UCLG-MEWA EŞ BAŞKANI SAADİE’NİN İSTANBUL TEMASLARI

 

UCLG-MEWA Başkanlık Divanı, bölge ülkelerdeki yerel yönetim temsilcileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Lübnan’dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohamed Saadie, İstanbul’daki yerel yönetim temsilcilerine bir dizi ziyarette bulundu. 30 Nisan -2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ziyaretler sırasında Eş Başkan Saadie’ye Bakhoun Belediye Başkanı Ziad Jamal ve UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman eşlik etti.

Ziyaretlerin ilk durağı, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’ye oldu.  UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Döğücü’ye UCLG-MEWA faaliyetleri hakkında bilgilendirerek, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin yaptığı çalışmaları anlattı.  Sancaktepe Belediyesi’nden sonraki ziyaret ise Ümraniye Belediyesi’ne yapıldı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’dan belediyenin önümüzdeki dönem yapacağı çalışmalar hakkında bilgi alınarak, olası işbirlikleri masaya yatırıldı.  Ayrıca UCLG 2010-2016 Dönem Başkanı Mimar. Dr. Kadir Topbaş ile bir araya gelinerek, yerel politikalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Ziyaret programının devamı olarak; Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile bir görüşme gerçekleştirildi.  Eş Başkan Saadie ve Hasan Tahsin Usta son dönemde yaşanan mülteci akını ile ilgili yerel yönetimler tarafından yapılması gereken çalışmaları konuştular. Son olarak Bağcılar Belediye Başkanı  Lokman Çağrıcı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ziyaret edildi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı önceki dönemde gerçekleştirdikleri faaliyetlerin bu dönemde de artarak devam edeceğini belirtti. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohamed Saadie ve UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman tarafından teşkilatın çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

31 Mart 2019 tarihinde MEWA Bölgesi ülkelerinden Türkiye’de yerel seçimler gerçekleştirilmişti. Ziyaretler vesilesiyle belediye başkanları tebrik edilerek, bu dönemde UCLG-MEWA ile yapılacak faaliyetler hakkında istişarelerde bulunuldu.  Toplantılarda Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri başta olmak üzere Türkiye ve Lübnan’daki yerel yönetimler arasındaki ilişkiler de irdelendi.

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER