2018 UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI: GÜNCEL PROGRAM VE LOJİSTİK BİLGİLER

23-26 Mayıs tarihleri arasında, Strazburg’ta düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na ilişkin güncel programı ve lojistik bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duymaktayız.

Güncel Program

Etkinliğin güncellenmiş genel programını aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

Yönetim Kurulu Genel Oturumu’nun, 25 Mayıs tarihinde, 14:30 - 18:30 saatleri arasında gerçekleştirileceğini hatırlatmak isteriz.

24-25 Mayıs tarihlerinde ise dört UCLG Politika Konseyi ve BM-Habitat ortaklığıyla, Bakanlar ve Yerel Yönetimler arasında istişare toplantıları düzenlenecektir.

Ek olarak, BM-Habitat ve UNACLA'nın destekleriyle, ulusal delegasyonların ve yerel yönetim temsilcilerinin bir araya geleceği iki üst düzey etkinlik düzenlenecektir. Bunlar:

  • BM-Habitat tarafından 24 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek ve yeni BM-Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif'in de katılacağı, SKH11’in ülkeler düzeyinde uygulanması temalı bir ulusal delegasyonlar toplantısı.
  • 25 Mayıs tarihinde UNACLA ortaklığıyla gerçekleştirilecek ve Küresel Hedefler ile Yeni Kentsel Gündem’in uygulanışı arasındaki ilişkinin değerlendirileceği bir üst düzey istişare toplantısı.

Ayrıca, bazı UCLG danışma mekanizmaları da, etkinlikte birtakım toplantılar düzenlemeyi planlamaktadır:

  • 23 Mayıs tarihinde, Bölgesel Kriz Yönetimi ve Önlenmesi Çalışma Grubu
  • 23 Mayıs tarihinde, Mobilite Uygulama Topluluğu
  • 23 Mayıs tarihinde, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik Uygulama Topluluğu
  • 26 Mayıs tarihinde,  Yerel Yönetim Birlikleri Başkanları Forumu
  • 26 Mayıs tarihinde, Yerelde Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Komitesi

Programda da görebileceğiniz gibi, ev sahibi şehir Strazburg tarafından, 24 Mayıs akşamı gerçekleşecek resepsiyon da dahil olmak üzere, birçok sosyal ve kültürel etkinlik düzenlenmesi planlanmaktadır.

Oteller
 
UCLG heyeti için belirlenen başlıca oteller aşağıdaki gibidir:

Otel, toplantının düzenleneceği Avrupa Parlamentosu binasına, tramvayla 15 dakika uzaklıktadır.

Bu otelde oda ayırmak için, otel web sitesinde aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız: OKKOCGLU348

Bu otelde oda ayırmak için bienvenue@boma-hotel.com adresi ile iletişime geçiniz ve aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız: CGLU

Bu otelde oda ayırmak için hotel@francestrasbourg.com adresi ile iletişime geçiniz ve aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız:

Her iki otel de (Boma ve Western) şehir merkezinde yer almaktadır.

Bu otellerdeki özel fiyatlı odalar sınırlı sayıdadır. Bu imkândan yararlanabilmeniz için, 2 Mayıs tarihine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz.

Diğer otellerin listesine buradan ulaşabilirsiniz. Bu otellerde %8 ile %15 arasında otomatik indirim uygulanacaktır.

Kayıt
 
Eğer kayıt yapmadıysanız, yasal ve güvenlik nedenlerinden ötürü, online kayıt formunu Google Forms aracılığıyla en geç 11 Mayıs tarihine kadar doldurarak katılımınızı teyit etmeniz gerekmektedir. Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ NOT: Avrupa Parlamentosu'nun güvenlik kuralları nedeniyle, toplantı salonuna giriş için, talep edilen tüm bilgileri içeren kayıt formlarınızın, 11 Mayıs tarihine kadar tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan kayıtlar için toplantı salonuna giriş izni verilmeyecek olup toplantı salonunda kayıt imkânı sağlanamayacaktır.

Avrupa Parlamentosuna girmek için bilişim teknolojileri güvenlik önlemleri:

Güvenlik önlemleri nedeniyle Avrupa Parlamentosu, her katılımcının bilişim teknolojisi araçlarını (dizüstü bilgisayarları ve tabletleri) bildirecekleri bir form doldurmalarını talep etmektedir. Bu form, toplantı salonuna girmeden önce, her gün içi ayrı olarak, güvenlik görevlilerine teslim edilmelidir.
 
Uzun bekleme sıraları oluşmaması için, bu formu önceden doldurmanızı ve yazdırmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik boyunca Avrupa Parlamentosu’na giriş yapmanız gereken her gün, bu formu beraberinizde getirmeyi lütfen unutmayınız.

Vizeler

Fransa'ya giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınızın olabileceğini ve bu sürecin uzun olabileceğini hatırlatırız. Vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle öneriyoruz.
 
Kişisel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde,UCLGExBu@uclg.org
adresini de CC’ye ekleyerek, Strazburg ekibinden Carine Huck’a: Carine.HUCK@strasbourg.eu adresinden ulaşabilirsiniz. 

Ulaşım

Üç gün (23-25 Mayıs) süren toplantılarda kullanılmak üzere, Yönetim Kurulu Toplantısı katılımcılarına bir tramvay bileti verilecektir.

Strazburg’ta görüşmek dileğiyle. Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz. .

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

DUYURULAR

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI: GÜNCEL PROGRAM VE LOJİSTİK BİLGİLER

 V. İSTANBUL KARBON ZİRVESİ, 26 Nisan 2018/ISTANBUL

“İklim Finansmanı" ana teması ile kamu, sivil toplum, iş dünyası ve akademiden konunun uzmanlarını bir araya getirecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ EKSENİNDE KATILIMCILIK VE GİRİŞİMCİLİK PANELİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 27-29 Nisan 2018 tarihlerinde UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı & Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ekseninde Katılımcılık ve Girişimcilik Paneli’ni Karesi Belediyesi ev sahipliğinde düzenleyecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 II. IREMCON ULUSLARARASI ÇEVRE KONFERANSI, 21-22 MART 2018

II. IREMCON Uluslararası Çevre Konferansı, 21-22 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul- Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleştirilecektir.

 STRAZBURG 2018 - UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETIM KURULU TOPLANTISI EV SAHIBI KENT ÇAGRISI

5-7 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tebriz, İran’da yapılması planlanan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı teknik sebeplerden dolayı iptal edilmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu, 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 1 MART SIFIR AYRIMCILIK GÜNÜ

UCLG-MEWA olarak "1 Mart Sıfır Ayrımcılık Günü" kapsamında gerçekleştireceğimiz kampanyaya katılımlarınızı önemsiyoruz.

TWITTER