MADRİD’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK YÖNETİM KURULU: GÜNCEL BİLGİLER


Madrid’de gerçekleştirilecek olan 2017 UCLG Yönetim Kurulu toplantıları hakkında nihai bilgileri sizlere sunmaktan memnuniyet duymaktayız. 

Saat Değişiklikleri
Güncel programa aşağıda linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Dikkatinize:

·         Mali Yönetim Komitesi toplantısı, 09:30 -11:00 arası,

·         Anatüzük Komitesi toplantısı, 11:00-13:00 arası gerçekleştirilecektir.

Madrid Belediyesi ile UCLG Sosyal İçerme, Katılımcı Demokrasi ve İnsan Hakları Komitesi (CISDPH) tarafından düzenlenen İnsan Hakları İçin Kentler Toplantısı da bilgisi güncellenen toplantılar arasındadır.

Aşağıdaki oturumlar hakkında daha ayrıntılı bilgilere linkler aracılığıyla erişebilirsiniz:

·         İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakkı “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler”, 18 Nisan, açık oturum

·         Politika Tartışması: SKH’nin Yerelleştirilmesinde Zorluklarla Karşılaşan Yerel Yönetimler, 18 Nisan, yalnızca davetliler için 
İlave kayıt alınmayacaktır.

·         Kentsel Stratejik Planlama Komitesi ve Aracı Şehirler Çalışma Grubu ortak oturumu gündemi, 18 Nisan, açık oturum

 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri 

Daha kolay okunabilmesi adına Yönetim Kurulu toplantısının Çalışma Oturumu’nda tartışılacak olan 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri’nin taslak dokümanını ekte bulabilirsiniz.

Toplantı Yerleri
 
Yönetim Kurulu Çalışma Oturumu, 19 Nisan’da; ve Bir Arada Yaşama ve Barış İçin Kentsel Şiddet ve Eğitim Dünya Forumu, 19-21 Nisan’da La Nave Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Espacio La Nave 
Calle Cifuentes 5, Distrito de Villaverde, 28021, Madrid
 
18 Nisan’da gerçekleştirilecek kapalı komite toplantıları ve politika diyalogları FEMP (İspanya Belediyeler ve Kentler Federasyonu) Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecektir:
 
Federación Española de Municipios y Provincias (FEMP)
Calle Nuncio 8, 28005, Madrid
 
Kayıt
 
Bilindiği üzere, yeni kayıt alınmayacaktır.  Katılımcıların, katılmak istedikleri her etkinlik için önceden kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
 
KAYIT FORMUNU DOLDURMAMIŞ OLAN KATILIMCILAR, TOPLANTI ALANLARINA GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR.  
 
İspanya Kraliyet Ailesi’nin toplantıya katılımları nedeniyle yüksek güvenlik önlemleri alınacağını lütfen göz önünde bulundurunuz.
 
Acil durumlarda lütfen UCLGExBu@uclg.org adresinden bizimle iletişime geçiniz.
 
Onay Belgesi
 
AKREDİTASYON ZORUNLUDUR
  
Katılımcıların yaka kartlarını önceden alabilmeleri ve 19 Nisan sabahı toplantı alanında uzun kuyruklar oluşmaması için kayıtlar; 18 Nisan’da 15:00 -18:00 saatleri arasında Paseo del Arte Otel’de gerçekleştirilecektir.
 
Kayıt masaları, 19 Nisan’da Yönetim Kurulu oturumundan önce, saat 08:15 itibarıyla La Nave’de açılacaktır.
 
Yaka kartınızı alabilmek için lütfen kimliğinizi yanınızda bulundurunuz.  Yaka kartları, sadece kayıtlı katılımcılar için temin edilecektir.
 
Ulaşım
 
19‑21 Nisan tarihlerinde, UCLG heyetinin konaklayacağı iki ana otelden
(Hotel Paseo del ArteAtocha 123 ve NH NacionalPaseo del Prado 48) “La Nave” de gerçekleştirilecek toplantı için ulaşım hizmeti, ev sahipleri tarafından karşılanacaktır.  Program, toplantı yerinde paylaşılacaktır.
 
18 Nisan’da gerçekleştirilecek toplantılar için otellerden FEMP Genel Merkezi’ne ulaşım hizmeti, yürüme mesafesinde olmaları nedeniyle sağlanmayacaktır.
 
Havaalanı için transfer hizmeti sağlanmayacaktır.

