UCLG ANA TÜZÜK KOMİTESİ BARSELONA’DA TOPLANDI

 

UCLG Ana Tüzük Komitesi Olağanüstü Toplantısı 31 Ekim 2019 tarihinde Barselona’da gerçekleştirildi. Kongre hazırlıklarının değerlendirildiği toplantıda 2019-2022 dönemi için belirlenecek yeni başkanlık divanı için görüş ve öneriler de ele alındı. Bilindiği üzere, 11-15 Kasım tarihlerinde Güney Afrika’nın Durban kentinde düzenlenecek UCLG Kongresi kapsamında yapılacak seçimlerle birlikte, Teşkilat’ın önümüzdeki üç yıllık süre için yeni başkanı belirlenecek.

UCLG başkanlığının yanı sıra, yeni eş-başkanlar ve yeni saymanın da belirleneceği Kongre, MEWA Bölgesi için ayrı bir önem taşıyor. UCLG Eş-Başkanlığı için adaylığını açıklayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay ve UCLG Saymanlığı için adaylığını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer UCLG yönetim organlarında yer almak üzere çalışmalarını sürdürmekte. Barselona’daki Ana Tüzük Komitesi Toplantısı, bahsi geçen adaylıklar için hazırlanan dosyaların gözden geçirilmesi için de bir fırsat sağladı.

Toplantıda ayrıca, MEWA Bölgesi’ni UCLG Dünya Konseyi ve UCLG Yönetim Kurulu’nda temsil edecek üyeler de değerlendirildi. 32’si UCLG-MEWA Genel Sekreterliği 4’ü ise UCLG Lübnan Ofisi tarafından belirlenmiş olmakla birlikte UCLG Dünya Konseyi’nde MEWA Bölgesi’ni temsil eden toplamda 36 birlik/belediye başkanı bulunmakta.

UCLG’nin değişen başkanlık divanı ve diğer yönetim organları ile ilgili detaylı bilgi için UCLG-MEWA web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DUYURULAR

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ ERTELENDİ

Yeni Tip Corona Virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle 18 MART 2020 Çarşamba günü D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato‘ Ku Jaafar Ku Shaari ile gerçekleştireceğimiz söyleşimizi ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayız. Değerli bilgilerinize saygı ile sunarız.

TWITTER