MADRİD’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK YÖNETİM KURULU: GÜNCEL BİLGİLER


Madrid’de gerçekleştirilecek olan 2017 UCLG Yönetim Kurulu toplantıları hakkında nihai bilgileri sizlere sunmaktan memnuniyet duymaktayız. 

Saat Değişiklikleri
Güncel programa aşağıda linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Dikkatinize:

·         Mali Yönetim Komitesi toplantısı, 09:30 -11:00 arası,

·         Anatüzük Komitesi toplantısı, 11:00-13:00 arası gerçekleştirilecektir.

Madrid Belediyesi ile UCLG Sosyal İçerme, Katılımcı Demokrasi ve İnsan Hakları Komitesi (CISDPH) tarafından düzenlenen İnsan Hakları İçin Kentler Toplantısı da bilgisi güncellenen toplantılar arasındadır.

Aşağıdaki oturumlar hakkında daha ayrıntılı bilgilere linkler aracılığıyla erişebilirsiniz:

·         İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakkı “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler”, 18 Nisan, açık oturum

·         Politika Tartışması: SKH’nin Yerelleştirilmesinde Zorluklarla Karşılaşan Yerel Yönetimler, 18 Nisan, yalnızca davetliler için 
İlave kayıt alınmayacaktır.

·         Kentsel Stratejik Planlama Komitesi ve Aracı Şehirler Çalışma Grubu ortak oturumu gündemi, 18 Nisan, açık oturum

 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri 

Daha kolay okunabilmesi adına Yönetim Kurulu toplantısının Çalışma Oturumu’nda tartışılacak olan 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri’nin taslak dokümanını ekte bulabilirsiniz.

Toplantı Yerleri
 
Yönetim Kurulu Çalışma Oturumu, 19 Nisan’da; ve Bir Arada Yaşama ve Barış İçin Kentsel Şiddet ve Eğitim Dünya Forumu, 19-21 Nisan’da La Nave Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Espacio La Nave 
Calle Cifuentes 5, Distrito de Villaverde, 28021, Madrid
 
18 Nisan’da gerçekleştirilecek kapalı komite toplantıları ve politika diyalogları FEMP (İspanya Belediyeler ve Kentler Federasyonu) Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecektir:
 
Federación Española de Municipios y Provincias (FEMP)
Calle Nuncio 8, 28005, Madrid
 
Kayıt
 
Bilindiği üzere, yeni kayıt alınmayacaktır.  Katılımcıların, katılmak istedikleri her etkinlik için önceden kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
 
KAYIT FORMUNU DOLDURMAMIŞ OLAN KATILIMCILAR, TOPLANTI ALANLARINA GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR.  
 
İspanya Kraliyet Ailesi’nin toplantıya katılımları nedeniyle yüksek güvenlik önlemleri alınacağını lütfen göz önünde bulundurunuz.
 
Acil durumlarda lütfen UCLGExBu@uclg.org adresinden bizimle iletişime geçiniz.
 
Onay Belgesi
 
AKREDİTASYON ZORUNLUDUR
  
Katılımcıların yaka kartlarını önceden alabilmeleri ve 19 Nisan sabahı toplantı alanında uzun kuyruklar oluşmaması için kayıtlar; 18 Nisan’da 15:00 -18:00 saatleri arasında Paseo del Arte Otel’de gerçekleştirilecektir.
 
Kayıt masaları, 19 Nisan’da Yönetim Kurulu oturumundan önce, saat 08:15 itibarıyla La Nave’de açılacaktır.
 
Yaka kartınızı alabilmek için lütfen kimliğinizi yanınızda bulundurunuz.  Yaka kartları, sadece kayıtlı katılımcılar için temin edilecektir.
 
Ulaşım
 
19‑21 Nisan tarihlerinde, UCLG heyetinin konaklayacağı iki ana otelden
(Hotel Paseo del ArteAtocha 123 ve NH NacionalPaseo del Prado 48) “La Nave” de gerçekleştirilecek toplantı için ulaşım hizmeti, ev sahipleri tarafından karşılanacaktır.  Program, toplantı yerinde paylaşılacaktır.
 
18 Nisan’da gerçekleştirilecek toplantılar için otellerden FEMP Genel Merkezi’ne ulaşım hizmeti, yürüme mesafesinde olmaları nedeniyle sağlanmayacaktır.
 
Havaalanı için transfer hizmeti sağlanmayacaktır.

