TUNUS BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ

 

Dünya Şehirler Kongresi İstanbul’19 kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın moderatörlüğünü yaptığı “Akıllı Şehirlerde Sürdürülebilirlik” konulu oturumda konuşmacı olarak yer alan Tunus Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet, 14 Mart 2019 tarihinde konferans sonrası UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti. Tunus Devleti İstanbul Başkonsolosu Hadi Malik ile Tunus Ekonomik ve Kültürel İşler İstanbul Konsolosu Fawzi Haidari’nin de aralarında bulunduğu heyet; Tunus, Türkiye ve komşu ülkelerin yerel yönetim ilişkileri hakkında UCLG-MEWA Heyeti ile istişarelerde bulundu. Heyet aynı zamanda teşkilatın çalışmaları ve yürütülen projeleri hakkında, UCLG-MEWA çalışanları tarafından bilgilendirildi.

Tunus Diplomatik Misyonları ve belediye başkanı tarafından gerçekleştirilen ziyarette yerel yönetimler üzerinden yapılan görüşmeler, kent diplomasisinin uluslararası diplomasideki önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Özellikle Birleşmiş Milletler 2030 Gündemi’ne sıklıkla değinilen görüşme, hedeflerin uygulanması konusunda kentler arasında kurulacak işbirliklerine de bir zemin teşkil ediyor. Bu minvalde, belediyeler arasında imzalanan protokollerin yaşayan bir doküman haline gelmesi de yine yapılan görüşmede dile getirilen konular arasında yerini aldı. Görüşmenin bir diğer önemli konusunu ise Tunuslu öğrenciler oluşturdu. Genel Sekreter Duman ile heyet arasında yapılan değerlendirmelerde, İstanbul’da yaşayan Tunuslu öğrencilere yönelik UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde bir program düzenlenmesi konusu da görüşüldü.

DUYURULAR

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ ERTELENDİ

Yeni Tip Corona Virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle 18 MART 2020 Çarşamba günü D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato‘ Ku Jaafar Ku Shaari ile gerçekleştireceğimiz söyleşimizi ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayız. Değerli bilgilerinize saygı ile sunarız.

TWITTER