SAHRA ALTI AFRİKA İÇİN AB BÖLGESEL ÇOK YILLI GÖSTERGE PROGRAMI STK-YEREL YÖNETİM İSTİŞARE TOPLANTISI

Afrika ve Avrupa arasındaki ortaklığın altını çizen bu webinar, programın önceliklerini ve amaçlarını ortaya koymak için de bir fırsat oldu.


 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Yeni Dünya Vakfı’ndan öğrencileri kabul etti.


 UCLG-MEWA’YA FİLİSTİN VE LÜBNAN’DAN ÇALIŞMA ZİYARETLERİ

Genel Sekreter Mehmet Duman, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde, Filistin’den Abasan Al Kabira Belediye heyeti ile Lübnan’dan sivil toplum temsilcilerini kabul etti.


 UCLG 2021 YILLIK İSTIŞARE TOPLANTISI

UCLG Dünya Teşkilatı, yıllık İstişare toplantısını 15-22 Şubat tarihleri arasında “Önemseyen Bir Küresel Topluluk” teması altında gerçekleştirdi.


 UCLG YILLIK İSTİŞARE TOPLANTISI: MEWA ÖNCELİKLERİ

UCLG Dünya Teşkilatı, tüm dünyadan bölge teşkilatlarıyla birlikte, üyeleri arasındaki etkileşimi güçlendirmek ve sinerji oluşturmak için 15-22 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak bir araya geldi.


 GÖÇ KÜRESEL GÖREV GÜCÜ (GTFM) WEBİNARI

Göç Küresel Görev Gücü (Global Task Force on Migration), 3 Şubat 2021’de çevrimiçi olarak toplandı. “Göç ve Yerinden Edilmeye Karşı Etkili Yerel Müdahalede Çok Katmanlı Yönetişimin Önemi” başlığıyla Görev Gücü’nün ikinci toplantısı düzenlendi.


 UCLG-MEWA Çevre Komitesi İdari Toplantısı&‘Yeşil ve Temiz Bir Toparlanma: COVID19- Sonrası Dönemde İklim Öncelikleri’ Etkinliği

UCLG-MEWA Çevre Komitesi, 2021 yılına ait ilk idari toplantısını 21 Ocak 2021'de yenilenen Başkanlık Divanı ile gerçekleştirip, hemen ardından da 'Yeşil ve Temiz Bir Toparlanma: COVID19- Sonrası Dönemde İklim Öncelikleri' konulu etkinliği gerçekleştirdi.


 ULUSLARARASI ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ'NDEN (IUU) UCLG-MEWA'YA ZİYARET

Uluslararası Üniversiteler Birliği (IUU) Başkanı Prof. Dr. Muhammed Khair Alghabbani ve beraberindeki heyet, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman'a çalışma ziyaretinde bulundu.


 UCLG-MEWA KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ İDARİ TOPLANTISI

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi, 13 Ocak 2021’de çevrimiçi olarak toplanarak 2020 yılının değerlendirmesini ve 2021 yılının planlamasını gerçekleştirdi.


 UCLG-MEWA BAŞKANI MOHAMAD SAADIE'DEN YENİ YIL MESAJI

Saadie: "2021 yılının, halklarımıza, ülkelerimize ve tüm dünyaya şifa, bolluk ve barış getirmesini diliyorum."


 KALKINMA POLİTİKA FORUMU (PFD) AVRUPA KOMİSYONU PROGRAMI KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

Avrupa Komisyonu Programı ile ilgili PFD kapanış etkinliği, 10 Aralık 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.


 KENT DİPLOMASİSİ VE YEREL YÖNETİŞİM KOMİTESİ İDARİ TOPLANTISI VE EĞİTİM PROGRAMI

UCLG-MEWA Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim Komitesi İdari Toplantısı ile Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim Eğitim Programı 15 – 16 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.


