4. AKILLI TAHRAN KONGRESİ

UCLG-MEWA Eş Başkanı Tahran Belediyesi’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Organizasyonu’nun (TMICTO) desteğiyle, Akıllı Tahran Merkezi (STC) tarafından düzenlenecek kongrenin, akıllı şehirler, inovasyon ve dijital dönüşüm alanlarında İran’daki ve bölgedeki en büyük etkinliklerden birisi olması bekleniyor.

Etkinlik, “Dijital Dönüşüm, Dijital Hizmetler” teması altında gerçekleştirilecek ve COVID-19 salgını gibi zor süreçlerin dijital dönüşümü nasıl hızlandırabileceğine ışık tutacaktır. Etkinlikte yer alacak açılış konuşmaları, webinarlar, paneller ve atölye çalışmaları, Covid-19 dönemi ve sonrasında akıllı şehirlerin sorunlarını ele alacaktır.

Etkinliğin ana başlıkları:

1.   Akıllı Şehirlerde Covid-19 Dönemi ve Sonrasında Öğrenilen Dersler ve Öneriler

2.   Belediye ve Kurumsal Dijital Dönüşüm Yaklaşımları

3.   Yıkıcı Dijital Teknolojilerin Daha Akıllı Şehir Hizmetlerindeki Rolleri

4.   Kamu Hizmetlerinde Yapay Zekâ ve Veri Analitiği

5.   COVID-19 Perspektifinden Evden Çalışma Çözümleri

6.   Veriye Dayalı Yönetişim zorlukları ve Dikey Hizmetler

7.   Kamu-Özel-Kişi Ortaklığı (4P) ve İşbirlikçi Düzenlemeler

8.   Akıllı Tahran Programı 2.0 ve Ulusal Akıllı Şehirler Yol Haritası

9.   Uluslararası Standardizasyon ve Akıllı Sürdürülebilir Şehirlerin Temel Performans Göstergeleri

10. Bilişsel Bilimler, Birlikte Yaratım ve Vatandaş Katılımı

11. Kent Kalitesini İyileştirmek için Tasarımcılar ve Tasarım Odaklı Düşünme

12. Kamu Güvenliği Yanıtlama Noktaları ve Akıllı Dirençli Şehirler

 

Daha fazla bilgi için: intl.affairs@tehran.ir

Etkinliğin web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

DUYURULAR

 BELEDİYELERDE EŞİTLİĞİ İZLEME PROJESİ SONUÇ RAPORU

UCLG-MEWA ve KA.DER iş birliğiyle yürütülen "Belediyelerde Eşitliği İzlemek" Projesinin sonuç raporu yayınlandı.

 İRAN' DA KENTSEL YÖNETIM YAZ OKULU

Tahran Belediyesinin girişimi olan Asya Belediye Başkanları Forumu, Iran’da bulunan Allameh Tabataba’i Üniversitesi ile işbirliği yaparak Kentsel Yönetim konulu birinci yaz okulu programını düzenliyor.

 UCLG-MEWA TOPLUMSAL CİNSİYET GÜNDEMİ İLE GİRNE'DE

UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi, UCLG-MEWA Kongresi'22 ardından yeni komite başkanlık divanı ile ilk programını düzenleyecek. Program 5 Ağustos 2022'de Girne Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gerçekleştirilecek.

 EYLEM ÇAĞRISI: AFGANİSTAN DEPREMİ

UCLG-MEWA, Afganistan'da 21 Haziran'da ülkenin Paktika eyaletini vuran ve binden fazla kişinin ölümüyle ve yaralanmasıyla sonuçlanan deprem kurbanlarının ailelerine derin üzüntüsünü belirtip, acılarını paylaşıyor.

  İRAN AKILLI ŞEHIR FUARI 2022

3-5 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan 3. Iran Smart City Fuar & Konferansı’na davetlisiniz. İran İçişleri Bakanlığı’nın yardımları ile düzenlenen program, katılımcıların ağlarını geliştirmesi ve “Akıllı Şehir Uygulamaları” konusunda kapasite gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

 TAHRAN KARDEŞ ŞEHİRLER FESTİVALİ

Tahran Belediyesi, kardeş şehirlerini; deneyimlerini paylaşmak ve ortak projeler geliştirmek, çok taraflı işbirliğini teşvik etmek için Tahran'ın Kardeş Şehirler Festivali’ne katılmaya davet ediyor.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE

Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları, Ana Tüzük ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN DÖRDÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin dördüncü modülü olan "Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim", UCLG-MEWA İletişim Koordinatörü Osman Çorumlu'nun anlatımıyla yayında!

TWITTER