MADRİD’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK YÖNETİM KURULU: GÜNCEL BİLGİLER


Madrid’de gerçekleştirilecek olan 2017 UCLG Yönetim Kurulu toplantıları hakkında nihai bilgileri sizlere sunmaktan memnuniyet duymaktayız. 

Saat Değişiklikleri
Güncel programa aşağıda linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Dikkatinize:

·         Mali Yönetim Komitesi toplantısı, 09:30 -11:00 arası,

·         Anatüzük Komitesi toplantısı, 11:00-13:00 arası gerçekleştirilecektir.

Madrid Belediyesi ile UCLG Sosyal İçerme, Katılımcı Demokrasi ve İnsan Hakları Komitesi (CISDPH) tarafından düzenlenen İnsan Hakları İçin Kentler Toplantısı da bilgisi güncellenen toplantılar arasındadır.

Aşağıdaki oturumlar hakkında daha ayrıntılı bilgilere linkler aracılığıyla erişebilirsiniz:

·         İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakkı “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler”, 18 Nisan, açık oturum

·         Politika Tartışması: SKH’nin Yerelleştirilmesinde Zorluklarla Karşılaşan Yerel Yönetimler, 18 Nisan, yalnızca davetliler için 
İlave kayıt alınmayacaktır.

·         Kentsel Stratejik Planlama Komitesi ve Aracı Şehirler Çalışma Grubu ortak oturumu gündemi, 18 Nisan, açık oturum

 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri 

Daha kolay okunabilmesi adına Yönetim Kurulu toplantısının Çalışma Oturumu’nda tartışılacak olan 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri’nin taslak dokümanını ekte bulabilirsiniz.

Toplantı Yerleri
 
Yönetim Kurulu Çalışma Oturumu, 19 Nisan’da; ve Bir Arada Yaşama ve Barış İçin Kentsel Şiddet ve Eğitim Dünya Forumu, 19-21 Nisan’da La Nave Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Espacio La Nave 
Calle Cifuentes 5, Distrito de Villaverde, 28021, Madrid
 
18 Nisan’da gerçekleştirilecek kapalı komite toplantıları ve politika diyalogları FEMP (İspanya Belediyeler ve Kentler Federasyonu) Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecektir:
 
Federación Española de Municipios y Provincias (FEMP)
Calle Nuncio 8, 28005, Madrid
 
Kayıt
 
Bilindiği üzere, yeni kayıt alınmayacaktır.  Katılımcıların, katılmak istedikleri her etkinlik için önceden kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
 
KAYIT FORMUNU DOLDURMAMIŞ OLAN KATILIMCILAR, TOPLANTI ALANLARINA GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR.  
 
İspanya Kraliyet Ailesi’nin toplantıya katılımları nedeniyle yüksek güvenlik önlemleri alınacağını lütfen göz önünde bulundurunuz.
 
Acil durumlarda lütfen UCLGExBu@uclg.org adresinden bizimle iletişime geçiniz.
 
Onay Belgesi
 
AKREDİTASYON ZORUNLUDUR
  
Katılımcıların yaka kartlarını önceden alabilmeleri ve 19 Nisan sabahı toplantı alanında uzun kuyruklar oluşmaması için kayıtlar; 18 Nisan’da 15:00 -18:00 saatleri arasında Paseo del Arte Otel’de gerçekleştirilecektir.
 
Kayıt masaları, 19 Nisan’da Yönetim Kurulu oturumundan önce, saat 08:15 itibarıyla La Nave’de açılacaktır.
 
Yaka kartınızı alabilmek için lütfen kimliğinizi yanınızda bulundurunuz.  Yaka kartları, sadece kayıtlı katılımcılar için temin edilecektir.
 
Ulaşım
 
19‑21 Nisan tarihlerinde, UCLG heyetinin konaklayacağı iki ana otelden
(Hotel Paseo del ArteAtocha 123 ve NH NacionalPaseo del Prado 48) “La Nave” de gerçekleştirilecek toplantı için ulaşım hizmeti, ev sahipleri tarafından karşılanacaktır.  Program, toplantı yerinde paylaşılacaktır.
 
18 Nisan’da gerçekleştirilecek toplantılar için otellerden FEMP Genel Merkezi’ne ulaşım hizmeti, yürüme mesafesinde olmaları nedeniyle sağlanmayacaktır.
 
Havaalanı için transfer hizmeti sağlanmayacaktır.

Kentsel Şiddet ve Birlikte Yaşama ve Barış için  Eğitim Dünya Forumu

Kentsel Şiddet ve Birlikte Yaşama ve Barış için  Eğitim Dünya Forumu hakkında daha fazla bilgiye forumun internet sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.ciudadesdepaz.com/
 
GÜVENLİK GEREKÇESİYLE, TOPLANTI ALANINA GİREBİLMEK İÇİN KAYITLI OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.  KAYIT YAPTIRMAMIŞ OLAN KATILIMCILAR TOPLANTI ALANINA GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR.
 
Yönetim Kurulu kayıt formunda Dünya Forumu’na katılma opsiyonunu işaretlediğiniz takdirde Dünya Forumu’na kaydınız otomatik olarak yapılacaktır.
 
Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

Güncel Program

Yönetim Kurulu Oturumu Ayrıntılı Gündemi

 2016-2019 UCLG Stratejik Öncelikleri Taslak Dokümanı

İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakları “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler” Oturumuna Davet

İnsan Hakları İçin Kentler ve Kent Hakları “Hak Kentleri ve Bölgeleri İçin Küresel Stratejiler” Oturumu Konulu Kavramsal Not

Politika Tartışması Programı: SKH’nin Yerelleştirilmesinde Zorluklarla Karşılaşan Yerel Yönetimler

Kentsel Stratejik Planlama Komitesi ve Aracı Şehirler Çalışma Grubu ortak oturumu gündemi

DUYURULAR

 FİLİSTİN, CEBALİYE BELEDİYESİ KURBAN ETİ DAĞITIMI PROJESİ

 ARACI ŞEHİRLER ORTA DOĞU VE BATI ASYA (MEWA) BÖLGESEL FORUMU

Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya (MEWA) Bölgesel Forumu, UCLG-MEWA tarafından 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir

 UCLG-MEWA KALKINMA İŞBİRLİĞİ VE KENT DİPLOMASİSİ KOMİTESİ BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi Başkanlık Divanı Toplantısı 10 Temmuz 2017 tarihinde Komite Başkanı Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi.

 KAMUOYUNUN DİKKATİNE

20-26 Ağustos 2017 tarihinde Teşkilatımızın adını kullanarak duyuruya çıkılan Belediyelerin Geleceği ve Yeni Yaklaşımlar isimli etkinlikle hiçbir ilgimizin olmadığını tüm kamuoyuyla paylaşırız.

 DUBAİ YAŞAM ALANLARINI GELİŞTİRMEDE İYİ UYGULAMALAR ULUSLARARASI ÖDÜLÜ İÇİN SİZ DE BAŞVURUN!

Dubai Belediyesi ve BM-Habitat ortaklığıyla verilmekte olan Dubai Yaşam Alanlarını Geliştirmede İyi Uygulamalar Uluslararası Ödülü, 21 yıldır kentsel alandaki iyi uygulamalara tanınırlık kazandırmayı amaçlamaktadır.

 UCLG-MEWA Turizm Komitesi Toplantısı / 1-2 Ağustos, KONYA

1-2 Ağustos 2017 tarihinde Komite Başkanı Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan UCLG-MEWA Turizm Komitesi Toplantısı’na sizleri davet etmekten memnuniyet duyarız. Toplantıya ilişkin davet mektubu ve taslak program aşağıdaki eklerde değerli bilgilerinize sunulmuştur

  2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ, 7-10 ARALIK, HANGZHOU, ÇİN

Madrid’deki Yönetim Kurulu’nda alınan karar uyarınca, 2017 UCLG Dünya Konseyi’nin 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde Belediye Başkanı Zhang Hongming’in nazik davetileriyle Hangzhou, Çin’de, Hangzhou Belediyesi ve Çin Halkı Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği (CPAFFC) tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler ve Büyük Veri Forumu ile birlikte gerçekleştirilecektir.

 CONNECTIVE CITIES–UCLG-MEWA: ATIKTAN KAYNAĞA-BELEDİYELER İÇİN ENTEGRE KATI ATIK YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİ PLANLAMASI ATÖLYE ÇALIŞMASI

İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş (İZAYDAŞ) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan eğitim ile yetersiz Katı Atık Yönetim sistemlerinin kentlere özgü nedenlerini ve etkilerinin araştırılması ve bu sorunların çözümü için potansiyel stratejilerin belirlenmesi amaçlanmaktadır.

 I. Yerel Yönetimler ve Sosyal İçerme Forumu, 18-19 Ekim 2017

Sosyal içerme, katılımcı demokrasi ve insan hakları konusunda üye belediyelerin ortak sesine katkı sağlamayı hedefleyerek yerel yönetimlere bu politikaların oluşturulmasında rehberlik etmeyi amaçlayan ve bu anlamda, küresel düzeyde belediyeler arasındaki politik müzakereleri, deneyim alışverişini ve karşılıklı öğrenmeyi teşvik ederek çalışmalarını sürdüren Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) 18 Ekim 2017 tarihinde UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nı, 18-19 Ekim 2017 tarihlerinde ise I. Yerel Yönetimler ve Sosyal İçerme Forumu’nu Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenleyecektir

 Uluslararası '2017 Arıcılık Kongresi' İstanbul'da Yapılacak

Dünyanın en eski kongrelerinden, 'Uluslararası Arı Yetiştiricileri Kongresi' (Apimondia)'nın ev sahipliğini 2017'de İstanbul yapacak.

TWITTER