MALEZYA, DÜNYA KENTSEL FORUMU 9.OTURUMU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Dünya Kentsel Forumu 9. Oturumu, dünyanın farklı noktalarından yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirildi.

Forum, Yeni Kentsel Gündem'de cinsiyet eşitliği konusunun görüşüldüğü Kadın Asamblesi ile başladı. Asamble’nin tanıtım oturumunda konuşan Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, kadınların kentsel alana katılımlarının mümkün kılınmadığı toplumlarda ulusal kalkınmanın da mümkün olamayacağını vurguladı.

UCLG-MEWA’yı temsilen Genel Sekreter Mehmet Duman ve Proje Sorumlusu Barış Timur’un katıldığı etkinlikte, Genel Sekreter Duman, Dünya Yerel ve Bölgesel Yönetimler Asamblesi’nde, Forum'un başlıca referans kaynaklarından biri olan Yerel ve Bölgesel Yönetimler Bildirisi'ni okudu.

Dünya Kentsel Forumu 9. Oturumu kapsamında 10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda ise Genel Sekreter Duman, Aracı Şehirler Dünya Forumu’na hazırlık çalışmaları kapsamında Yeni Kentsel Gündem temalı bir konuşma gerçekleştirdi.

6 gün sürecek olan Forum’un sonunda, Yeni Kentsel Gündem'in uygulanmasına yönelik ilk rapor oluşturulmuş olacak. 


9’uncu Dünya Kentsel Forumu Bildirisi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Dünya Asamblesi Kuala Lumpur, 8 Şubat 2018DUYURULAR

 UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ III. TOPLANTISI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi III. Toplantısı, 7-8 Ağustos 2018 tarihlerinde, Selçuklu (Konya) Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 METROPOLLERDE YEŞİL ALAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ

UCLG-MEWA’nın 2017 yılından itibaren Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ekseninde düzenlediği Yerel Yönetim Söyleşileri bu ay, İstanbul Lale Vakfı Bilim Kurulu Üyesi İsmail Gülal’ı konuk ediyor!

 STRAZBURG’DAKİ YÖNETİM KURULU: ÖNEMLİ KARARLAR RAPORU

23-25 Mayıs 2018’de Fransa'nın Strazburg şehrinde düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu’nun ardından, Başlıca Kararlar Raporu’nu paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 UCLG Kültür Komitesi

 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Ortak Etkinliği

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü’nde yürütülecek kampanya kapsamında, herkesin erişimine açık olan söz konusu dilekçenin imzalanması, imza çağrısında bulunulması ve yapılacak diğer etkinliklere yönelik sosyal medya paylaşımlarında #WithRefugees , #ByForWithRefugees , - yapılacak paylaşımların içeriğine uygun olarak- #SKH1 #SDG5 #SKH8 #SDG10 #SDG11 #SDG16 #SDG17 etiketleri kullanılacaktır.

 MECHELEN ŞEHİRLER VE GÖÇ DEKLARASYONU

 UCLG ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU, 5-7 TEMMUZ 2018, ŞAFŞAVAN-FAS

5-7 Temmuz 2018 tarihlerinde Fas’ın Şafşavan kentinde gerçekleştirilecek Aracı Şehirler Dünya Forumu; küresel çevre gündemleri, vatandaş katılımı, yerel kalkınma stratejileri, adil bir bölgesel düzen sağlama ve aracı şehirlerde refah kültürü olmak üzere pek çok tematik alanda katılımcıları bir araya getirecek.

 UCLG-MEWA’DAN FİLİSTİN İÇİN HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI

“Kudüs, Bir Şehirden Daha Fazlasıdır”

 UCLG-MEWA 14 YAŞINDA!

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU: GÜNDEM & SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ

23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu toplantılarına ilişkin olarak, Yönetim Kurulu Genel Oturumu’na dair taslak gündemi ve Strazburg seyahatiniz ile ilgili bazı önemli bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

TWITTER