MEWA BÖLGESİ ARACI ŞEHİRLER FORUMU İÇİN KAPADOKYA BÖLGESİ BELEDİYELERİNE HAZIRLIK ZİYARETİ

Genel Sektreter Mehmet Duman, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Salim Korkmaz ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Departmanı Proje Sorumlusu Randa Al Sabbagh’tan oluşan UCLG-MEWA heyeti, 21-22 Eylül 2017’de Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’nun hazırlıkları kapsamında, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Uçhisar Belediye Başkanı  Ali Karaaslan ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a ziyarette bulundular.

Nevşehir Belediyesi Ziyareti

UCLG-MEWA heyeti, Belediye Başkanı Sn. Ünver ve  etkinliğin hazırlık aşamasında ve düzenlenmesinde görev alacak olan belediye personeliyle bir araya geldi. Sn. Ünver Nevşehir Belediyesi ve personelinin, Aracı Şehirler’in bölgesel ve uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayacak olan bu öneli etkinliğe katkıda bulunmak üzere UCLG-MEWA’yla her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.  Etkinliğe çok sayıda katılımcı bekleniyor.

Acıgöl, Uçhisar ve Ürgüp Belediyelerine Ziyaret

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman, UCLG-MEWA’nın yakın gelecekteki faaliyetleri hakkında bilgi vererek, belediye başkanlarını Nevşehir’deki toplantıya aktif şekilde katılmaya davet etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan, Belediye’nin gerçekleştirdiği bazı projeleri sundu.  Bu projeler arasında, bir kadınlar konseyinin kurulması da yer alıyor. Sn. Karaaslan, görüşmede ayrıca Uçhisar’ın son derece önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’na büyük ilgi göstererek, Belediye’nin restorasyon konusundaki projelerini uygun bir oturumda katılımcılara sunmayı ve etkinliğin sosyal programı çerçevesinde Ürgüp’e de bir ziyaret düzenlenmesini teklif etti. Ürgüp’ün turistik açıdan önemli bir şehir olması nedeniyle, Belediye Başkanı Yıldız, UCLG-MEWA Turizm Komitesi ve Kültür Komitesi’ne üye olmaya davet edildi.

Ziyaretlerin tümü, UCLG-MEWA’nın Kapadokya Bölgesi’ndeki üyelerinin UCLG-MEWA faaliyetlerine katılımlarının artırılması ve teşkilatla olan bağlantılarının güçlendirilmesi açısından son derece faydalı geçti.

 

DUYURULAR

 UCLG-MEWA’DAN FİLİSTİN İÇİN HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI

“Kudüs, Bir Şehirden Daha Fazlasıdır”

 UCLG-MEWA 14 YAŞINDA!

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU: GÜNDEM & SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ

23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu toplantılarına ilişkin olarak, Yönetim Kurulu Genel Oturumu’na dair taslak gündemi ve Strazburg seyahatiniz ile ilgili bazı önemli bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 Binalarda Enerji Verimliliği ve Tasarım Esasları

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "Binalarda Enerji Verimliliği ve Tasarım Esasları"

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ EKSENİNDE KATILIMCILIK VE GİRİŞİMCİLİK PANELİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 27-29 Nisan 2018 tarihlerinde UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı & Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ekseninde Katılımcılık ve Girişimcilik Paneli’ni Karesi Belediyesi ev sahipliğinde düzenleyecektir.

 V. İSTANBUL KARBON ZİRVESİ, 26 Nisan 2018/ISTANBUL

“İklim Finansmanı" ana teması ile kamu, sivil toplum, iş dünyası ve akademiden konunun uzmanlarını bir araya getirecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 II. IREMCON ULUSLARARASI ÇEVRE KONFERANSI, 21-22 MART 2018

II. IREMCON Uluslararası Çevre Konferansı, 21-22 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul- Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleştirilecektir.

 STRAZBURG 2018 - UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

TWITTER