MEWA BÖLGESİ ARACI ŞEHİRLER FORUMU İÇİN KAPADOKYA BÖLGESİ BELEDİYELERİNE HAZIRLIK ZİYARETİ

Genel Sektreter Mehmet Duman, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Salim Korkmaz ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Departmanı Proje Sorumlusu Randa Al Sabbagh’tan oluşan UCLG-MEWA heyeti, 21-22 Eylül 2017’de Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’nun hazırlıkları kapsamında, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Uçhisar Belediye Başkanı  Ali Karaaslan ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a ziyarette bulundular.

Nevşehir Belediyesi Ziyareti

UCLG-MEWA heyeti, Belediye Başkanı Sn. Ünver ve  etkinliğin hazırlık aşamasında ve düzenlenmesinde görev alacak olan belediye personeliyle bir araya geldi. Sn. Ünver Nevşehir Belediyesi ve personelinin, Aracı Şehirler’in bölgesel ve uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayacak olan bu öneli etkinliğe katkıda bulunmak üzere UCLG-MEWA’yla her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.  Etkinliğe çok sayıda katılımcı bekleniyor.

Acıgöl, Uçhisar ve Ürgüp Belediyelerine Ziyaret

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman, UCLG-MEWA’nın yakın gelecekteki faaliyetleri hakkında bilgi vererek, belediye başkanlarını Nevşehir’deki toplantıya aktif şekilde katılmaya davet etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan, Belediye’nin gerçekleştirdiği bazı projeleri sundu.  Bu projeler arasında, bir kadınlar konseyinin kurulması da yer alıyor. Sn. Karaaslan, görüşmede ayrıca Uçhisar’ın son derece önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’na büyük ilgi göstererek, Belediye’nin restorasyon konusundaki projelerini uygun bir oturumda katılımcılara sunmayı ve etkinliğin sosyal programı çerçevesinde Ürgüp’e de bir ziyaret düzenlenmesini teklif etti. Ürgüp’ün turistik açıdan önemli bir şehir olması nedeniyle, Belediye Başkanı Yıldız, UCLG-MEWA Turizm Komitesi ve Kültür Komitesi’ne üye olmaya davet edildi.

Ziyaretlerin tümü, UCLG-MEWA’nın Kapadokya Bölgesi’ndeki üyelerinin UCLG-MEWA faaliyetlerine katılımlarının artırılması ve teşkilatla olan bağlantılarının güçlendirilmesi açısından son derece faydalı geçti.

 

DUYURULAR

 ARACI ŞEHİRLER ORTA DOĞU VE BATI ASYA (MEWA) BÖLGESEL FORUMU

Aracı Şehirler Orta Doğu ve Batı Asya (MEWA) Bölgesel Forumu, UCLG-MEWA tarafından 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir

 İKLİM ŞANSI DÜNYA ZİRVESİ, 11-13 EYLÜL 2017, AGADİR/FAS

Değerli UCLG-MEWA Üyeleri, İklim değişikliği ile mücadele konusunda önemli adımlar atılmasına yönelik Fas’ın Marakeş şehrinde gerçekleştirilmiş olan 22. Yıllık Taraflar Toplantısı’nı (COP22) takiben, iklimle ilgili aktörlerin bir araya getirilmesi planlanan İklim Şansı Dünya Zirvesi 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde Agadir/Fas şehrinde gerçekleştirilecektir.

 TAHRAN GOLDEN GLOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2017

Sizleri, aynı zamanda Dünya Kentler Günü olan 31 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek Tahran IV. Golden Adobe Küresel Ödülü için düzenlenecek törene katılmaya davet etmekten mutluluk duymaktayız.

 İKİNCİ ULUSLARARASI ŞEHİR EKONOMİSİ KONFERANSI

Sizleri; Tahran Belediyesi, İran Şehir Ekonomisi Bilimi Derneği ve City Bank işbirliğinde, 11 Ekim 2017 tarihinde Tahran’da gerçekleştirilecek olan İkinci Uluslararası Şehir Ekonomisi Konferansı hakkında bilgilendirmekten memnuniyet duyarız.

 FİLİSTİN, CEBALİYE BELEDİYESİ KURBAN ETİ DAĞITIMI PROJESİ

 UCLG-MEWA KALKINMA İŞBİRLİĞİ VE KENT DİPLOMASİSİ KOMİTESİ BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi Başkanlık Divanı Toplantısı 10 Temmuz 2017 tarihinde Komite Başkanı Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi.

 KAMUOYUNUN DİKKATİNE

20-26 Ağustos 2017 tarihinde Teşkilatımızın adını kullanarak duyuruya çıkılan Belediyelerin Geleceği ve Yeni Yaklaşımlar isimli etkinlikle hiçbir ilgimizin olmadığını tüm kamuoyuyla paylaşırız.

 DUBAİ YAŞAM ALANLARINI GELİŞTİRMEDE İYİ UYGULAMALAR ULUSLARARASI ÖDÜLÜ İÇİN SİZ DE BAŞVURUN!

Dubai Belediyesi ve BM-Habitat ortaklığıyla verilmekte olan Dubai Yaşam Alanlarını Geliştirmede İyi Uygulamalar Uluslararası Ödülü, 21 yıldır kentsel alandaki iyi uygulamalara tanınırlık kazandırmayı amaçlamaktadır.

 UCLG-MEWA Turizm Komitesi Toplantısı / 1-2 Ağustos, KONYA

1-2 Ağustos 2017 tarihinde Komite Başkanı Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan UCLG-MEWA Turizm Komitesi Toplantısı’na sizleri davet etmekten memnuniyet duyarız. Toplantıya ilişkin davet mektubu ve taslak program aşağıdaki eklerde değerli bilgilerinize sunulmuştur

  2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ, 7-10 ARALIK, HANGZHOU, ÇİN

Madrid’deki Yönetim Kurulu’nda alınan karar uyarınca, 2017 UCLG Dünya Konseyi’nin 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde Belediye Başkanı Zhang Hongming’in nazik davetileriyle Hangzhou, Çin’de, Hangzhou Belediyesi ve Çin Halkı Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği (CPAFFC) tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler ve Büyük Veri Forumu ile birlikte gerçekleştirilecektir.

TWITTER