MEWA BÖLGESİ ARACI ŞEHİRLER FORUMU İÇİN KAPADOKYA BÖLGESİ BELEDİYELERİNE HAZIRLIK ZİYARETİ

Genel Sektreter Mehmet Duman, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Salim Korkmaz ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Departmanı Proje Sorumlusu Randa Al Sabbagh’tan oluşan UCLG-MEWA heyeti, 21-22 Eylül 2017’de Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’nun hazırlıkları kapsamında, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Uçhisar Belediye Başkanı  Ali Karaaslan ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a ziyarette bulundular.

Nevşehir Belediyesi Ziyareti

UCLG-MEWA heyeti, Belediye Başkanı Sn. Ünver ve  etkinliğin hazırlık aşamasında ve düzenlenmesinde görev alacak olan belediye personeliyle bir araya geldi. Sn. Ünver Nevşehir Belediyesi ve personelinin, Aracı Şehirler’in bölgesel ve uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayacak olan bu öneli etkinliğe katkıda bulunmak üzere UCLG-MEWA’yla her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.  Etkinliğe çok sayıda katılımcı bekleniyor.

Acıgöl, Uçhisar ve Ürgüp Belediyelerine Ziyaret

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman, UCLG-MEWA’nın yakın gelecekteki faaliyetleri hakkında bilgi vererek, belediye başkanlarını Nevşehir’deki toplantıya aktif şekilde katılmaya davet etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan, Belediye’nin gerçekleştirdiği bazı projeleri sundu.  Bu projeler arasında, bir kadınlar konseyinin kurulması da yer alıyor. Sn. Karaaslan, görüşmede ayrıca Uçhisar’ın son derece önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’na büyük ilgi göstererek, Belediye’nin restorasyon konusundaki projelerini uygun bir oturumda katılımcılara sunmayı ve etkinliğin sosyal programı çerçevesinde Ürgüp’e de bir ziyaret düzenlenmesini teklif etti. Ürgüp’ün turistik açıdan önemli bir şehir olması nedeniyle, Belediye Başkanı Yıldız, UCLG-MEWA Turizm Komitesi ve Kültür Komitesi’ne üye olmaya davet edildi.

Ziyaretlerin tümü, UCLG-MEWA’nın Kapadokya Bölgesi’ndeki üyelerinin UCLG-MEWA faaliyetlerine katılımlarının artırılması ve teşkilatla olan bağlantılarının güçlendirilmesi açısından son derece faydalı geçti.

 

DUYURULAR

 HANGZHOU'DAKİ 2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ ve YÖNETİM KURULU: ARKAPLAN BELGELERİ

2017 UCLG Dünya Konseyi ve Yönetim Kurulu Toplantıları, 6-9 Aralık 2017 tarihlerinde Hangzhou, Çin'de gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA AKILLI ŞEHİRLER KOMİTESİ II. TOPLANTISI & IV. DÜNYA AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİ

12-13 Aralık 2017 tarihlerinde, UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi İkinci Toplantısı ve UCLG-MEWA WICS2017 Belediye Başkanları Paneli, Ankara Sheraton Hotel’de gerçekleştirecektir.

 UCLG-MEWA KÜLTÜR KOMİTESİ II. TOPLANTISI

 2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ - GÜNCEL PROGRAM VE GÜNDEM MADDELERİ - 6-9 ARALIK 2017, ÇİN

2017 UCLG Dünya Konseyi, 6-9 Aralık 2017 tarihlerinde Hangzhou, Çin'de gerçekleştirilecek.

 TRANSIST 2017 ULUSLARARASI İSTANBUL ULAŞIM KONGRESİ VE FUARI ve UCLG-MEWA KENTSEL MOBİLİTE KOMİTESİ 5. TOPLANTISI

TRANSIST 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 2-4 Kasım 2017 tarihlerinde Lütfi Kırdar Rumeli Salonu, ICEC ve İstanbul Kongre Merkezi, ICC’de gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA SOSYAL İÇERME PANELİ ve UCLG-MEWA SOSYAL İÇERME KOMİTESİ TOPLANTISI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Sosyal İçerme Paneli ve UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Toplantısı 17 Ekim 2017'de UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Başkanı Beylikdüzü ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

 İKLİM ŞANSI DÜNYA ZİRVESİ, 11-13 EYLÜL 2017, AGADİR/FAS

Değerli UCLG-MEWA Üyeleri, İklim değişikliği ile mücadele konusunda önemli adımlar atılmasına yönelik Fas’ın Marakeş şehrinde gerçekleştirilmiş olan 22. Yıllık Taraflar Toplantısı’nı (COP22) takiben, iklimle ilgili aktörlerin bir araya getirilmesi planlanan İklim Şansı Dünya Zirvesi 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde Agadir/Fas şehrinde gerçekleştirilecektir.

 TAHRAN GOLDEN GLOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2017

Sizleri, aynı zamanda Dünya Kentler Günü olan 31 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek Tahran IV. Golden Adobe Küresel Ödülü için düzenlenecek törene katılmaya davet etmekten mutluluk duymaktayız.

 İKİNCİ ULUSLARARASI ŞEHİR EKONOMİSİ KONFERANSI

Sizleri; Tahran Belediyesi, İran Şehir Ekonomisi Bilimi Derneği ve City Bank işbirliğinde, 11 Ekim 2017 tarihinde Tahran’da gerçekleştirilecek olan İkinci Uluslararası Şehir Ekonomisi Konferansı hakkında bilgilendirmekten memnuniyet duyarız.

 ARACI ŞEHİRLER ORTA DOĞU VE BATI ASYA (MEWA) BÖLGESEL FORUMU

Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya (MEWA) Bölgesel Forumu, UCLG-MEWA tarafından 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir

TWITTER