DÜNYA TARIM VE GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ

Dünya Tarım ve Gıda İşbirliği Zirvesi (AGROSUM-2018), Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) öncülüğünde, 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında, Ankara’ da gerçekleştirilecektir. Zirveye birçok ülkeden tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, yatırımcılar, ithalat-ihracat firmaları, imalat ve hammadde üretici firmaları, sanayiciler, işletmeler, üretici ve tüketici kooperatifleri, birlikler, STK’lar, yerel yönetimler ve akademisyenlerin katılımı beklenmektedir.

İki yılda bir düzenlenmesi hedeflenen zirvede, uluslararası pazar sorunu görüşülerek ilgili konuda çözüm önerileri görüşülecektir. Zirvede, tarım ve gıda sektöründe mevcut “Önce Üretim Sonra Pazar’’ anlayışından vazgeçilmesi ve “Önce Pazar Sonra Üretim’’ anlayışına geçilmesinin koşulları tartışılarak, bu yönde karşılaşılan sorunların nasıl aşılması gerektiği ele alınacaktır. Bu bağlamda, üzerinde durulacak konular;

  • Arz ve gıda güvenliği: Tüketime Uygun, Yeterli, Sağlıklı, Güvenilir, Besleyici Gıdaya Erişim
  • Biyoçeşitliliğin Korunması ve GDO
  • Küresel Isınma
  • Organik Tarım
  • Güvenilir Gıda Arzı
  • Halk Sağlığının Korunması
  • Tarım ve Hayvancılık için Gelecek Vizyonu

olarak belirlenmiştir. Zirve kapsamında gerçekleştirilecek ve içeriğinin UCLG-MEWA tarafından oluşturulacağı “Yerel Yönetimlerin Kırsal Kalkınmadaki Rolü” konulu oturumda yer almak isteyen yerel yönetimler info@tarimkon.org ; info@tarimzirvesi.org ; bahtim@agrosum.org adresi ile iletişime geçebilirler. 

 

DUYURULAR

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI AJANDANIZA KAYDEDİN!

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETIM KURULU TOPLANTISI EV SAHIBI KENT ÇAGRISI

5-7 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tebriz, İran’da yapılması planlanan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı teknik sebeplerden dolayı iptal edilmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu, 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 1 MART SIFIR AYRIMCILIK GÜNÜ

UCLG-MEWA olarak "1 Mart Sıfır Ayrımcılık Günü" kapsamında gerçekleştireceğimiz kampanyaya katılımlarınızı önemsiyoruz.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri 2018 yılında "Gastronomi Turizmi ve Marka Şehirler" konusu ile kaldığı yerden devam ediyor.

 DÜNYA TARIM VE GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ ERTELENDİ

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) tarafından 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan “AGROSUM 2018 DÜNYA TARIM ve GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ” ertelenmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 MALEZYA, DÜNYA KENTSEL FORUMU 9.OTURUMU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Dünya Kentsel Forumu 9. Oturumu, dünyanın farklı noktalarından yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirildi.

TWITTER