 GUANGZHOU 2020 UCLG DÜNYA KONSEYİ

UCLG Dünya Konseyi, 9-13 Kasım 2020 tarihleri arasında, Guangzhou şehrinin ev sahipliğinde gerçekleşti.


 SULTANBEYLİ GÖNÜLLÜ YEREL DEĞERLENDİRME RAPORU ÇALIŞMALARI

Metedoloji Çalışma Grubu yol haritasını belirlemek çevrimiçi olarak toplandı.


 UCLG-MEWA’DAN GAZİOSMANPAŞA KAYMAKAMINA ZİYARET

Genel Sekreter Mehmet Duman, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu’nu makamında ziyaret etti


 YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU D-8 GENEL SEKRETERİ BÜYÜKELÇİ SHAARİ

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri, D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri, Büyükelçi Dato' Ku Jaafar Ku Sahaari’yi 25 Kasım 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen canlı yayında konuk etti.


 UCLG DÜNYA KONSEYİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı’nın, Dünya Konseyi açılış oturumu 13 Kasım 2020 Cuma günü gerçekleştirildi.


 “KATILIYORUZ” PROGRAMI 3. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI

Yerel Yönetimler ve Sivil Aktörler Arasındaki Sivil Katılımı Geliştirmek için “KATILIYORUZ” Programı’nın üçüncü Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirldi.


 “ÜST DÜZEY POLİTİKA DİYALOGLARI: EKOLOJİK GEÇİŞ” OTURUMU

UCLG Dünya Konseyi idari toplantıları kapsamında, 12 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen “Üst Düzey Politika Diyalogları: Ekolojik Geçiş” başlıklı oturuma UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman katılım sağladı.

DUYURULAR

 KAVŞAK AĞI MİKRO-HİBE PROGRAMI BAŞLADI!

WRI Türkiye Koordinatörlüğü'nde ilerleyen ve UCLG-MEWA'nın da parçası olduğu KAVŞAK ağı, sürdürülebilir kent içi ulaşım projeleri için hibe desteği açıkladı.

 KAVŞAK E-ÖĞRENME PROGRAMI, WEBİNAR SERİSİNİ YAYINLAMAYA BAŞLIYOR!

 İŞGAL ALTINDAKİ KUDÜS’TE ZORLA YERİNDEN EDİLMEYE İLİŞKİN BİLGİ NOTU

Kudüs Yüksek Komitesi tarafından hazırlanan ve işgal altındaki Kudüs kentinde devam eden ev yıkımlarına ve zorla yerinden edilmelere dair gelişmeleri aktaran bilgi notunu sizlerle paylaşmak istiyoruz!

 ULUSLARARASI DÜZEYDE YEREL YÖNETİMLER ARASI İŞ BİRLİĞİ: UCLG-MEWA

Özel olarak UCLG-MEWA'ya genel olarak ise yerel yönetimlerin küresel iş birliği üzerine yoğunlaşan, on sekiz yıllık deneyimimizin küresel literatürde nasıl bir bağlama denk düştüğünü tanımlama hassasiyetinde olan tez çalışmasını istifadelerinize sunarız!

 YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ 2

Kentsel ölçekteki deneyimlerin yerel aktörlerce aktarıldığı, salgına karşı verilen ilk tepkiden kentteki kamusal hizmetlerin dönüşümüne kadar birçok noktayı içinde barındıran kitabımız yayında!

 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA DEKLARASYONU YAYINLANDI

Kütahya Deklarasyonu, aracı şehirleri eylem odaklı bir gündem içerisinde tutuyor. Deklarasyon’da özellikle, COVID-19 sonrası kalkınma gündeminde bu şehirlerin potansiyeline yönelik dikkat çekici ayrıntılar mevcut!

 UCLG-MEWA NEWSLETTER-31

"Uygulamadan Raporlamaya: SKA'ların Yerelleştirilmesinde Öncü Şehirler" temalı 31. sayımızı siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENDİ

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

TWITTER