SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI YEREL İZLEME EĞİTİMİ

Yakın zaman önce tamamlanan İzmir ve Sultanbeyli VLR raporlarının ve son olarak Karatay’ın ardından İstanbul’un Fatih ilçesi de 2022 yılı raporlama sürecine hazırlanıyor.


 UCLG DÜNYA KONSEYİ 16-18 KASIM 2021’DE BARSELONA’DA TOPLANDI

UCLG Dünya Konseyi, 16-18 Aralık 2021 tarihleri arasında, İspanya’nın Barselona kentinde, UCLG’nin stratejik bir ortağı olan Dünya Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi bağlamında “Akıllı Şehirler ve Bölgeler, Ortak Gündemin Ayakları” ana teması altında gerçekleşti.


 BELEDİYE HİZMETLERİNE ÖZEL SEKTÖR KATILIMI EĞİTİMİ ARNAVUTLUK AYAĞI DÜZENLENDİ

UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi'nin (IICPSD) UCLG-MEWA ile iş birliğinde düzenlediği “Belediye Hizmetlerine Özel Sektör Katılımı” eğitiminin Arnavutluk ayağı çevrim içi olarak 23 Kasım’da gerçekleşti.


 FİNLANDİYA ORTA DOĞU ENSTİTÜSÜ’NDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Finlandiya Orta Doğu Enstitüsü (FIME) temsilcileri ve bir grup Finlandiyalı üniversite öğrencisi, 26 Ekim 2021 tarihinde, Finlandiyalı üniversite öğrencilerine yönelik Türk dış politikası ve uluslararası ilişkiler alanında düzenledikleri bir dizi çalışma ziyareti kapsamında UCLG-MEWA’yı ziyaret etti.


 GREEN REFUGEES PROJESİNİN KURUCUSUNDAN UCLG-MEWA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ

Green Refugees Projesi’nin kurucusu ve AB iklim değişikliği ve gıda güvenliği konusunda sertifikalı bir eğitmen ve danışman olan Dr. Chaden Diyab, Green Refugees Projesi kapsamında UCLG-MEWA ile iş birliği olanaklarını görüşmek üzere 9 Kasım 2021 tarihinde UCLG-MEWA'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.


 UCLG-MEWA TEMEL EMİSYON ENVANTERİ METODOLOJİSİ ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

UCLG-MEWA; Enerji Dönüşümü için AB: Batı Balkanlar ve Türkiye'de Belediye Başkanları Sözleşmesi Projesi kapsamında 27-28 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen “Temel Emisyon Envanteri Metodolojisi Çalıştayı”na katıldı.


 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTISI

Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü Yıllık Değerlendirme Toplantısı, Balıkesir’de düzenlendi.


 MEWA BÖLGESİ ERİŞİLEBİLİR TURİZM ÇALIŞTAYI GİRNE’DE DÜZENLENDİ

Çalıştay’da dezavantajlı grupların sorunları yerel yönetimler perspektifinden ele alındı.


 UCLG VE UCLG-MEWA’DAN KÜTAHYA TEMASLARI

Kütahya Valisi Ali Çelik ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'a çalışma ziyaretlerinde bulunuldu.


 AZERBAYCAN HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Azerbaycan Milletvekili Fatma Yıldırım, Berde Belediye Başkanı Sadıq Halilov ve Azerbaycan Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Tofiq Hesenov, UCLG-MEWA’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi.


 SKA’LARIN YERELLEŞTİRİLMESİ GİRNE EĞİTİM PROGRAMI

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitim Programı: Yerelleştirme&İzleme, 18-19 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirildi.


 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA’DA ELE ALINDI

UCLG 2. Aracı Şehirler Dünya Forumu “Dirençli Bir Gelecek İçin Yaşama Sistemleri” temasıyla düzenlendi.


 RAFAH BELEDİYESİ HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Filistin’den Rafah Belediye Başkanı Dr. Ahmad Al Soofi ve beraberindeki heyet, Teşkilatımıza çalışma ziyaretinde bulundu.


