ARAP KENTLER TEŞKİLATI (ATO) GENEL KONFERANSI VE YÖNETİM KURULU

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, 24-25 Haziran 2019’da Ürdün'ün Amman kentinde gerçekleştirilen Arap Kentler Teşkilatı (ATO) 18. Genel Konferansı ve Yönetim Kuruluna katıldı. Konferans, Amman’daki Hussein Kültür Merkezi’nde Amman Büyükşehir Belediyesi ve ATO işbirliğiyle tertip edildi.

Konferans, Arap ülkelerinden ve diğer ülkelerden gelen birçok belediye başkanının ve STK’nın katıldığı açılış oturumuyla başladı. Açılış Oturumunda, Amman Belediye Başkanı Dr. Yousef Al-Shawrbah katılımcıları iyi dileklerle karşıladı ve daveti kabul ettikleri için, UCLG-MEWA temsilcileri başta olmak üzere, tüm katılımcılara teşekkür etti. Amman Büyükşehir Belediyesi ve UCLG-MEWA arasında devam eden işbirliğinden de övgüyle bahsetti. ATO Genel Sekreteri Ahmed Al-Subeeh de UCLG-MEWA ve ATO arasında işbirliği ve deneyim paylaşımının devam etmesi gerektiğini vurguladı ve bu işbirliğinin MEWA bölgesi için öneminden bahsetti.

 

UCLG-MEWA olarak biz, geniş kapsamlı sürdürülebilir bir kalkınmayı harekete geçirmek ve kamu, özel sektör ve sivil toplum arasında stratejik ortaklık geliştirmek için çaba sarf ettik. Ayrıca sürdürülebilir şehirler inşa etme, belediye konseylerinin ve yerel yönetimlerin etkinliği ve bunların performansının son gelişmeler göz önüne alınarak arttırılması gibi mevzular ve engeller; kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından gelen siyasetçiler, karar alıcılar, uzmanlar, araştırmacılar, akademisyenler ve ekonomistlerin katılımıyla tartışıldı. Önemli konulara ve sürdürülebilir kalkınmayla ilintili alanlarda yürütülebilecek bilimsel ve pratik uygulamalara dair bilgi ve fikir alışverişinde bulunduk.

 

Amman Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Yousef Al-Shawrbah’la bir görüşmede bulunduk ve UCLG-MEWA’nın önemli faaliyetleriyle 9-10 Temmuz 2019’da Amman Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek 6. UCLG-MEWA Kongresi’nin hazırlıkları hakkında bilgilendirme yaptık. Kongreyi memnuniyetle karşıladığını ve Temmuz 2019’daki Kongreye ev sahipliği yapmak için hazır olduğunu ifade etti.

ATO konferansının sonunda Genel Sekreter Duman, Belediye Başkanı Al-Shwarbah’a ve ATO Genel Sekreteri Ahmed Al-Subeeh’e anı plaketi takdim etti.

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER