MEWA BÖLGESİ ARACI ŞEHİRLER FORUMU İÇİN KAPADOKYA BÖLGESİ BELEDİYELERİNE HAZIRLIK ZİYARETİ

Genel Sektreter Mehmet Duman, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Salim Korkmaz ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Departmanı Proje Sorumlusu Randa Al Sabbagh’tan oluşan UCLG-MEWA heyeti, 21-22 Eylül 2017’de Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’nun hazırlıkları kapsamında, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Uçhisar Belediye Başkanı  Ali Karaaslan ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a ziyarette bulundular.

Nevşehir Belediyesi Ziyareti

UCLG-MEWA heyeti, Belediye Başkanı Sn. Ünver ve  etkinliğin hazırlık aşamasında ve düzenlenmesinde görev alacak olan belediye personeliyle bir araya geldi. Sn. Ünver Nevşehir Belediyesi ve personelinin, Aracı Şehirler’in bölgesel ve uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayacak olan bu öneli etkinliğe katkıda bulunmak üzere UCLG-MEWA’yla her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.  Etkinliğe çok sayıda katılımcı bekleniyor.

Acıgöl, Uçhisar ve Ürgüp Belediyelerine Ziyaret

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman, UCLG-MEWA’nın yakın gelecekteki faaliyetleri hakkında bilgi vererek, belediye başkanlarını Nevşehir’deki toplantıya aktif şekilde katılmaya davet etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan, Belediye’nin gerçekleştirdiği bazı projeleri sundu.  Bu projeler arasında, bir kadınlar konseyinin kurulması da yer alıyor. Sn. Karaaslan, görüşmede ayrıca Uçhisar’ın son derece önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’na büyük ilgi göstererek, Belediye’nin restorasyon konusundaki projelerini uygun bir oturumda katılımcılara sunmayı ve etkinliğin sosyal programı çerçevesinde Ürgüp’e de bir ziyaret düzenlenmesini teklif etti. Ürgüp’ün turistik açıdan önemli bir şehir olması nedeniyle, Belediye Başkanı Yıldız, UCLG-MEWA Turizm Komitesi ve Kültür Komitesi’ne üye olmaya davet edildi.

Ziyaretlerin tümü, UCLG-MEWA’nın Kapadokya Bölgesi’ndeki üyelerinin UCLG-MEWA faaliyetlerine katılımlarının artırılması ve teşkilatla olan bağlantılarının güçlendirilmesi açısından son derece faydalı geçti.

 

DUYURULAR

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI AJANDANIZA KAYDEDİN!

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETIM KURULU TOPLANTISI EV SAHIBI KENT ÇAGRISI

5-7 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tebriz, İran’da yapılması planlanan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı teknik sebeplerden dolayı iptal edilmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu, 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 1 MART SIFIR AYRIMCILIK GÜNÜ

UCLG-MEWA olarak "1 Mart Sıfır Ayrımcılık Günü" kapsamında gerçekleştireceğimiz kampanyaya katılımlarınızı önemsiyoruz.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri 2018 yılında "Gastronomi Turizmi ve Marka Şehirler" konusu ile kaldığı yerden devam ediyor.

 DÜNYA TARIM VE GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ ERTELENDİ

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) tarafından 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan “AGROSUM 2018 DÜNYA TARIM ve GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ” ertelenmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 MALEZYA, DÜNYA KENTSEL FORUMU 9.OTURUMU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Dünya Kentsel Forumu 9. Oturumu, dünyanın farklı noktalarından yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirildi.

TWITTER