SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Değerli Üyeler, Paydaşlar ve Çalışma Arkadaşlarım,

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgili şehrim DeirNbouh’un ve kalbimde özel bir yeri olan Dannieh’nin halkı başta olmak üzere, bana güvenen herkese teşekkür ediyorum. Benden desteklerini esirgemeyen Dannieh Belediyeler Birliği ve UCLG-MEWA’daki çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu seçkin teşkilatın başkanı seçilmem için beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Desteklerine layık olmaya çalışacağım.  UCLG Başkan Yardımcılığına beni layık gören UCLG’deki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim; bu süreçte bana verilen destekleri unutmayacağım. Büyük bir dayanışma içerisinde, el ele vererek hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi umuyorum.

SKH’leri yerelleştirme gibi zorlu bir misyonu üstlendiğimizden dolayı iyi uygulamalara, uzmanlığa ve deneyime sahip olma sorumluluğunu taşıyoruz.

Başta Sayın Genel Sekreter Mehmet Duman olmak üzere tüm UCLG-MEWA personeline teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle Sayın Mehmet Duman, İzmir’de gerçekleştirdiğimiz son Yönetim Kurulu Toplantısı’nda kabul edilen stratejik planı ve Durban’daki UCLG Kongresi’nde teklif edilen ve teşkilatın 2020 yılı ve 2020-2022 dönemine dair vizyonunu içeren belgenin hayata geçirilmesi ve takibinin yapılması konusunda büyük bir özveri ile çalıştı.  UCLG-MEWA bünyesindeki altı komite ile eşgüdümlü bir şekilde çalışarak ve partnerlerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla işbirliği yaparak hedeflerimize ulaşacağız.

MEWA Bölgesi’ndeki temel önceliklerimiz arasında mültecilerin sorunlarıyla ilgilenmek ve onların ev sahibi toplumlara entegre olmalarına yardımcı olmak yer alıyor. 

Bu görevi tek başına ifa etmemizin çok zor olduğunun farkındayız; bu sebeple, uluslararası kuruluşların ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, onlarla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yürütmeliyiz.

Aniden ülkesini terk etmek zorunda kalan “mültecileri”, ev sahibi ülkenin ekonomik süreçlerine katılan, toplumsal zenginlik yaratan ve kültürel çeşitliliğe katkı sağlayan “göçmenlere” dönüştürmek için çalışıyoruz. 

Hiçbir ayrımcılığa ve ırkçılığa maruz kalmadan onurla yaşama özgürlüğüne dayanan yurttaşlık kavramını geliştireceğiz.

Teşkilatımız UCLG aracılığıyla her düzeyde iş birliklerini arttırmayı umuyoruz. 

“Gezegenimiz geleceğimizdir” düsturumuza sadık kalmak için hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimize inanıyor ve bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun.


Mohamad SAADIE
DeirNbouh Belediye Başkanı
Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı
UCLG-MEWA Başkanı
UCLG Başkan Yardımcısı

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ ERTELENDİ

Yeni Tip Corona Virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle 18 MART 2020 Çarşamba günü D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato‘ Ku Jaafar Ku Shaari ile gerçekleştireceğimiz söyleşimizi ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayız. Değerli bilgilerinize saygı ile sunarız.

 D-8 GENEL SEKRETERİ KU JAAFAR, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri kapsamında Gelişen 8 Ülke (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato’Ku Jaafar Ku Shaari’yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU NEVŞEHİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ile Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim Komitesi yan etkinliği 10-12 Mart 2020 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL ULAŞIM PLANLARINI KONUŞUYOR

Akıllı Şehirler için Sürdürülebilir Otobüs Sistemi Konferansı; Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA), Dünya Kaynakları Enstitüsü Türkiye (WRI) Sürdürülebilir Şehirler, Busworld Akademi, HKF Ticaret Fuarı, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB), Birleşmiş Milletler Bölgesel Kalkınma Merkezi (UN-CRD) ve UN-Habitat ortaklığında, 5-6 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul Expo Center'da düzenlenecektir.

 AKDENİZ EV SAHİBİ BELEDİYELER ÖĞRENME AĞI 4. YILLIK EŞLER ARASI ÖĞRENME ÇALIŞTAYI

Akdeniz Ev Sahibi Belediyeler Öğrenme Ağı (HMLN) bağlamında Akdeniz Entegrasyon Merkezi (CMI), 5-9 Nisan 2020 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman'da gerçekleştirilecek olan HMLN 4. Yıllık Eşler Arası Öğrenme Çalıştayı'nı düzenleyecek

 UCLG-MEWA’NIN CORONA VİRÜSÜ İÇİN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Başta UCLG'nin Çin’deki tüm üyeleri olmak üzere, bu salgınla karşı karşıya olan tüm şehirlerin yanındayız

 DÜNYA KENTLER FORUMU 10. OTURUMU

10. Dünya Kentsel Forumu (WUF10), Birleşmiş Milletler Habitat ve Abu Dabi Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı, Abu Dabi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ortaklığıyla, 8-13 Şubat 2020 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’nin ev sahipliğinde düzenlenecektir.

 GUANGZHOU ULUSLARARASI İNOVASYON ÖDÜLÜ

 SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 ACE of M.I.C.E. EXHIBITION BY TURKISH AIRLINES

TWITTER