HUKUKÇU İŞ İLANI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) merkezi Barselona’da bulunan ve yerel ve bölgesel yönetimler alanında dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (United Cities and Local Governments - UCLG) dokuz bölge teşkilatından biri olarak İstanbul’da hizmet vermektedir. UCLG demokratik yerel ve bölgesel yönetimlerin küresel sesi olmak amacıyla demokratik değerleri savunan, yerel yönetimlerin uluslararası topluluk ile işbirliği yapmasını sağlayan, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. UCLG-MEWA, Türkiye'nin de içinde bulunduğu Orta Doğu ve Batı Asya bölgesindeki yerel yönetimlerin çatı örgütü konumunda olup, UCLG bünyesindeki en etkin bölge teşkilatlardan birisi olma özelliğine sahiptir.
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.    
 

Genel Nitelikler:
 
·        Üniversitelerin Hukuk bölümlerinden mezun,
·        Mevzuattaki gelişmeleri düzenli olarak takip eden,
·        İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip,
·        Çözüm odaklı ve gerektiğinde inisiyatif alabilen, ekip çalışmasına yatkın,
·        Sözlü ve yazılı iletişim becerileri gelişmiş,
·        Seyahat engeli olmamak,
·        Tercihen sigara içmemek,
·        İş disiplinine, görev tanımı ve ekip çalışması şartlarına uymak,
·        Makamca verilecek işleri harfiyen yerine getirmek.
 
İş Tanımı:
 
·    Kurum içi prosedürlerin ve hukuki metinlerin hazırlanması ve takibinin yapılması,
·    Üyelerle olan hukuki ilişkileri takip etmek,
·    Kurumun İnsan Hakları, Sosyal İçerme ve Kadın Çalışmaları gibi alanlardaki faaliyetlerine hukuki destek vermek,
·    Kurumun adli makamlar nezdindeki iş ve işlemlerini takip etmek.

Başvurularınız için: uclg-mewa@uclg-mewa.org

DUYURULAR

 BELEDİYELERDE EŞİTLİĞİ İZLEME PROJESİ SONUÇ RAPORU

UCLG-MEWA ve KA.DER iş birliğiyle yürütülen "Belediyelerde Eşitliği İzlemek" Projesinin sonuç raporu yayınlandı.

 İRAN' DA KENTSEL YÖNETIM YAZ OKULU

Tahran Belediyesinin girişimi olan Asya Belediye Başkanları Forumu, Iran’da bulunan Allameh Tabataba’i Üniversitesi ile işbirliği yaparak Kentsel Yönetim konulu birinci yaz okulu programını düzenliyor.

 UCLG-MEWA TOPLUMSAL CİNSİYET GÜNDEMİ İLE GİRNE'DE

UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi, UCLG-MEWA Kongresi'22 ardından yeni komite başkanlık divanı ile ilk programını düzenleyecek. Program 5 Ağustos 2022'de Girne Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gerçekleştirilecek.

 EYLEM ÇAĞRISI: AFGANİSTAN DEPREMİ

UCLG-MEWA, Afganistan'da 21 Haziran'da ülkenin Paktika eyaletini vuran ve binden fazla kişinin ölümüyle ve yaralanmasıyla sonuçlanan deprem kurbanlarının ailelerine derin üzüntüsünü belirtip, acılarını paylaşıyor.

  İRAN AKILLI ŞEHIR FUARI 2022

3-5 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan 3. Iran Smart City Fuar & Konferansı’na davetlisiniz. İran İçişleri Bakanlığı’nın yardımları ile düzenlenen program, katılımcıların ağlarını geliştirmesi ve “Akıllı Şehir Uygulamaları” konusunda kapasite gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

 TAHRAN KARDEŞ ŞEHİRLER FESTİVALİ

Tahran Belediyesi, kardeş şehirlerini; deneyimlerini paylaşmak ve ortak projeler geliştirmek, çok taraflı işbirliğini teşvik etmek için Tahran'ın Kardeş Şehirler Festivali’ne katılmaya davet ediyor.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE

Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları, Ana Tüzük ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN DÖRDÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin dördüncü modülü olan "Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim", UCLG-MEWA İletişim Koordinatörü Osman Çorumlu'nun anlatımıyla yayında!

TWITTER