MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN ZİYARET

UCLG-MEWA, Başkanlık Divanı ile birlikte çalışmalarını gözden geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda; UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı’nı yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlığına seçilen Vahap Seçer ve Yenişehir (Mersin) Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 14 Haziran 2019 tarihinde UCLG-MEWA’yı ziyaret etti.

Türkiye’de 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelen Seçer, UCLG-MEWA’nın 2016-2019 Dönemi Eş Başkanlığı görevini de devraldı. Ziyaret kapsamında Genel Sekreterlik çalışanları ile bir araya gelen Başkan Seçer, teşkilatın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı. Bu kapsamda UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz tarafından kurumu tanıtan bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıda, 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün Amman kentinde gerçekleştirilecek UCLG-MEWA Kongresi hakkında Başkan Seçer bilgilendirildi. Ayrıca yeni dönemde de Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin UCLG-MEWA ailesi içinde aktif olarak yer almasının önemli bir kazanım olacağı belirtildi. Başkan Seçer, Mersin’in Türkiye’nin küçük bir versiyonu olduğunu belirterek, mevcut durumda göçle karşı karşıya kalan şehirlerden biri olduğunu ve bu anlamda teşkilatın işbirliği ile geliştirilecek politikaların oldukça önemli olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra Başkan Seçer ayrıca, yeni dönemde de UCLG-MEWA ile çalışmak istediklerini ifade etti. 

DUYURULAR

 TAHRAN GOLDEN ADOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2019

Tahran Golden Adobe Küresel Ödülü, Dünya Şehirler Günü vesilesiyle 2 Kasım 2019 tarihinde Tahran Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

 ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

Uluslararası İdealkent Ödülleri için başvurular 1 Ekim'e kadar "www.idealkentawards.com" sitesinden online olarak yapılabilecek.

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 28-29 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

 UCLG-MEWA KOMİTELERİ VE BAŞKANLIK DİVANLARI

UCLG-MEWA Kongresi'nde Teşkilatın 2019-2022 Dönemi yönetim organlarının yanı sıra aynı zamanda komite başkanlık divanları da belirlenmiştir

 4. UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ 2021: ADAYLIK İÇİN ÇAĞRI

Kurucu vasfı olan Paris Kongresi’nden beri kültür, UCLG politika gündeminin merkezinde yer almakta

 UCLG-MEWA KONGRESİ

UCLG-MEWA Kongresi 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılacak

 YEREL EKONOMİK KALKINMA İÇİN STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞTAYI

Akdeniz Entegrasyon Merkezi CMI, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Türkiye, Afganistan, Cibuti, Etiyopya, Kenya ve Uganda gibi ülkelerden 48 belediyeyi ve pek çok uluslararası kuruluşu 30 Haziran 2019 tarihinde Amman’da bir araya getiriyor.

 "HİÇBİR ŞEHİR, HERHANGİ BİR SAVAŞIN TARAFI DEĞİLDİR"

Bugün 16 Mayıs Birleşmiş Milletler Barış içinde Birlikte Yaşama Uluslararası Günü. 2019 yılına kadar Dünyamız birlikte yaşamayı zorlaştıran pek çok süreç geçirdi.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ "İNSAN SERMAYESİ, NİTELİKLİ EĞİTİM VE KALKINMA"

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "İnsan Sermayesi, Nitelikli Eğitim ve Kalkınma" 21 Mart Perşembe 2019

 UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi & UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasi 2'nci Komite Toplantısı ve UCLG-MEWA Çevre Komitesi 4'üncü Komite Toplantısı, 15-17 Nisan tarihlerinde, Filistin'in Ramallah kentinde gerçekleştirilecektir.

TWITTER