LÜBNAN’IN TRABLUSŞAM BELEDİYESİ İLE DAYANIŞMA ÇAĞRISI

 

UCLG-MEWA ailesi olarak, Trablusşam kentinde 29 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen üzücü olay dolayısıyla Lübnan halkı ve yerel yönetim yetkilileri ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Kent genelinde yaşanan protestolar sonucunda bir kişinin yaşamını yitirdiği, pek çok insanın yaralandığı ve tarihi Trablusşam Belediye Binası’nın yandığına ilişkin haberleri kaygı ile takip ediyoruz. 

Trablusşam Belediyesi ve Trablusşam Belediyesi’nin üyesi olduğu El-Fayhaa Belediyeler Birliği uzun süredir UCLG ağının etkin üyeleridir ve yerel yönetimlerin güçlendirilmesine yönelik küresel gündeme katkıda bulunmaktadır.

Şehrin içinden geçtiği bu zor günlerde, başta UCLG ailesi olmak üzere uluslararası kamuoyunu, Trablusşam şehrinin en acil ihtiyaçlarını karşılamak ve zararların giderilmesi, çatışmalarda hasara uğrayan tarihi binaların restore edilmesi için destek vermek üzere dayanışmaya çağırıyoruz.

Nasıl destek sağlayabileceğinizi öğrenmek isterseniz, lütfen aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden Trablusşam Belediyesi ile iletişime geçiniz.

E-Posta: archiled@hotmail.com (“cc” için: uclg-mewa@uclg-mewa.org)

Tel: +961 3 967 839

Lübnan için huzur dolu günlerin bir an önce gelmesini diliyoruz.

 

UCLG-MEWA Genel Sekretaryası

DUYURULAR

 GOLD V Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu

SKA'nın yerelleştirme süreçlerinin güncel küresel bir haritasını ve özellikle desantralizasyonun ve çok düzeyli yönetişimin bu süreçlere olan katkısını ortaya koymayı amaçlayan "Küresel Gündemlerin Yerelleştirilmesi" başlıklı GOLD V Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu'nu istifadenize sunarız.

 KURUCU BAŞKANIMIZ KADİR TOPBAŞ İÇİN E-TAZİYE DEFTERİ AÇILMIŞTIR

Yerel yönetim camiasına unutulmaz katkıları bulunan Kurucu Başkanımız için e-taziye defteri açmış bulunmaktayız.

 DESANTRALİZASYON VE YEREL DEMOKRASİ 5. KÜRESEL RAPORU YÖNETİCİ ÖZETİ

"Desantralizasyon ve Yerel Demokrasi5. Küresel RaporuYönetici Özeti" yayınımızı istifadenize sunarız.

 UCLG Yıllık İstişare Toplantısı - "MEWA Öncelikleri" Oturumu

UCLG İstişare Toplantısı kapsamında, UCLG-MEWA 18 Şubat’ta 10:00 – 11:30 CET saatleri arasında “MEWA Öncelikleri” üzerine bir oturum gerçekleştirecek.

 TAZİYE MESAJI

Kurucu Başkanımız Mimar Dr. Kadir Topbaş'ı kaybettik.

  UCLG-MEWA NEWSLETTER -29

UCLG-MEWA Newsletter'ın 29. sayısı yayında! Keyfili okumalar.

 LÜBNAN’IN TRABLUSŞAM BELEDİYESİ İLE DAYANIŞMA ÇAĞRISI

UCLG-MEWA ailesi olarak, Trablusşam kentinde 29 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen üzücü olay dolayısıyla Lübnan halkı ve yerel yönetim yetkilileri ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

 GÖÇ KÜRESEL GÖREV GÜCÜ (GTFM) "GÖÇE VE YERİNDEN EDİLMEYE KARŞI ETKİLİ YEREL MÜDAHALEDE ÇOK KATMANLI YÖNETİŞİMİN ÖNEMİ" WEBİNARI

Göç Küresel Görev Gücü; 3 Şubat 2021, saat 14:00’da (GMT+3) “Göçe ve Yerinden Edilmeye Karşı Etkili Yerel Müdahalede Çok Katmanlı Yönetişimin Önemi” teması ile toplanıyor.

 Kültürel Mirasın Korunmasında Yerel Yönetimlerin Rolü-Türkiye

Miras ancak kendi bağlamı içinde mirastır, iyi okumalar!

 Kültür 21 Dokümanları Antolojisi

Bu kitap kültürün, sürdürülebilir kalkınma içindeki rolünü vurgulayan dört farklı dokümanın bir araya getirilmesinden oluşuyor.

TWITTER