UCLG-MEWA "AKILLI KENT" TEKNOLOJİLERİNDEKİ YENİLİKLERİ TAKİP EDİYOR

 

Bu yıl ilki düzenlenen Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü, Gebze'deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirildi. Toplam dört oturumun ve 10 ana tema konuşmacısının yer aldığı Konferans'ta nesnelerin interneti, yapay zekâ, siber güvenlik, 5G, blockzincir teknolojileri kamunun bakış açısı da yansıtılarak derinlemesine tartışıldı. Kamu kurumlarını teknoloji devleriyle buluşturan konferans, Bilişim Vadisi yöneticilerinin kurumun vizyonunu anlatan sunumları ile başladı. Ardından sunumunu yapmak üzere kürsüye gelen İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç “Teknoloji, inovasyon ve AR-GE'nin bir ülkenin kalkınması ve gelişmesinde üçlü sacayağı oluşturduğunu,” ifade etti. Teknoloji firmalarının yer aldığı stantları ziyaret eden UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Başakşehir Living Lab standındaki robot gösterisini keyifle izledi. Son oturumda, kamu kurumlarının ve firmaların bire bir buluşmalarını sağlayan 14 farklı yuvarlak masa görüşmesinde, sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri tartışıldı. UCLG-MEWA Akıllı Şehirler ve Kentsel Mobilite Komitesi çalışma alanı gereği UCLG-MEWA'nın yer aldığı masanın teması Akıllı Şehir konseptinin parçası olan “Akıllı Evler” oldu. Bu kapsamda “Günümüzde teknoloji markaları bunu hangi noktada sağlamaktadır? Nelere dikkat etmeliler? Nasıl bir vizyona sahip olmalılar?” gibi sorular ele alındı. Masada, Vestel firması başta olmak üzere; Havelsan, İzmit Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Esenler Belediyesi ve Gebze Belediyesi temsilcileri ile akıllı şehir konseptinde yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü ve sonrasında tek günlük etkinlik sona erdi.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN

12 Ağustos 2020 Çarşamba, saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 LÜBNAN DAYANIŞMA MESAJI

UCLG-MEWA Başkanlık Divanı ve üyeleri, 4 Ağustos 2020 tarihinde Beyrut Limanı’nda meydana gelen ve çok sayıda can kaybının yanı sıra büyük maddi hasara neden olan şiddetli patlama haberinden duydukları derin üzüntülerini ifade etmektedirler.

 TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

28 Temmuz 2020 Salı, Saat 15.00

 UCLG-MEWA KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ BAŞKANLIK DİVANI'NDAN AYASOFYA MESAJI

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi Başkanlık Divanı üyeleri, Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılmasını desteklemek üzere yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamanın imzacıları: Yücel Yılmaz (Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı), Rasim Arı (Nevşehir Belediye Başkanı), Volkan Yılmaz (Silivri Belediye Başkanı), Zeynel Abidin Beyazgül (Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı), Iraj Shahin Baher (Tebriz Belediye Başkanı).

 PROF. DR. ALİM IŞIK, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU OLUYOR

Kütahya Belediye Başkanının katılacağı söyleşi 23 Temmuz 2020 Perşembe Saat 15.00’da gerçekleştirilecektir.

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

TWITTER