 KENTLER VE MÜLTECİLERE İLİŞKİN KÜRESEL MUTABAKAT’A KATKILARI ETKİNLİĞİ

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Göç Küresel Görev Gücü (GTFM), 22 Eylül 2021’de “Kentler ve Mültecilere İlişkin Küresel Mutabakat’a Katkıları” başlıklı çevrim içi bir etkinlik düzenledi.


 SKA YERELLEŞTİRME VE ANAAKIMLAŞTIRILMA EĞİTİMİ

SKA’LARIN Benimsenmesinde 3 Aşamalı Strateji: Odaklanma, Seslendirme ve Yerelleştirme


 UCLG-MEWA’DAN MALTEPE VE KARTAL BELEDİYELERİNE ÇALIŞMA ZİYARETLERİ

UCLG-MEWA, Yerel Yönetimlerin uluslararası görünürlüğünü arttırıyor...


 4. UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ

Zirve, “Kültür: Geleceğimizi Kurarken” ana teması ile gerçekleştirildi.


 BELEDİYELERDE EŞİTLİĞİ İZLEMEK PROJESİ

Belediyelerde Eşitliği İzleme Projesi kapsamında 3 değerlendirme toplantısı daha gerçekleştirilerek, projenin saha çalışmaları aşaması tamamlandı.


 GENEL SEKRETER DUMAN ÇEVRE ÜZERİNE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Mehmet Duman, TRT Radyo 1’de yayınlanan “Toplum, Çevre, İnsan” programına ve EKOIQ Dergisi’ne konuk oldu.

DUYURULAR

 KAVŞAK AĞI MİKRO-HİBE PROGRAMI BAŞLADI!

WRI Türkiye Koordinatörlüğü'nde ilerleyen ve UCLG-MEWA'nın da parçası olduğu KAVŞAK ağı, sürdürülebilir kent içi ulaşım projeleri için hibe desteği açıkladı.

 KAVŞAK E-ÖĞRENME PROGRAMI, WEBİNAR SERİSİNİ YAYINLAMAYA BAŞLIYOR!

 İŞGAL ALTINDAKİ KUDÜS’TE ZORLA YERİNDEN EDİLMEYE İLİŞKİN BİLGİ NOTU

Kudüs Yüksek Komitesi tarafından hazırlanan ve işgal altındaki Kudüs kentinde devam eden ev yıkımlarına ve zorla yerinden edilmelere dair gelişmeleri aktaran bilgi notunu sizlerle paylaşmak istiyoruz!

 ULUSLARARASI DÜZEYDE YEREL YÖNETİMLER ARASI İŞ BİRLİĞİ: UCLG-MEWA

Özel olarak UCLG-MEWA'ya genel olarak ise yerel yönetimlerin küresel iş birliği üzerine yoğunlaşan, on sekiz yıllık deneyimimizin küresel literatürde nasıl bir bağlama denk düştüğünü tanımlama hassasiyetinde olan tez çalışmasını istifadelerinize sunarız!

 YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ 2

Kentsel ölçekteki deneyimlerin yerel aktörlerce aktarıldığı, salgına karşı verilen ilk tepkiden kentteki kamusal hizmetlerin dönüşümüne kadar birçok noktayı içinde barındıran kitabımız yayında!

 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA DEKLARASYONU YAYINLANDI

Kütahya Deklarasyonu, aracı şehirleri eylem odaklı bir gündem içerisinde tutuyor. Deklarasyon’da özellikle, COVID-19 sonrası kalkınma gündeminde bu şehirlerin potansiyeline yönelik dikkat çekici ayrıntılar mevcut!

 UCLG-MEWA NEWSLETTER-31

"Uygulamadan Raporlamaya: SKA'ların Yerelleştirilmesinde Öncü Şehirler" temalı 31. sayımızı siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENDİ

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

TWITTER