UCLG 2019 YILLIK İSTIŞARE TOPLANTISI BARSELONA’DA GERÇEKLEŞTİ

UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirildi. Toplantı UCLG Başkanlık Divanı, Bölge Teşkilatları ve Komite Sekretaryalarını, Politika Konseyleri temsilcilerini ve başlıca ortakları farklı tematik çalıştaylar ve politika tartışmalarında bir araya getirdi.

Etkinliğin Pazartesi gününden Çarşamba gününe kadar olan ilk bölümü, özel çalıştaylar da dahil olmak üzere, UCLG’nin farklı ağlarının ve bölge teşkilatlarının çalışmalarına ayrıldı. UCLG İstişare Toplantısı, eThekwini-Durban'da gerçekleştirilecek 2019 Dünya Kongresi ve Küresel Zirve sürecine dair iç istişare ile başladı. Katılımcılar, UCLG 2019 Stratejisi ve Çalışma Planı’nın temel konularını tartıştı. Sivil toplum ile ortaklıklara önem verilmesi, demokrasinin güçlendirilmesi, Şehir Hakkı’nın uygulanması ve kuruluşun barış gündeminde bir gençlik planı oluşturma ihtiyacı ön plana çıkan konular arasındaydı.

UCLG İstişare Toplantısı, Kongre kapsamında gerçekleşecek olan 4. Learning Forumu’nun hazırlıklarını tartışma fırsatı da sundu. Toplantı, ortaklığa dayalı bir çalışma yoluyla, yeni sinerjiler ve işbirlikleri oluşturmada ve Learning gündeminin ve forumun ihtiyaç ve beklentilerini ortaya koymada rol oynadı.

Toplantı'nın son gününde, UBUNTU danışma kurulu UCLG Başkanlık Divanı ile bir araya geldi. Başkanlık Divanı ve UBUNTU üyeleri, Dünya Teşkilatı'nın geleceği ve UCLG Dünya Kongresi'nin belediye hareketinin bir birleştiricisi olarak rol alması gerektiğini dile getirdi. Yerel ve bölgesel yönetimlerin uluslararası gündemde sesiniN güçlendirmesi konusunda verimli bir tartışma yapıldı.

DUYURULAR

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 29-30 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

 UCLG-MEWA KOMİTELERİ VE BAŞKANLIK DİVANLARI

UCLG-MEWA Kongresi'nde Teşkilatın 2019-2022 Dönemi yönetim organlarının yanı sıra aynı zamanda komite başkanlık divanları da belirlenmiştir

 4. UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ 2021: ADAYLIK İÇİN ÇAĞRI

Kurucu vasfı olan Paris Kongresi’nden beri kültür, UCLG politika gündeminin merkezinde yer almakta

 UCLG-MEWA KONGRESİ

UCLG-MEWA Kongresi 9-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılacak

 YEREL EKONOMİK KALKINMA İÇİN STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞTAYI

Akdeniz Entegrasyon Merkezi CMI, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Türkiye, Afganistan, Cibuti, Etiyopya, Kenya ve Uganda gibi ülkelerden 48 belediyeyi ve pek çok uluslararası kuruluşu 30 Haziran 2019 tarihinde Amman’da bir araya getiriyor.

 "HİÇBİR ŞEHİR, HERHANGİ BİR SAVAŞIN TARAFI DEĞİLDİR"

Bugün 16 Mayıs Birleşmiş Milletler Barış içinde Birlikte Yaşama Uluslararası Günü. 2019 yılına kadar Dünyamız birlikte yaşamayı zorlaştıran pek çok süreç geçirdi.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ "İNSAN SERMAYESİ, NİTELİKLİ EĞİTİM VE KALKINMA"

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "İnsan Sermayesi, Nitelikli Eğitim ve Kalkınma" 21 Mart Perşembe 2019

 UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi & UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı

UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasi 2'nci Komite Toplantısı ve UCLG-MEWA Çevre Komitesi 4'üncü Komite Toplantısı, 15-17 Nisan tarihlerinde, Filistin'in Ramallah kentinde gerçekleştirilecektir.

 SOSYAL UYUM KONUSUNDA MÜLTECİ DOSTU BELEDİYELER İÇİN DEVAM ÇALIŞTAYI

Sosyal Uyum Konusunda Mülteci Dostu Belediyeler için Devam Çalıştayı 12-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı & UCLG Anatüzük Komitesi Toplantısı

CLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilecek.

TWITTER