KADIKÖY BELEDİYESİ ZİYARETİ

 

UCLG-MEWA Genel Sekreteri ve beraberindeki heyet, 28 Mayıs 2019 tarihinde, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı makamında ziyaret etti. Şerdil Dara Odabaşı, UCLG-MEWA’nın bölge ülkelerinden olan Türkiye’de 31 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanı seçilmişti. Ziyaret vesilesiyle göreve yeni başlayan Başkan için tebrik ve başarı dilekleri iletildi. Ayrıca UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, UCLG-MEWA tarihçesi, faaliyetleri, komiteleri ve yaklaşan UCLG-MEWA Kongresi hakkında Başkan Odabaşı’na detaylı bilgilendirmede bulundu. Kadıköy Belediye Başkanı ve temsilcileri ile yapılan görüşmede ayrıca Kadıköy Belediyesi’nin yeni dönemde yapmayı planladığı çalışmalar hakkında da bilgi alındı.  

Toplantıda, UCLG-MEWA’nın etkinliklerinden bahsedilerek, şu an hazırlanmakta olan projeler üzerinde Başkan Odabaşı ile fikir alışverişinde bulunuldu. Kadıköy Belediyesi ile UCLG-MEWA’nın birlikte gerçekleştirebileceği projeler üzerine konuşuldu.  Ayrıca UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Kadıköy Belediye Başkanı’nı UCLG-MEWA ailesine katılmaya davet etti. Tebrik ve olası işbirliklerinin konuşulmasıyla toplantı sona erdi.

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER