“AÇIK VERİ TEMELLERİ” EĞİTİMİ

İngiltere hükumeti tarafından desteklenen ve NovuSens Büyük Veri Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan “Açık Veri ve Akıllı Şehirler Projesi” kapsamında, 3 Aralık 2019 tarihinde, UCLG-MEWA’nın İstanbul'daki genel sekreterliğinde “Açık Veri Temelleri” eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim, İngiltere'deki Açık Veri Enstitüsü’nden Kıdemli Danışman Dr. Dave Tarrant tarafından verildi.  Tüm gün süren etkinliğe ilgili karar vericilerin yanı sıra belediye, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanlar katıldı.

Eğitim UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve İngiliz Konsolosluğu temsilcisi Zeynep Karaman’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Duman ve Karaman, verilerin gizliliği ve güvenliğinin sağlanması adına karar alma mekanizmalarındaki yöneticilere yardımcı olmak üzere, paydaşların ve belediyelerin açık verimi bilimi konusunda bilgilendirilmelerinin önemine değindiler.

Etkinlik boyunca katılımcılar açık veri hakkında bilgilerini genişletme ve açık verinin belediyelere faydalarını öğrenme şansı yakalarken aynı zamanda başarılı bir açık veri inisiyatifinin temel unsurları, tüm veri türleriyle birlikte sağlıklı bir veri ekosistemi inşa etmenin yolları ve veri kalitesini arttırmanın yollarını da tartışma fırsatı buldu. Katılımcıların da etkin dahiliyeti sayesinde eğitim oldukça başarılı ve faydalı geçti.

Etkinlik katılımcı sertifikalarının dağıtılması ve fotoğraf bölümleriyle son buldu.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

 HIRING PROJECT ASSISTANT

We are looking for colleagues to be employed as a Project Assistant as part of the Organization's Committees and Projects Department

 MODÜL 4: ETKİ ODAKLI PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ

Kavşak Ağı’nın dördüncü e-öğrenme modülü “Etki Odaklı Proje Döngüsü Yönetimi” yayınlandı.

 4. AKILLI TAHRAN KONGRESİ

Sizleri 5-6 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan 4. Akıllı Tahran Kongresi hakkında bilgilendirmek isteriz.

 UCLG-MEWA NEWSLETTER -30

Dolu dolu bir çevre sayısı olan 30. sayımızı siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 HLPF 2021: SON HABERLER ve ÖNEMLİ BİLGİLER

2021 Üst Düzey Siyasi Forumu himayesinde gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler Ana Grup Yan Etkinliği (1) ve Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü ve Forumu (2) ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

 İŞGAL ALTINDA KENT HAKKI: FİLİSTİN ÖRNEĞİ WEBİNARI

İngilizce, Türkçe, Arapça, Fransızca ve İspanyolca dillerinde simultane çeviri olacaktır.

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ TANITIMI 10 HAZİRAN’DA ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dördüncü UCLG Kültür Zirvesi, 10 Haziran 2021’deki çevrimiçi resmi tanıtımından sonra, 9-11 Eylül 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME MODÜLÜ 3 İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

"Paydaş Diyaloğu, Çatışma Yönetimi ve Müzakere"

TWITTER