MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN ZİYARET

UCLG-MEWA, Başkanlık Divanı ile birlikte çalışmalarını gözden geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda; UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı’nı yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlığına seçilen Vahap Seçer ve Yenişehir (Mersin) Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 14 Haziran 2019 tarihinde UCLG-MEWA’yı ziyaret etti.

Türkiye’de 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelen Seçer, UCLG-MEWA’nın 2016-2019 Dönemi Eş Başkanlığı görevini de devraldı. Ziyaret kapsamında Genel Sekreterlik çalışanları ile bir araya gelen Başkan Seçer, teşkilatın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı. Bu kapsamda UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz tarafından kurumu tanıtan bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıda, 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün Amman kentinde gerçekleştirilecek UCLG-MEWA Kongresi hakkında Başkan Seçer bilgilendirildi. Ayrıca yeni dönemde de Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin UCLG-MEWA ailesi içinde aktif olarak yer almasının önemli bir kazanım olacağı belirtildi. Başkan Seçer, Mersin’in Türkiye’nin küçük bir versiyonu olduğunu belirterek, mevcut durumda göçle karşı karşıya kalan şehirlerden biri olduğunu ve bu anlamda teşkilatın işbirliği ile geliştirilecek politikaların oldukça önemli olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra Başkan Seçer ayrıca, yeni dönemde de UCLG-MEWA ile çalışmak istediklerini ifade etti. 

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER