RAFAH BELEDİYESİ HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı UCLG-MEWA’nın Sultanahmet’te bulunan Genel Sekreterlik binasında 5 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilen heyetler arası görüşmede, Filistin’deki yerel yönetimlerin durumu ve UCLG-MEWA ile olan ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmaların hızlandırılması konuları ele alındı.  Toplantıda ayrıca,  UCLG-MEWA Uluslararası Organizasyonlarla İlişkiler Koordinatörü Yasmin Alhayek tarafından teşkilatın yapısı, çalışma alanları ve güncel faaliyetlerini içeren bir de sunum gerçekleştirildi.

Konuşmasında, Filistin ’deki yerel yönetimlerin UCLG-MEWA’ nın faaliyetlerinde daha etkin bir biçimde yer almasının önemine değinen Genel Sekreter Mehmet Duman, Rafah Belediyesi heyetine teşkilatın Arapça yayınlarından takdim etti.

Toplantı sonrasında, Rafah Belediye Başkanı Dr. Ahmad Al Soofi; Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu’na çevrimiçi olarak katıldı.

Al Soofi,  konuşmacı olarak yer aldığı  “İklim Adaleti için Harekete Geçmek: Aracı Şehirlerin Dirençliliğe Doğru Yarış (R2R) ve Sıfıra Doğru Yarışa (R2Z) Katılımını Sağlamak” adlı özel oturumda, Rafah şehrini etkileyen insani krizin üstesinden gelebilmek için tüm paydaşlar arasında iş birliği çağrısında bulundu.


DUYURULAR

 KAVŞAK AĞI MİKRO-HİBE PROGRAMI BAŞLADI!

WRI Türkiye Koordinatörlüğü'nde ilerleyen ve UCLG-MEWA'nın da parçası olduğu KAVŞAK ağı, sürdürülebilir kent içi ulaşım projeleri için hibe desteği açıkladı.

 KAVŞAK E-ÖĞRENME PROGRAMI, WEBİNAR SERİSİNİ YAYINLAMAYA BAŞLIYOR!

 İŞGAL ALTINDAKİ KUDÜS’TE ZORLA YERİNDEN EDİLMEYE İLİŞKİN BİLGİ NOTU

Kudüs Yüksek Komitesi tarafından hazırlanan ve işgal altındaki Kudüs kentinde devam eden ev yıkımlarına ve zorla yerinden edilmelere dair gelişmeleri aktaran bilgi notunu sizlerle paylaşmak istiyoruz!

 ULUSLARARASI DÜZEYDE YEREL YÖNETİMLER ARASI İŞ BİRLİĞİ: UCLG-MEWA

Özel olarak UCLG-MEWA'ya genel olarak ise yerel yönetimlerin küresel iş birliği üzerine yoğunlaşan, on sekiz yıllık deneyimimizin küresel literatürde nasıl bir bağlama denk düştüğünü tanımlama hassasiyetinde olan tez çalışmasını istifadelerinize sunarız!

 YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ 2

Kentsel ölçekteki deneyimlerin yerel aktörlerce aktarıldığı, salgına karşı verilen ilk tepkiden kentteki kamusal hizmetlerin dönüşümüne kadar birçok noktayı içinde barındıran kitabımız yayında!

 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA DEKLARASYONU YAYINLANDI

Kütahya Deklarasyonu, aracı şehirleri eylem odaklı bir gündem içerisinde tutuyor. Deklarasyon’da özellikle, COVID-19 sonrası kalkınma gündeminde bu şehirlerin potansiyeline yönelik dikkat çekici ayrıntılar mevcut!

 UCLG-MEWA NEWSLETTER-31

"Uygulamadan Raporlamaya: SKA'ların Yerelleştirilmesinde Öncü Şehirler" temalı 31. sayımızı siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENDİ

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

TWITTER