Kentsel Şiddet ve Birlikte Yaşama ve Barış için  Eğitim Dünya Forumu

Kentsel Şiddet ve Birlikte Yaşama ve Barış için  Eğitim Dünya Forumu hakkında daha fazla bilgiye forumun internet sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.ciudadesdepaz.com/
 
GÜVENLİK GEREKÇESİYLE, TOPLANTI ALANINA GİREBİLMEK İÇİN KAYITLI OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.  KAYIT YAPTIRMAMIŞ OLAN KATILIMCILAR TOPLANTI ALANINA GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR.
 
Yönetim Kurulu kayıt formunda Dünya Forumu’na katılma opsiyonunu işaretlediğiniz takdirde Dünya Forumu’na kaydınız otomatik olarak yapılacaktır.
 
Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

Güncel Program

Yönetim Kurulu Oturumu Ayrıntılı Gündemi

 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri Taslak Dokümanı

İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakları “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler” Oturumuna Davet

İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakları “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler” Oturumu Konulu Kavramsal Not

Politika Tartışması Programı: SKH’nin Yerelleştirilmesinde Zorluklarla Karşılaşan Yerel Yönetimler

Kentsel Stratejik Planlama Komitesi ve Aracı Şehirler Çalışma Grubu ortak oturumu gündemi

DUYURULAR

 HANGZHOU'DAKİ 2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ ve YÖNETİM KURULU: ARKAPLAN BELGELERİ

2017 UCLG Dünya Konseyi ve Yönetim Kurulu Toplantıları, 6-9 Aralık 2017 tarihlerinde Hangzhou, Çin'de gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA AKILLI ŞEHİRLER KOMİTESİ II. TOPLANTISI & IV. DÜNYA AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİ

12-13 Aralık 2017 tarihlerinde, UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi İkinci Toplantısı ve UCLG-MEWA WICS2017 Belediye Başkanları Paneli, Ankara Sheraton Hotel’de gerçekleştirecektir.

 UCLG-MEWA KÜLTÜR KOMİTESİ II. TOPLANTISI

 2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ - GÜNCEL PROGRAM VE GÜNDEM MADDELERİ - 6-9 ARALIK 2017, ÇİN

2017 UCLG Dünya Konseyi, 6-9 Aralık 2017 tarihlerinde Hangzhou, Çin'de gerçekleştirilecek.

 TRANSIST 2017 ULUSLARARASI İSTANBUL ULAŞIM KONGRESİ VE FUARI ve UCLG-MEWA KENTSEL MOBİLİTE KOMİTESİ 5. TOPLANTISI

TRANSIST 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 2-4 Kasım 2017 tarihlerinde Lütfi Kırdar Rumeli Salonu, ICEC ve İstanbul Kongre Merkezi, ICC’de gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA SOSYAL İÇERME PANELİ ve UCLG-MEWA SOSYAL İÇERME KOMİTESİ TOPLANTISI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Sosyal İçerme Paneli ve UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Toplantısı 17 Ekim 2017'de UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Başkanı Beylikdüzü ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

 İKLİM ŞANSI DÜNYA ZİRVESİ, 11-13 EYLÜL 2017, AGADİR/FAS

Değerli UCLG-MEWA Üyeleri, İklim değişikliği ile mücadele konusunda önemli adımlar atılmasına yönelik Fas’ın Marakeş şehrinde gerçekleştirilmiş olan 22. Yıllık Taraflar Toplantısı’nı (COP22) takiben, iklimle ilgili aktörlerin bir araya getirilmesi planlanan İklim Şansı Dünya Zirvesi 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde Agadir/Fas şehrinde gerçekleştirilecektir.

 TAHRAN GOLDEN GLOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2017

Sizleri, aynı zamanda Dünya Kentler Günü olan 31 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek Tahran IV. Golden Adobe Küresel Ödülü için düzenlenecek törene katılmaya davet etmekten mutluluk duymaktayız.

 İKİNCİ ULUSLARARASI ŞEHİR EKONOMİSİ KONFERANSI

Sizleri; Tahran Belediyesi, İran Şehir Ekonomisi Bilimi Derneği ve City Bank işbirliğinde, 11 Ekim 2017 tarihinde Tahran’da gerçekleştirilecek olan İkinci Uluslararası Şehir Ekonomisi Konferansı hakkında bilgilendirmekten memnuniyet duyarız.

 ARACI ŞEHİRLER ORTA DOĞU VE BATI ASYA (MEWA) BÖLGESEL FORUMU

Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya (MEWA) Bölgesel Forumu, UCLG-MEWA tarafından 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir

TWITTER