DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN UCLG-MEWA'YA ZİYARET

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Turan Koçer, 24 Mart 2021 tarihinde UCLG-MEWA'ya çalışma ziyaretinde bulundu.

UCLG-MEWA’nın İstanbul’daki Genel Sekreterlik binasında gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak İletişim Koordinatörlüğü tarafından UCLG-MEWA’yı tanıtan bir sunum gerçekleştirildi ve koordinatörlük kapsamında yapılan çalışmalardan bahsedildi. Görüşmenin devamında ise İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü UCLG-MEWA’nın idari çalışmalarına dair notlar aktardı. Daha sonrasında ise Uluslararası Organizasyonlarla İlişkiler Koordinatörlüğü bir sunum gerçekleştirerek UCLG-MEWA’nın küresel çalışmalarından, UCLG Dünya Teşkilatı ve diğer organizasyonlarla yürütülmekte olan ilişkilerden bahsetti. Son olarak Projeler ve Komiteler Koordinatörlüğü, teşkilatın ilgili paydaşlarıyla üzerinde çalışılan projelere ve ayrıca UCLG-MEWA’nın komite faaliyetlerine değindi.

Genel Sekreter Mehmet Duman, görüşmede ayrıca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin UCLG-MEWA faaliyetlerinde aktif olarak yer almasının önemine değinerek olası  iş birlikleri üzerinde durdu.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 5 MAYIS 2021 TARİHİNDE ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Toplantısı 5 Mayıs 2021 tarihinde Gebze Belediyesi’nin katkıları ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

 KAVŞAK AĞI'NIN İLK E-ÖĞRENME MODÜLÜ YAYINLANDI

Sürdürülebilir Kent içi Ulaşım Temel Kavram ve Uygulamalar Eğitim Modülü yayında!

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ, GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KÜLTÜR TEMASI İLE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Zirve, 9-11 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir.

 10. ULUSLARARASI DÜNYA MİRASI ŞEHİRLERİ KONFERANSI

10. Uluslararası Avrasya Dünya Mirası Şehirleri Konferansı’nın 1-3 Nisan tarihleri arasında Kazakistan Cumhuriyeti’nin Türkistan kentinde yapılacağını sizlere bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

 GÖNÜLLÜ YEREL DEĞERLENDİRME RAPORU REHBERİ’NİN İKİNCİ CİLDİ İÇİN GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ!

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yerel düzeyde izleme mekanizması olan Gönüllü Yerel Değerlendirme Raporları’nın belirli bir sistematiğe kavuşması için çalışmalar devam ediyor.

 TAZİYE MESAJI

Amman Belediyesi Eski Başkanı, 2013-2017 yılları arasında UCLG-MEWA'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Aqel BİLTAJİ'nin vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

 GOLD V Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu

"Küresel Gündemlerin Yerelleştirilmesi" başlıklı GOLD V Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu'nu istifadenize sunarız.

 KURUCU BAŞKANIMIZ KADİR TOPBAŞ İÇİN E-TAZİYE DEFTERİ AÇILMIŞTIR

Yerel yönetim camiasına unutulmaz katkıları bulunan Kurucu Başkanımız için e-taziye defteri açmış bulunmaktayız.

 Desantralizasyon ve Yerel Demokrasi 5. Küresel Raporu/Yönetici Özeti

Desantralizasyon ve Yerel Demokrasi 5. Küresel Raporu’nun bir parçası olan Ortadoğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu sizlerle...

 UCLG Yıllık İstişare Toplantısı - "MEWA Öncelikleri" Oturumu

UCLG İstişare Toplantısı kapsamında, UCLG-MEWA 18 Şubat’ta 10:00 – 11:30 CET saatleri arasında “MEWA Öncelikleri” üzerine bir oturum gerçekleştirecek.

TWITTER