KENT KONSEYİ ÜYELERİ ÇALIŞTAYA KATILDI

İSTANBUL Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen 'Yerel Yönetişim ve Kent Konseyleri Çalıştayı'na Adıyaman Kent Konseyi üyeleri katıldı.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Zeytinburnu Kent Konseyi işbirliği ile 27-28 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenen 'Yerel Yönetişim ve Kent Konseyleri Çalıştayı'na Adıyaman Kent Konseyi üyeleri katıldı.

Çalıştaya Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Gülay Sarışen, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Zeytinburnu Kent Konseyi üyeleri ile çok sayıda belediye temsilcisi katıldı.

Oluşturulan çalışma gruplarının kent konseylerinin yerel yönetişim ekseninde iç işleyişi ve profilinin analizi, kent konseylerinin yerel yönetimler ile çalışma usulleri, uygulama ve sınırlılıkları, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin yerelleşmesi kapsamında kent konseylerinin rolü konuları üzerinde tartıştığı çalıştayın sonuç raporu ilerleyen günlerde yayınlanacak.

Çalıştay hakkında açıklama yapan Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel şunları söyledi: “Zeytinburnu Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve ülkemizin birçok yerinden kent konseyleri temsilcilerinin katıldığı Yerel Yönetişim ve Kent Konseyleri Çalıştayının, kent konseylerinin konumu, rolü, işlevi ve yapılanması sürecine önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Gerek ulusal gerekse yerel ölçekte karşılaşılan güçlükler ile geleceğe yönelik öngörülerin de gündeme geldiği çalıştay vesilesi ile bir çok il kent konseyleri ile fikir alışverişi imkânı da bulduk. Uygulamada karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri hakkında paylaşımlarımız oldu”

İlgili habere ulaşmak için: http://www.hurriyet.com.tr/kent-konseyi-uyeleri-calistaya-katildi-40264383

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER