Teşkilata Katılım:

Üyelik kategorileri ve diğer hükümler doğrultusunda, yerel yönetimler UCLG Dünya Teşkilatı’na üye olur. UCLG-MEWA'nın ayrı bir üyelik sistemi yoktur, MEWA bölgesindeki ülkelerden Dünya Teşkilatı’na üye olan yerel yetkililer eşzamanlı olarak UCLG-MEWA üyeliğine hak kazanır.

Üyelik başvurusu doğrudan Dünya Teşkilatı’na yapılabilse de bölge teşkilatının koordineli ve destekleyici işlevinden faydalanmak için, kendi çalışma coğrafyasındaki başvurulara UCLG-MEWA aracılık etmektedir, böylece Dünya Teşkilatı ve UCLG-MEWA bünyesinde eşzamanlı üyelik teşvik edilir.

Üyelik başvurusu ve kabulü UCLG-MEWA Anatüzüğü'nün aşağıdaki maddelerinde belirtilmiştir:

Üyelik Talebinin Kabulü:

(Madde 17):

Yerel yönetim üyeliği, uluslararası kuruluş üyeliği ve bağlı üyelik için başvurular, üyelik için gerekli şartların başvuru sahiplerince yerine getirilmesini incelemekle görevli UCLG-MEWA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanır. Üyelik başvurusunda bulunan tüm adaylar, UCLG-MEWA’nın ve Dünya Teşkilatı’nın Misyonunu, değerlerini ve amaçlarını desteklemeyi, teşvik etmeyi ve bunlara bağlı kalmayı taahhüt ederler.

(Madde 18):

Üyelik şartlarını haiz bir başvuru sahibi, başvurusunu doğrudan UCLG-MEWA’ya yapar. Başvuru UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konseyi’nin kararıyla sonuçlandırılır, gerekenler de kesinleşmek üzere UCLG Yönetim Kurulu’nun onayına sunulur.

Üyelik_Başvuru_Formu

 

 

 

 

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

 HIRING PROJECT ASSISTANT

We are looking for colleagues to be employed as a Project Assistant as part of the Organization's Committees and Projects Department

 MODÜL 4: ETKİ ODAKLI PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ

Kavşak Ağı’nın dördüncü e-öğrenme modülü “Etki Odaklı Proje Döngüsü Yönetimi” yayınlandı.

 4. AKILLI TAHRAN KONGRESİ

Sizleri 5-6 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan 4. Akıllı Tahran Kongresi hakkında bilgilendirmek isteriz.

 UCLG-MEWA NEWSLETTER -30

Dolu dolu bir çevre sayısı olan 30. sayımızı siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 HLPF 2021: SON HABERLER ve ÖNEMLİ BİLGİLER

2021 Üst Düzey Siyasi Forumu himayesinde gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler Ana Grup Yan Etkinliği (1) ve Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü ve Forumu (2) ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

 İŞGAL ALTINDA KENT HAKKI: FİLİSTİN ÖRNEĞİ WEBİNARI

İngilizce, Türkçe, Arapça, Fransızca ve İspanyolca dillerinde simultane çeviri olacaktır.

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ TANITIMI 10 HAZİRAN’DA ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dördüncü UCLG Kültür Zirvesi, 10 Haziran 2021’deki çevrimiçi resmi tanıtımından sonra, 9-11 Eylül 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME MODÜLÜ 3 İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

"Paydaş Diyaloğu, Çatışma Yönetimi ve Müzakere"

TWITTER