İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun UCLG-MEWA’ya Ziyareti

İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Kourosh Moghtaderi, 26 Nisan 2019 tarihinde UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti. UCLG-MEWA Genel Sekreteri ile bir araya gelen Kültür Ataşesi Moghtaderi’ye ilk olarak kurum tarihçesi ve işleyişi hakkında bilgi verildi.

Toplantıda UCLG-MEWA ve bölge ülkelerinden İran’daki yerel yönetimlerin kültür konusundaki ilişkileri de masaya yatırıldı. Bu kapsamda UCLG-MEWA, Tahran Belediyesi ve Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) işbirliğinde 2015 yılında  “Renkler Ortak Kültürümüz Olsun” temasıyla düzenlenen UCLG-MEWA Kültür Komitesi II. Toplantısı da görüşülen konular arasında yerini aldı. Bu tür toplantıların; bölgedeki farklılıkların birer zenginlik olduğunu vurgulamak ve bu bağlamda kültürün birleştirici bir etkisi olduğuna dikkat çekmek için önemli bir fırsat sunduğu değerlendirmesinde bulunuldu. Bunun yanı sıra, İran’da bulunan yerel yönetimlerin küresel gündemleri daha yakından takip etmeleri için katılabilecekleri platformlar, UCLG-MEWA’nın faaliyet takvimi üzerinden Kültür Ataşesi Moghtaderi ile görüşüldü.

Yapılan görüşmede öne çıkan konulardan biri de İran’ın ve İran’daki yerel yönetimlerin kültür konusundaki projeleri oldu. Yakın gelecekte İranlı kadın sanatçılar ile birlikte kültürel bir faaliyet gerçekleştireceklerini belirten Kültür Ataşesi Moghtaderi, yapılacak çalışmalarda UCLG-MEWA ile kurulacak ortaklığın önemine dikkat çekti. İstanbul ve Tahran’da hem İranlı hem de Türk kadın sanatçılarla yapılacak projenin sürdürülebilir kültür anlayışına sağlayacağı katkı da yapılan görüşmenin öne çıkan başlıklarından biriydi. Kendi yetenekleriyle, kendi işlerini üreten ve kültürün taşıyıcılığını yapan sanatçılara değer verdiklerini vurgulayan Kültür Ataşesi Kourosh Moghtaderi, UCLG-MEWA ile de benzer projelerde yer almak istediklerini belirtti.

Yapılan görüşme, UCLG-MEWA Kültür Komitesi işbirliği ile sürdürülebilir kültür üzerine bir program düzenlenmesi ve kurumlar arası yakın işbirliğinin devam ettirilmesi konusunda sağlanan fikir birliği ile sonlandırıldı. 

 

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

 HIRING PROJECT ASSISTANT

We are looking for colleagues to be employed as a Project Assistant as part of the Organization's Committees and Projects Department

 MODÜL 4: ETKİ ODAKLI PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ

Kavşak Ağı’nın dördüncü e-öğrenme modülü “Etki Odaklı Proje Döngüsü Yönetimi” yayınlandı.

 4. AKILLI TAHRAN KONGRESİ

Sizleri 5-6 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan 4. Akıllı Tahran Kongresi hakkında bilgilendirmek isteriz.

 UCLG-MEWA NEWSLETTER -30

Dolu dolu bir çevre sayısı olan 30. sayımızı siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 HLPF 2021: SON HABERLER ve ÖNEMLİ BİLGİLER

2021 Üst Düzey Siyasi Forumu himayesinde gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler Ana Grup Yan Etkinliği (1) ve Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü ve Forumu (2) ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

 İŞGAL ALTINDA KENT HAKKI: FİLİSTİN ÖRNEĞİ WEBİNARI

İngilizce, Türkçe, Arapça, Fransızca ve İspanyolca dillerinde simultane çeviri olacaktır.

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ TANITIMI 10 HAZİRAN’DA ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dördüncü UCLG Kültür Zirvesi, 10 Haziran 2021’deki çevrimiçi resmi tanıtımından sonra, 9-11 Eylül 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME MODÜLÜ 3 İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

"Paydaş Diyaloğu, Çatışma Yönetimi ve Müzakere"

TWITTER