UCLG ANA TÜZÜK KOMİTESİ BARSELONA’DA TOPLANDI

 

UCLG Ana Tüzük Komitesi Olağanüstü Toplantısı 31 Ekim 2019 tarihinde Barselona’da gerçekleştirildi. Kongre hazırlıklarının değerlendirildiği toplantıda 2019-2022 dönemi için belirlenecek yeni başkanlık divanı için görüş ve öneriler de ele alındı. Bilindiği üzere, 11-15 Kasım tarihlerinde Güney Afrika’nın Durban kentinde düzenlenecek UCLG Kongresi kapsamında yapılacak seçimlerle birlikte, Teşkilat’ın önümüzdeki üç yıllık süre için yeni başkanı belirlenecek.

UCLG başkanlığının yanı sıra, yeni eş-başkanlar ve yeni saymanın da belirleneceği Kongre, MEWA Bölgesi için ayrı bir önem taşıyor. UCLG Eş-Başkanlığı için adaylığını açıklayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay ve UCLG Saymanlığı için adaylığını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer UCLG yönetim organlarında yer almak üzere çalışmalarını sürdürmekte. Barselona’daki Ana Tüzük Komitesi Toplantısı, bahsi geçen adaylıklar için hazırlanan dosyaların gözden geçirilmesi için de bir fırsat sağladı.

Toplantıda ayrıca, MEWA Bölgesi’ni UCLG Dünya Konseyi ve UCLG Yönetim Kurulu’nda temsil edecek üyeler de değerlendirildi. 32’si UCLG-MEWA Genel Sekreterliği 4’ü ise UCLG Lübnan Ofisi tarafından belirlenmiş olmakla birlikte UCLG Dünya Konseyi’nde MEWA Bölgesi’ni temsil eden toplamda 36 birlik/belediye başkanı bulunmakta.

UCLG’nin değişen başkanlık divanı ve diğer yönetim organları ile ilgili detaylı bilgi için UCLG-MEWA web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

 HUKUKÇU İŞ İLANI

UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere "Hukukçu" alınacaktır.

 HIRING PROJECT ASSISTANT

We are looking for colleagues to be employed as a Project Assistant as part of the Organization's Committees and Projects Department

 MODÜL 4: ETKİ ODAKLI PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ

Kavşak Ağı’nın dördüncü e-öğrenme modülü “Etki Odaklı Proje Döngüsü Yönetimi” yayınlandı.

 4. AKILLI TAHRAN KONGRESİ

Sizleri 5-6 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan 4. Akıllı Tahran Kongresi hakkında bilgilendirmek isteriz.

 UCLG-MEWA NEWSLETTER -30

Dolu dolu bir çevre sayısı olan 30. sayımızı siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 HLPF 2021: SON HABERLER ve ÖNEMLİ BİLGİLER

2021 Üst Düzey Siyasi Forumu himayesinde gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler Ana Grup Yan Etkinliği (1) ve Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü ve Forumu (2) ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

 İŞGAL ALTINDA KENT HAKKI: FİLİSTİN ÖRNEĞİ WEBİNARI

İngilizce, Türkçe, Arapça, Fransızca ve İspanyolca dillerinde simultane çeviri olacaktır.

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ TANITIMI 10 HAZİRAN’DA ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dördüncü UCLG Kültür Zirvesi, 10 Haziran 2021’deki çevrimiçi resmi tanıtımından sonra, 9-11 Eylül 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME MODÜLÜ 3 İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

"Paydaş Diyaloğu, Çatışma Yönetimi ve Müzakere"

TWITTER