UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı & UCLG Anatüzük Komitesi Toplantısı

UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilecek. Önceki yıllarda gerçekleştirilen örneklerine benzer şekilde; UCLG Başkanlığı, Bölge Teşkilatları ve Komite Sekretaryaları, Politika Konseyleri temsilcileri ve başlıca ortaklar; tematik çalıştaylar, kampüs oturumları ve politika tartışmalarından oluşan programda bir araya gelecek.

2019 oturumları, katılımcı kurumların çalışma planlarının birbirine uyumlu hale getirilmesi ve Kasım 2019'da Durban'da düzenlenecek UCLG Dünya Kongresi'ne dair gündem maddelerinin oluşturulması etrafında şekillenecek; katılımcılar ayrıca, Eylem Dalgaları ve Local4Action Hub aracılığıyla teşkilat içerisinde sinerji oluşturulmasını da program kapsamında ele alacak. Haftanın ilk kısmında, ağ içerisindeki teşkilatların çalışmalarına yoğunlaşılacak, Perşembe ve Cuma günlerinde ise UCLG-UBUNTU Danışma Kurulu İlk Politika Tartışması, Küresel Görevgücü Toplantısı ve teşkilatın gelecek yıl gerçekleştireceği seçimlerin görüşüleceği UCLG Anatüzük Komitesi Özel Oturumu düzenlenecek.

 

Konuya dair desteğe veya ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duymanız halinde,  uclg-mewa@uclg-mewa.org ve UCLGExBu@uclg.org adreslerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

DUYURULAR

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 29-30 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

 UCLG-MEWA KOMİTELERİ VE BAŞKANLIK DİVANLARI

UCLG-MEWA Kongresi'nde Teşkilatın 2019-2022 Dönemi yönetim organlarının yanı sıra aynı zamanda komite başkanlık divanları da belirlenmiştir

 4. UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ 2021: ADAYLIK İÇİN ÇAĞRI

Kurucu vasfı olan Paris Kongresi’nden beri kültür, UCLG politika gündeminin merkezinde yer almakta

 UCLG-MEWA KONGRESİ

UCLG-MEWA Kongresi 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılacak

 YEREL EKONOMİK KALKINMA İÇİN STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞTAYI

Akdeniz Entegrasyon Merkezi CMI, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Türkiye, Afganistan, Cibuti, Etiyopya, Kenya ve Uganda gibi ülkelerden 48 belediyeyi ve pek çok uluslararası kuruluşu 30 Haziran 2019 tarihinde Amman’da bir araya getiriyor.

 "HİÇBİR ŞEHİR, HERHANGİ BİR SAVAŞIN TARAFI DEĞİLDİR"

Bugün 16 Mayıs Birleşmiş Milletler Barış içinde Birlikte Yaşama Uluslararası Günü. 2019 yılına kadar Dünyamız birlikte yaşamayı zorlaştıran pek çok süreç geçirdi.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ "İNSAN SERMAYESİ, NİTELİKLİ EĞİTİM VE KALKINMA"

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "İnsan Sermayesi, Nitelikli Eğitim ve Kalkınma" 21 Mart Perşembe 2019

 UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi & UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasi 2'nci Komite Toplantısı ve UCLG-MEWA Çevre Komitesi 4'üncü Komite Toplantısı, 15-17 Nisan tarihlerinde, Filistin'in Ramallah kentinde gerçekleştirilecektir.

 SOSYAL UYUM KONUSUNDA MÜLTECİ DOSTU BELEDİYELER İÇİN DEVAM ÇALIŞTAYI

Sosyal Uyum Konusunda Mülteci Dostu Belediyeler için Devam Çalıştayı 12-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı & UCLG Anatüzük Komitesi Toplantısı

CLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilecek.

TWITTER