AKDENİZ EV SAHİBİ BELEDİYELER ÖĞRENME AĞI 4. YILLIK EŞLER ARASI ÖĞRENME ÇALIŞTAYI

Akdeniz Ev Sahibi Belediyeler Öğrenme Ağı 
4. Yıllık Eşler Arası Öğrenme Çalıştayı
“Ev Sahibi Topluluklarda Özel Sektör Katılımı”
5-9 Nisan 2020 - Amman, Ürdün

Akdeniz Ev Sahibi Belediyeler Öğrenme Ağı (HMLN) bağlamında Akdeniz Entegrasyon Merkezi (CMI), 5-9 Nisan 2020 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman'da gerçekleştirilecek olan HMLN 4. Yıllık Eşler Arası Öğrenme Çalıştayı'nı düzenleyecek. Bu etkinlik, mülteciler ve savunmasız ev sahibi topluluklar için daha iyi bir yerel ekonomi ortamı sağlama noktasında yerel yönetimler arasında üç yıl süren çalışmalara dayanacaktır.

Etkinlik; 5 gün sürecek eğitimler, açık oturumlar, teknik sunumlar ve saha ziyaretlerinden oluşacaktır. Etkinlik kapsamındaki eğitimler; Ürdün, Irak, Lübnan, Filistin ve Türkiye'den gelen yaklaşık 100 merkezî ve yerel yönetim temsilcisine yönelik olacaktır. Etkinlik ayrıca, zorla yerinden edilmeye ilişkin sorunlara ve bu sorunların muhtemel çözümlerine yönelik faydalı bir deneyim paylaşım ortamının oluşturulması için özel sektör aktörleri ile özel sektör ve ev sahibi topluluklarla çalışan bağışçı kuruluşlardan bir dizi aktöre de yer verecektir.

Katılımcılar, bu “Katılım Çağrısı” üzerinden, aşağıdaki anketi doldurmak suretiyle seçilecektir. CMI ve ortakları, seçilen katılımcılar için seyahat ve konaklama masraflarını karşılayacaktır.  
Başvuru için tıklayınız.

KİMLER KATILABİLİR?

·         Yerel Yönetimler için çalışan ve Yerel Ekonomik Kalkınma ve/veya göçmenlere ve zorla yerinden edilmiş kişilere yönelik hizmetlerle ilgilenen seçilmiş temsilciler, personel (geçici veya uzun süreli) ve yakın işbirlikçiler.

·         Yerel Yönetimler’in kapsamı: Belediyeler, Belediye Birlikleri / Federasyonları, Bölgesel Yönetimler, Valilikler. Merkezî Yönetim (bakanlıklar, ulusal kabineler…) temsilcileri, bu çağrıya katılamamakta olup farklı kanallardan seçilecektir.

·         Başvuru yapabilecek ülkeler: Ürdün, Lübnan, Filistin, Irak, Türkiye

·         Her bir Yerel Yönetim’den maksimum 2 temsilcinin başvurusu kabul edilecektir. Organizatörlerin, kapasite sınırlarına bağlı olarak yerel hükümetlerden gelen ikinci başvuruları reddetme hakkı vardır.

Seçilme kriterlerini incelemek için tıklayınız.
Başvuru için tıklayınız.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin en geç 20 Şubat 2020 tarihine kadar aşağıdaki formu doldurmaları gerekmektedir.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ ERTELENDİ

Yeni Tip Corona Virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle 18 MART 2020 Çarşamba günü D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato‘ Ku Jaafar Ku Shaari ile gerçekleştireceğimiz söyleşimizi ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayız. Değerli bilgilerinize saygı ile sunarız.

 D-8 GENEL SEKRETERİ KU JAAFAR, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri kapsamında Gelişen 8 Ülke (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato’Ku Jaafar Ku Shaari’yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU NEVŞEHİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ile Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim Komitesi yan etkinliği 10-12 Mart 2020 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL ULAŞIM PLANLARINI KONUŞUYOR

Akıllı Şehirler için Sürdürülebilir Otobüs Sistemi Konferansı; Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA), Dünya Kaynakları Enstitüsü Türkiye (WRI) Sürdürülebilir Şehirler, Busworld Akademi, HKF Ticaret Fuarı, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB), Birleşmiş Milletler Bölgesel Kalkınma Merkezi (UN-CRD) ve UN-Habitat ortaklığında, 5-6 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul Expo Center'da düzenlenecektir.

 AKDENİZ EV SAHİBİ BELEDİYELER ÖĞRENME AĞI 4. YILLIK EŞLER ARASI ÖĞRENME ÇALIŞTAYI

Akdeniz Ev Sahibi Belediyeler Öğrenme Ağı (HMLN) bağlamında Akdeniz Entegrasyon Merkezi (CMI), 5-9 Nisan 2020 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman'da gerçekleştirilecek olan HMLN 4. Yıllık Eşler Arası Öğrenme Çalıştayı'nı düzenleyecek

 UCLG-MEWA’NIN CORONA VİRÜSÜ İÇİN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Başta UCLG'nin Çin’deki tüm üyeleri olmak üzere, bu salgınla karşı karşıya olan tüm şehirlerin yanındayız

 DÜNYA KENTLER FORUMU 10. OTURUMU

10. Dünya Kentsel Forumu (WUF10), Birleşmiş Milletler Habitat ve Abu Dabi Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı, Abu Dabi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ortaklığıyla, 8-13 Şubat 2020 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’nin ev sahipliğinde düzenlenecektir.

 GUANGZHOU ULUSLARARASI İNOVASYON ÖDÜLÜ

 SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 ACE of M.I.C.E. EXHIBITION BY TURKISH AIRLINES

TWITTER