UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ, GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KÜLTÜR TEMASI İLE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

 

İzmir, UCLG Kültür Zirvesi’ne 9-11 Eylül 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Uluslararası kültür ve kalkınma tartışmalarında yer alan belediye başkanları, yerel liderler, akademisyenler, aktivistler, sivil toplum örgütleri, kültürel ağlar ve kilit paydaşlar, sürdürülebilir kalkınmada kültür politikalarının yerini tartışmak üzere İzmir'de bir araya gelecek.

COVID-19 krizi, şehirlerin ve toplulukların kültüre olan derin ihtiyacını açıkça ortaya koydu. İnsanlar;  yeni katılımcılık biçimleri oluşturarak, bizi bir araya getiren şeyleri fark ederek ve anlam ve dayanışma meydana getirerek, topluluklarına ve şehirlerine olan aidiyet duygularını perçinlemek için kültüre yöneldiler. Pandemi ayrıca, eski normalde riskli koşullarda çalışan kültürel aktörlerin daha iyi çalışma koşullarına ihtiyaçlarının olduğunu bir kez daha göstermiştir. Pandemiden sonraki süreçte kültür, kalkınmanın merkezinde yer almak zorunda olacak. Şehirlerin ve yerel yönetimlerin kültür politikaları, her zamankinden daha merkezî olacaktır. Bu nedenle, Zirve’nin ana teması “Geleceği Şekillendiren Kültür” olarak belirlenmiştir.

Zirve, UCLG'nin Kasım 2020'de başlattığı ve Kasım 2022'de onaylanacak İnsanlığın Geleceği Paktı'na katkıda bulunan küresel bir etkinliktir.

Zirve, BM'nin Yeni Kentsel Gündemi’nin 5. yıldönümü (2021) ve UNESCO Konferansı’nın gelecekteki organizasyonu “Mondiacult+40”ın (2022) çerçevesinde gerçekleşecek. UCLG Kültür Zirvesi daha önce İspanya’nın Bilbao (2015),  Güney Kore’nin Jeju (2017) ve Arjantin’in Buenos Aires (2019) şehrinde düzenlendi.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 5 MAYIS 2021 TARİHİNDE ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Toplantısı 5 Mayıs 2021 tarihinde Gebze Belediyesi’nin katkıları ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

 KAVŞAK AĞI'NIN İLK E-ÖĞRENME MODÜLÜ YAYINLANDI

Sürdürülebilir Kent içi Ulaşım Temel Kavram ve Uygulamalar Eğitim Modülü yayında!

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ, GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KÜLTÜR TEMASI İLE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Zirve, 9-11 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir.

 10. ULUSLARARASI DÜNYA MİRASI ŞEHİRLERİ KONFERANSI

10. Uluslararası Avrasya Dünya Mirası Şehirleri Konferansı’nın 1-3 Nisan tarihleri arasında Kazakistan Cumhuriyeti’nin Türkistan kentinde yapılacağını sizlere bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

 GÖNÜLLÜ YEREL DEĞERLENDİRME RAPORU REHBERİ’NİN İKİNCİ CİLDİ İÇİN GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ!

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yerel düzeyde izleme mekanizması olan Gönüllü Yerel Değerlendirme Raporları’nın belirli bir sistematiğe kavuşması için çalışmalar devam ediyor.

 TAZİYE MESAJI

Amman Belediyesi Eski Başkanı, 2013-2017 yılları arasında UCLG-MEWA'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Aqel BİLTAJİ'nin vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

 GOLD V Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu

"Küresel Gündemlerin Yerelleştirilmesi" başlıklı GOLD V Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu'nu istifadenize sunarız.

 KURUCU BAŞKANIMIZ KADİR TOPBAŞ İÇİN E-TAZİYE DEFTERİ AÇILMIŞTIR

Yerel yönetim camiasına unutulmaz katkıları bulunan Kurucu Başkanımız için e-taziye defteri açmış bulunmaktayız.

 Desantralizasyon ve Yerel Demokrasi 5. Küresel Raporu/Yönetici Özeti

Desantralizasyon ve Yerel Demokrasi 5. Küresel Raporu’nun bir parçası olan Ortadoğu ve Batı Asya Bölgesel Raporu sizlerle...

 UCLG Yıllık İstişare Toplantısı - "MEWA Öncelikleri" Oturumu

UCLG İstişare Toplantısı kapsamında, UCLG-MEWA 18 Şubat’ta 10:00 – 11:30 CET saatleri arasında “MEWA Öncelikleri” üzerine bir oturum gerçekleştirecek.

TWITTER