PROF. DR. HAYDAR SUR, UCLG-MEWA’NIN CANLI YAYININA KONUK OLDU

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yerel Yönetim Söyleşileri kapsamında gerçekleştirdiği canlı yayınında Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur’u konuk etti.

UCLG-MEWA, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verdiği Yerel Yönetim Söyleşilerine sosyal medya üzerinden devam etti. 7 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilen ve Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur’un konuk olduğu söyleşinin ana teması “Koronavirüs Tedbirleri ve Halk Sağlığı”ydı.

Prof. Dr. Sur konuşmasında sosyal mesafenin korunmasına özellikle dikkat çekerken, Türkiye ve dünyada aşı çalışmalarının hız kazandığını vurguladı. Prof. Sur, halk sağlığı yaklaşımı ile gerçekleştirdiği sunumunda ise virüsün dünya genelindeki başlangıç ve ilerleme süreçlerine değindi; alınması gereken tedbirleri sıraladı.

Normalleşmenin ne zaman gerçekleşebileceğine dair #MEWATalks etiketiyle gelen soru üzerine Prof. Sur, dünyanın bu süreçte daha fazla dijitalleşeceğini, sosyal mesafeye daha fazla dikkat edileceğini ve sağlığa verilen önemin daha da artacağını ifade etti. Prof. Sur ayrıca el temizliğinin önemine dikkat çekerek, belli bir sürecin sonunda insanların belirli bir yaşam düzenini benimseme noktasına geleceğini söyledi.

Canlı yayın soru cevap kısmının ardından son buldu.

Yayına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz
https://www.youtube.com/watch?v=j9ZLDSJwWfs

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER