BAŞKAN MOHAMED SAADİE’DEN YENİ YIL MESAJI

Şüphesiz 2021 yılı, bir önceki yıldan miras kalan koronavirüs krizinden başlayarak her düzeyde önceki tüm yıllardan farklıydı. Bu zorluklar karşısında UCLG-MEWA ailesi olarak, seçkin bir Genel Sekreter’in yönetimi ve uzman kadromuzla sorumluluklarımız doğrultusunda bu zorluklarla yüzleşmek için büyük bir titizlikle çalışmalarımızı sürdürdük.

Bir yandan yorulmadan ve sıkılmadan çalışıp Orta Doğu ve Batı Asya’daki tüm üyelerimizle sürekli iletişim halindeyken, diğer yandan mevcut koşullarda en son gelişmeleri dünya teşkilatı ile birlikte yakından takip ettik.

Normalleşme sürecinde çalışmalarımıza ve faaliyetlerimize güçlü bir şekilde devam ettik ve bu yıl iki önemli küresel etkinliği bölgemizde gerçekleştirdik: İzmir’de gerçekleştirilen UCLG Kültür Zirvesi ve Kütahya’da gerçekleştirilen Aracı Şehirler Dünya Forumu. Bölge teşkilatımızın bu yıl için belirlediği gündemi tüm engellere rağmen hayata geçirerek dünya organizasyonunda fark yaratmayı başardık.

Bu seçkin teşkilatın Başkanı sıfatıyla sizlerle bu son yeni yıl mesajımı paylaşmak istedim. Bir sonraki dönemin Başkanı kim olursa olsun her zaman onun yanında olacağımı, pozisyonum ne olursa olsun aynı hedefler doğrultusunda çalışacağımı bu vesile ile belirtmek isterim.

İkinci ailemle, sizlerle, gurur duyduğumu söylemek istiyorum.

Hata yaptığımız yerler olsa da hedefimiz daha iyi bir gelecek inşa etmektir.

Bu bizim gezegenimiz ve onu korumalıyız.

Bunun için çalışalım ve mücadelesini vermeye devam edelim.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

DUYURULAR

 KAVŞAK AĞI MİKRO-HİBE PROGRAMI BAŞLADI!

WRI Türkiye Koordinatörlüğü'nde ilerleyen ve UCLG-MEWA'nın da parçası olduğu KAVŞAK ağı, sürdürülebilir kent içi ulaşım projeleri için hibe desteği açıkladı.

 KAVŞAK E-ÖĞRENME PROGRAMI, WEBİNAR SERİSİNİ YAYINLAMAYA BAŞLIYOR!

 İŞGAL ALTINDAKİ KUDÜS’TE ZORLA YERİNDEN EDİLMEYE İLİŞKİN BİLGİ NOTU

Kudüs Yüksek Komitesi tarafından hazırlanan ve işgal altındaki Kudüs kentinde devam eden ev yıkımlarına ve zorla yerinden edilmelere dair gelişmeleri aktaran bilgi notunu sizlerle paylaşmak istiyoruz!

 ULUSLARARASI DÜZEYDE YEREL YÖNETİMLER ARASI İŞ BİRLİĞİ: UCLG-MEWA

Özel olarak UCLG-MEWA'ya genel olarak ise yerel yönetimlerin küresel iş birliği üzerine yoğunlaşan, on sekiz yıllık deneyimimizin küresel literatürde nasıl bir bağlama denk düştüğünü tanımlama hassasiyetinde olan tez çalışmasını istifadelerinize sunarız!

 YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ 2

Kentsel ölçekteki deneyimlerin yerel aktörlerce aktarıldığı, salgına karşı verilen ilk tepkiden kentteki kamusal hizmetlerin dönüşümüne kadar birçok noktayı içinde barındıran kitabımız yayında!

 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA DEKLARASYONU YAYINLANDI

Kütahya Deklarasyonu, aracı şehirleri eylem odaklı bir gündem içerisinde tutuyor. Deklarasyon’da özellikle, COVID-19 sonrası kalkınma gündeminde bu şehirlerin potansiyeline yönelik dikkat çekici ayrıntılar mevcut!

 UCLG-MEWA NEWSLETTER-31

"Uygulamadan Raporlamaya: SKA'ların Yerelleştirilmesinde Öncü Şehirler" temalı 31. sayımızı siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENDİ

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

TWITTER