve güvenlik nedenleriyle, çevrimiçi kayıt formunu en kısa zamanda ve 15 Ekim tarihine kadar doldurarak katılımınızı onaylamanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.  
 
Dünya Konseyi katılımcıları, İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu için otomatik olarak kayıt edilecektir.
 
Oteller
UCLG heyeti için belirlenen başlıca oteller aşağıdaki gibidir:
 

Méndez Álvaro, 30
28045 Madrid

Ev sahipleri tarafından seçilen diğer oteller ise şöyledir:

Paseo del Prado, 48
28014 Madrid

 

Calle Delicias, 42
28045 Madrid


Bu otellerin herhangi birinde yer ayırtmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayın: https://www.exxpertapps.com/invitacion/validation.php?globalkey=9a604038211af5c60a9d9927a093542e

Ulaşım

Belirlenen otellerden toplantı yerine transferler, ev sahipleri tarafından sağlanacaktır.

Vizeler 

İspanya'ya giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınızın olabileceğini ve bu sürecin uzun olabileceğini hatırlatırız. Vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle öneriyoruz.
 
Kişiye özel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde, lütfen UCLGExBu@uclg.org adresi aracılığıyla bizimle iletişime geçiniz.

Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde Dünya Sekreteryası yardımcı olmaya hazırdır. UCLGExBu@uclg.org adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Saygılarımızla,
 
UCLG Dünya Teşkilatı

Aşağıdaki belgelere ulaşmak için linklere tıklayınız:

DUYURULAR

 UCLG-MEWA'DAN YEREL YÖNETİMLERE CİNSİYET EŞİTLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biri olan Türkiye'de 2019 yerel seçimlerine katılacak partilere, yerel kadın liderleri destekleme noktasında, aday listesinde en az yüzde 30 oranında cinsiyet eşitliği kotasını sağlayacak şekilde düzenleme yapmasına yönelik çağrıda bulunduk.

 EV SAHİBİ TOPLULUKLARDA YEREL EKONOMİK KALKINMA ÇALIŞTAYI

“Ev Sahibi Topluluklarda Yerel Ekonomik Kalkınma” başlıklı, Ev Sahibi Belediyeler öğrenme ağı toplantısı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Dünya Bankası Grubu’nun ortaklığında, Dünya Bankası Güney-Güney Programı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), CIHEAM Bari ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün desteğiyle Akdeniz Entegrasyon Merkezi tarafından 19-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Gaziantep'de düzenlenecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY ORTAK TOPLANTISI & UCLG-MEWA KENTSEL MOBİLİTE ŞANLIURFA ZİRVESİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi 20-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 ​ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK- EĞİTİM VE VAKIF İLİŞKİSİ

23 Ekim 2018 Salı günü saat 15.00’da UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde gerçekleştireceğimiz söyleşimize sizleri de bekliyoruz.

 2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

 KARTEPE ZİRVESİ 2018: “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

İlki “15 Temmuz ve Dünya Darbe Düzeni” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikincisi hayata geçiriliyor. 26- 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek zirvenin, bu yılki temasını “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” başlığı oluşturmaktadır.

 TAKVİMİNİZE EKLEYİN: UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi, 20-22 KASIM 2018, ŞANLIURFA, TÜRKİYE

UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Komitesi‘nin bir faaliyeti olarak “UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi”, 20-22 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ III. TOPLANTISI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi III. Toplantısı, 7-8 Ağustos 2018 tarihlerinde, Selçuklu (Konya) Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 METROPOLLERDE YEŞİL ALAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ

UCLG-MEWA’nın 2017 yılından itibaren Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ekseninde düzenlediği Yerel Yönetim Söyleşileri bu ay, İstanbul Lale Vakfı Bilim Kurulu Üyesi İsmail Gülal’ı konuk ediyor!

 STRAZBURG’DAKİ YÖNETİM KURULU: ÖNEMLİ KARARLAR RAPORU

23-25 Mayıs 2018’de Fransa'nın Strazburg şehrinde düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu’nun ardından, Başlıca Kararlar Raporu’nu paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

TWITTER