SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Değerli Üyeler, Paydaşlar ve Çalışma Arkadaşlarım,

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgili şehrim DeirNbouh’un ve kalbimde özel bir yeri olan Dannieh’nin halkı başta olmak üzere, bana güvenen herkese teşekkür ediyorum. Benden desteklerini esirgemeyen Dannieh Belediyeler Birliği ve UCLG-MEWA’daki çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu seçkin teşkilatın başkanı seçilmem için beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Desteklerine layık olmaya çalışacağım.  UCLG Başkan Yardımcılığına beni layık gören UCLG’deki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim; bu süreçte bana verilen destekleri unutmayacağım. Büyük bir dayanışma içerisinde, el ele vererek hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi umuyorum.

SKH’leri yerelleştirme gibi zorlu bir misyonu üstlendiğimizden dolayı iyi uygulamalara, uzmanlığa ve deneyime sahip olma sorumluluğunu taşıyoruz.

Başta Sayın Genel Sekreter Mehmet Duman olmak üzere tüm UCLG-MEWA personeline teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle Sayın Mehmet Duman, İzmir’de gerçekleştirdiğimiz son Yönetim Kurulu Toplantısı’nda kabul edilen stratejik planı ve Durban’daki UCLG Kongresi’nde teklif edilen ve teşkilatın 2020 yılı ve 2020-2022 dönemine dair vizyonunu içeren belgenin hayata geçirilmesi ve takibinin yapılması konusunda büyük bir özveri ile çalıştı.  UCLG-MEWA bünyesindeki altı komite ile eşgüdümlü bir şekilde çalışarak ve partnerlerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla işbirliği yaparak hedeflerimize ulaşacağız.

MEWA Bölgesi’ndeki temel önceliklerimiz arasında mültecilerin sorunlarıyla ilgilenmek ve onların ev sahibi toplumlara entegre olmalarına yardımcı olmak yer alıyor. 

Bu görevi tek başına ifa etmemizin çok zor olduğunun farkındayız; bu sebeple, uluslararası kuruluşların ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, onlarla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yürütmeliyiz.

Aniden ülkesini terk etmek zorunda kalan “mültecileri”, ev sahibi ülkenin ekonomik süreçlerine katılan, toplumsal zenginlik yaratan ve kültürel çeşitliliğe katkı sağlayan “göçmenlere” dönüştürmek için çalışıyoruz. 

Hiçbir ayrımcılığa ve ırkçılığa maruz kalmadan onurla yaşama özgürlüğüne dayanan yurttaşlık kavramını geliştireceğiz.

Teşkilatımız UCLG aracılığıyla her düzeyde iş birliklerini arttırmayı umuyoruz. 

“Gezegenimiz geleceğimizdir” düsturumuza sadık kalmak için hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimize inanıyor ve bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun.


Mohamad SAADIE
DeirNbouh Belediye Başkanı
Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı
UCLG-MEWA Başkanı
UCLG Başkan Yardımcısı

DUYURULAR

 SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 ACE of M.I.C.E. EXHIBITION BY TURKISH AIRLINES

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU İLE KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ İZMİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Ana Tüzüğü’nün 35. Maddesi ve İç Tüzüğü’nün 9. Maddesi uyarınca UCLG-MEWA Yönetim Kurulu yılda 2 defa toplanır. Bu kapsamda yenilenen Yönetim Kurulumuzun (9-10 Temmuz 2019 Amman, Ürdün) ilk toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 KÜLTÜREL POLİTİKALAR: GÖÇMENLERİN KENTSEL BAĞLAMDA YER ALMASI İÇİN BİR VEKTÖR

 UCLG-MEWA KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ BAŞKANLIK DİVANI GİRNE’DE TOPLANIYOR

 UCLG 6. KONGRESİ DURBAN’DA TOPLANIYOR

Güney Afrika’nın Durban kenti, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında UCLG Dünya Teşkilatı’nın üç yılda bir düzenleyerek yönetim organlarını yenilediği kongreye ev sahipliği yapacak. Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek UCLG Kongresi’nde, hem Teşkilat’ın 2019-2022 dönemi için Başkanlık Divanı belirlenecek hem de dünyanın dört bir yanından gelecek yerel ve bölgesel yönetim liderlerinin katılımıyla şehirlerin küresel gündemleri tartışılacak.

 GÖÇ VE YERİNDEN EDİLMEYE YÖNELİK YEREL ÇÖZÜMLER ULUSLARARASI FORUMU

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) işbirliği ile hazırlıkları sürdürülen “Göç ve Yerinden Edilmeye Yönelik Yerel Çözümler Uluslararası Forumu”, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

 TAHRAN GOLDEN ADOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2019

Tahran Golden Adobe Küresel Ödülü, Dünya Şehirler Günü vesilesiyle 2 Kasım 2019 tarihinde Tahran Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

 ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

Uluslararası İdealkent Ödülleri için başvurular 1 Ekim'e kadar "www.idealkentawards.com" sitesinden online olarak yapılabilecek.

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 28-29 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

TWITTER