SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFLERİ EKSENİNDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri, bu yılki temasını Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) olarak belirledi.  Bu doğrultuda Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen; adil bir dünya düzeni oluşturmayı, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamayı, çevreyi ve biyoçeşitliliği korumayı, eğitimden sağlığa kadar bütüncül bir kalkınmayı amaçlayan 17 hedefin her biri alanında uzman kişiler tarafından söyleşilerde anlatılmaktadır.

Bu ay yapılacak söyleşi, 13 Nisan 2017 tarihinde, Saat:15:30’da UCLG-MEWA Genel Merkezi’nde OXFAM Türkiye Ülke Direktörü Meryem Aslan’ın katılımıyla gerçekleşecektir.  Meryem Aslan Sürdürülebilir Kalkınma Ekseninde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusuna değinecektir. Aslan, aynı zamanda SKH 5’in yerelleştirilmesinde yerel yönetimlerinde rolüne, bu konuda yapılması gerekenlere dikkat çekecektir.

İletişim:

  • E. Gökçe Yanık/ g.yanik@uclg-mewa.org / 0 212 511 10 10 (103)
  • Rüya Kebapçıoğlu/ r.kebapcioglu@uclg-mewa.org / 0 212 511 10 10 (122)

DUYURULAR

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI AJANDANIZA KAYDEDİN!

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETIM KURULU TOPLANTISI EV SAHIBI KENT ÇAGRISI

5-7 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tebriz, İran’da yapılması planlanan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı teknik sebeplerden dolayı iptal edilmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu, 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 1 MART SIFIR AYRIMCILIK GÜNÜ

UCLG-MEWA olarak "1 Mart Sıfır Ayrımcılık Günü" kapsamında gerçekleştireceğimiz kampanyaya katılımlarınızı önemsiyoruz.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri 2018 yılında "Gastronomi Turizmi ve Marka Şehirler" konusu ile kaldığı yerden devam ediyor.

 DÜNYA TARIM VE GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ ERTELENDİ

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) tarafından 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan “AGROSUM 2018 DÜNYA TARIM ve GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ” ertelenmiştir.

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM VE YEREL KALKINMA FORUMU

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Turizm ve Yerel Kalkınma Forumu 13-14 Mart 2018 tarihinde UCLG-MEWA Turizm Komitesi Başkanı Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 MALEZYA, DÜNYA KENTSEL FORUMU 9.OTURUMU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Dünya Kentsel Forumu 9. Oturumu, dünyanın farklı noktalarından yerel yönetim temsilcilerinin katılımıyla, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirildi.

TWITTER