2018 UCLG YÖNETİM KURULU: GÜNDEM & SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ

23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu toplantılarına ilişkin olarak, Yönetim Kurulu Genel Oturumu’na dair taslak gündemi ve Strazburg seyahatiniz ile ilgili bazı önemli bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Yönetim Kurulu Genel Oturumları Taslak Gündemi

Yönetim Kurulu Genel Oturumu’nun güncel gündem maddelerine aşağıda linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin güncellenmiş taslak genel programını da aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

Önemli Seyahat Notu

Mayıs ayı boyunca gerçekleşecek grevler sebebiyle, Fransız demir yolu şirketi SNCF’nin bazı tren seferlerini iptal edilebileceğini unutmayınız.  Tren yolculuklarının söz konusu grev eylemlerinden etkilenebileceğinden hareketle, Strazburg’a yolculuğunuz için tren bağlantısı dışındaki ulaşım alternatiflerine sahip seyahat güzergahlarını da dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Demir yolu grevleri ile ilgili detaylı bilgi için SNCF websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğrudan Strasbourg Havaalanı’na  yapacağınız uçak seyahatlerinin yanında, şehre yakın konumda bulunan EuroAirport (Basel-Mulhouse-Freiburg) Havalimanı ve Karlsruhe (Baden-Baden) de, etkinlik süresince alternatif ulaşım güzergahları olarak düşünebilirsiniz.
 
Yakın havaalanlarından Strazburg'a ulaşım sağlayan otobüs ve taksi firmaları mevcut olmakla birlikte, Strazburg Belediyesi, Yönetim Kurulu Toplantısı katılımcıları için transfer seçeneklerini araştırmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi en yakın zamanda paylaşılacaktır.
 
Oteller
 
UCLG heyeti için belirlenmiş ana otellerin aşağıdaki gibi olduğunu hatırlatırız: 

Otel, toplantının düzenleneceği Avrupa Parlamentosu binasına, tramvayla 15 dakika uzaklıktadır.

Bu otelde oda ayırmak için, otel web sitesinde aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız: OKKOCGLU348 

Bu otelde oda ayırmak için bienvenue@boma-hotel.com adresi ile iletişime geçiniz ve şu rezervasyon kodunu kullanınız: CGLU 

Bu otelde oda ayırmak için  hotel@francestrasbourg.com adresi ile iletişime geçiniz ve aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız: CGLU 

Her iki otel de (Boma ve Western) şehir merkezinde yer almaktadır.
 
Bu otellerdeki özel fiyatlı odalar sınırlı sayıdadır. Bu imkandan yararlanabilmeniz için, 2 Mayıs tarihine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz.
 
Alternatif otellerin linklerini buradan bulabilirsiniz. Bu otellerde %8 ile %15 arasında otomatik indirim uygulanacaktır.

Kayıt
 
 Eğer kayıt yapmadıysanız, yasal ve güvenlik nedenlerinden ötürü, online kayıt formunu Google Forms aracılığıyla en geç 11 Mayıs tarihine kadar doldurarak katılımınızı teyit etmeniz gerekmektedir. Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ NOT: Avrupa Parlamentosu'nun güvenlik kuralları nedeniyle, toplantı salonuna giriş için, talep edilen tüm bilgileri içeren kayıt formlarınızın, 11 Mayıs tarihine kadar tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan kayıtlar için toplantı salonuna giriş izni verilmeyecek olup toplantı salonunda kayıt imkânı sağlanamayacaktır. 
 
Avrupa Parlamentosuna girmek için bilişim teknolojileri güvenlik önlemleri:

Güvenlik önlemleri nedeniyle Avrupa Parlamentosu, her katılımcının bilişim teknolojisi araçlarını (dizüstü bilgisayarları ve tabletleri) bildirecekleri bir form doldurmalarını talep etmektedir. Bu form, toplantı salonuna girmeden önce, her gün içi ayrı olarak, güvenlik görevlilerine teslim edilmelidir.

Uzun bekleme sıraları oluşmaması için, bu formu önceden doldurmanızı ve yazdırmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik boyunca Avrupa Parlamentosu’na giriş yapmanız gereken her gün, bu formu beraberinizde getirmeyi lütfen unutmayın.

Vizeler 

Fransa'ya giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınızın olabileceğini ve bu sürecin uzun olabileceğini hatırlatırız. Vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle öneriyoruz.
 
Kişisel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde,UCLGExBu@uclg.org
adresini de CC’ye ekleyerek, Strazburg ekibinden Carine Huck’a Carine.HUCK@strasbourg.eu adresinden ulaşabilirsiniz. 

Ulaşım
 
Üç gün (23-25 Mayıs) süren toplantılarda kullanılmak üzere, Yönetim Kurulu Toplantısı katılımcılarına bir tramvay bileti verilecektir.

Strazburg’ta görüşmek dileğiyle. Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz. .

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası 

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ "İNSAN SERMAYESİ, NİTELİKLİ EĞİTİM VE KALKINMA"

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "İnsan Sermayesi, Nitelikli Eğitim ve Kalkınma" 21 Mart Perşembe 2019

 UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi & UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasi 2'nci Komite Toplantısı ve UCLG-MEWA Çevre Komitesi 4'üncü Komite Toplantısı, 15-17 Nisan tarihlerinde, Filistin'in Ramallah kentinde gerçekleştirilecektir.

 SOSYAL UYUM KONUSUNDA MÜLTECİ DOSTU BELEDİYELER İÇİN DEVAM ÇALIŞTAYI

Sosyal Uyum Konusunda Mülteci Dostu Belediyeler için Devam Çalıştayı 12-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı & UCLG Anatüzük Komitesi Toplantısı

CLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA'DAN YEREL YÖNETİMLERE CİNSİYET EŞİTLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biri olan Türkiye'de 2019 yerel seçimlerine katılacak partilere, yerel kadın liderleri destekleme noktasında, aday listesinde en az yüzde 30 oranında cinsiyet eşitliği kotasını sağlayacak şekilde düzenleme yapmasına yönelik çağrıda bulunduk.

 EV SAHİBİ TOPLULUKLARDA YEREL EKONOMİK KALKINMA ÇALIŞTAYI

“Ev Sahibi Topluluklarda Yerel Ekonomik Kalkınma” başlıklı, Ev Sahibi Belediyeler öğrenme ağı toplantısı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Dünya Bankası Grubu’nun ortaklığında, Dünya Bankası Güney-Güney Programı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), CIHEAM Bari ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün desteğiyle Akdeniz Entegrasyon Merkezi tarafından 19-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Gaziantep'de düzenlenecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY ORTAK TOPLANTISI & UCLG-MEWA KENTSEL MOBİLİTE ŞANLIURFA ZİRVESİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi 20-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 ​ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK- EĞİTİM VE VAKIF İLİŞKİSİ

23 Ekim 2018 Salı günü saat 15.00’da UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde gerçekleştireceğimiz söyleşimize sizleri de bekliyoruz.

 2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

 KARTEPE ZİRVESİ 2018: “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

İlki “15 Temmuz ve Dünya Darbe Düzeni” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikincisi hayata geçiriliyor. 26- 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek zirvenin, bu yılki temasını “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” başlığı oluşturmaktadır.

TWITTER