Kentsel Şiddet ve Birlikte Yaşama ve Barış için  Eğitim Dünya Forumu

Kentsel Şiddet ve Birlikte Yaşama ve Barış için  Eğitim Dünya Forumu hakkında daha fazla bilgiye forumun internet sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.ciudadesdepaz.com/
 
GÜVENLİK GEREKÇESİYLE, TOPLANTI ALANINA GİREBİLMEK İÇİN KAYITLI OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.  KAYIT YAPTIRMAMIŞ OLAN KATILIMCILAR TOPLANTI ALANINA GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR.
 
Yönetim Kurulu kayıt formunda Dünya Forumu’na katılma opsiyonunu işaretlediğiniz takdirde Dünya Forumu’na kaydınız otomatik olarak yapılacaktır.
 
Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

Güncel Program

Yönetim Kurulu Oturumu Ayrıntılı Gündemi

 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri Taslak Dokümanı

İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakları “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler” Oturumuna Davet

İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakları “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler” Oturumu Konulu Kavramsal Not

Politika Tartışması Programı: SKH’nin Yerelleştirilmesinde Zorluklarla Karşılaşan Yerel Yönetimler

Kentsel Stratejik Planlama Komitesi ve Aracı Şehirler Çalışma Grubu ortak oturumu gündemi

DUYURULAR

 BELEDİYELER İÇİN AVRUPA BİRLİĞİ FONLARI TOPLANTISI

“Belediyeler İçin AB Fonları Toplantısı”, 4 Mayıs 2017, Perşembe günü Ankara Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenecektir.

 UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ GÖREV GÜCÜ ÇALIŞTAYI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi Görev Gücü Çalıştayı, 20 Mayıs 2017 tarihinde, UCLG-MEWA Çevre Komitesi Eş Başkanı Seferihisar Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

 TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ KOMİTESİ TOPLANTISI

UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi 12 Mayıs 2017 tarihinde Şişli Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

 3. WeGo AKILLI SÜRDÜRÜLEBİLİR KENT ÖDÜLLERİ İÇİN SİZ DE BAŞVURUN

Ortağımız Dünya Kentler ve Yerel Yönetimler e-Yönetim Teşkilatı (WeGO), kısa süre önce 3. WeGo Akıllı Sürdürülebilir Şehir Ödüllerini tanıttı. 3. WeGo Akıllı Sürdürülebilir Şehir Ödülleri; kentsel sürdürülebilirlik hedefine ulaşmak için kentlerin bilişim ve iletişim teknolojileri, e-yönetim ve akıllı şehir çözümleri konularındaki başarılarının değerlendirildiği uluslararası bir yarışmadır.

 5. ULUSLARARASI ŞEHİRLER FORUMU

5. Uluslararası Şehirler Forumu; Akdeniz Kentler ve Miras Gelişimi Ağı, Larache Belediyesi ve Larache İl Meclisi’nin ortaklığıyla 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Fas’ın Larache kentinde düzenlenecektir. Toplantının teması olan “Sürdürülebilir Miras: Finansman ve Yönetişim” konusu, kentlerde gerçekleştirilecek projelerin yanı sıra, maddi ve maddi olmayan mirasın geliştirilmesini amaçlayan projelerin fonlanması hakkında bir araştırma alanı da olacaktır.

 UCLG-MEWA Kültür Komitesi Toplantısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) olarak sizleri 28 Mart 2017’de İstanbul’da yapılacak olan UCLG-MEWA Kültür Komitesi toplantısına davet etmekten memnuniyet duyarız.

 KONYA TARIM ŞEHİRLERİ KONFERANSI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı olarak Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-25 Mart 2017 tarihleri arasında TÜYAP 15.Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri (Konya Tarım 2017) Fuarı kapsamında “Uluslar arası Tarım Şehirleri Birliği” kurma düşüncelerinin ilk adımı olarak Tarım Şehirleri Konferansı düzenlenecektir.

 TOPLU TAŞIMA MÜKEMMELLİK ENDEKSİ

 UCLG-MEWA SÖYLEŞİLERİ DEVAM EDİYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) olarak 2014 yılında başlamış olduğumuz “UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri” yeni konu başlıkları ile devam ediyor.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM TANITIM BROŞÜRÜ

Birleşmiş Milletler 2017 yılını “Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı” olarak ilan etmiştir. Bu durum, kamu ve özel sektör karar vericileri ile kamuoyu arasında sürdürülebilir turizmin kalkınmasına katkı sağlamada farkındalığın artırılması ve turizmde olumlu bir değişim oluşturulması için tüm paydaşları birlikte çalışma konusunda harekete geçiren benzersiz bir fırsattır.

TWITTER