UCLG-MEWA MALİ YÖNETİM KOMİTESİ TOPLANTISI & UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

 

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı 27 Nisan 2018 tarihinde Karesi Belediyesi ev sahipliğinde Balıkesir’de gerçekleştirildi. Bölge ülkelerinden çok sayıda katılımcının bulunduğu toplantıda, UCLG-MEWA’nın 2018-2020 dönemi için stratejik planı çizildi.

Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde, 20 Nisan 2018 tarihinde UCLG-MEWA Saymanı Gebze Belediyesi ev sahipliğinde, Mali Yönetim Komitesi bir araya gelerek, 2017 mali raporunu nihai hale getirerek 2018 yılının ilk üç aylık mali raporunu değerlendirdiler.

2018 Yılı Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı Eylül’de Ankara’da

Açılış konuşmalarının ardından, hazırlanan gündem ışığında UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

UCLG-MEWA’nın 18 Ekim 2017 – 31 Mart 2018 dönemi içerisinde, komite ve çalışma grupları öncülüğünde gerçekleştirdiği faaliyetler ve diğer gelişmeler hakkında hazırlanan Faaliyet Raporu’nun özet sunumu UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman tarafından yapılarak üyeler bilgilendirildi. Akabinde UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz tarafından UCLG-MEWA 2018 Yılı Faaliyet Programı ve Taslak 2018-2020 Stratejik Planı sunuldu. Sunulan taslak plan oy birliği ile kabul edilerek önümüzdeki iki yılın kurumsal yol haritası çıkarılmış oldu.

Toplantıda ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Eylül 2018’de gerçekleştirilecek UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’na ev sahipliği yapmasına karar verildi.

UCLG-MEWA Ailesine 45 Yeni Üye

Toplantıda UCLG-MEWA’ya yeni üye katılımları da değerlendirildi. Bu kapsamda Ürdün, Cibuti, Filistin, Lübnan, Suriye ve Türkiye’den 45 yerel yönetimin UCLG-MEWA’ya üye olması onaylandı. Üç yerel yönetim üyesinin üyeliğinin pasife alınmasının ardından yönetim kurulu üyelerinin görüş ve önerileri ışığında değerlendirmeler yapılarak toplantı gündeme uygun şekilde sonlandırıldı.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin III. İdari Toplantısı gerçekleştirildi.


Toplantı fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

DUYURULAR

 UCLG-MEWA’DAN FİLİSTİN İÇİN HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI

“Kudüs, Bir Şehirden Daha Fazlasıdır”

 UCLG-MEWA 14 YAŞINDA!

 2018 UCLG YÖNETİM KURULU: GÜNDEM & SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ

23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu toplantılarına ilişkin olarak, Yönetim Kurulu Genel Oturumu’na dair taslak gündemi ve Strazburg seyahatiniz ile ilgili bazı önemli bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 Binalarda Enerji Verimliliği ve Tasarım Esasları

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri "Binalarda Enerji Verimliliği ve Tasarım Esasları"

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ EKSENİNDE KATILIMCILIK VE GİRİŞİMCİLİK PANELİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 27-29 Nisan 2018 tarihlerinde UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı & Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ekseninde Katılımcılık ve Girişimcilik Paneli’ni Karesi Belediyesi ev sahipliğinde düzenleyecektir.

 V. İSTANBUL KARBON ZİRVESİ, 26 Nisan 2018/ISTANBUL

“İklim Finansmanı" ana teması ile kamu, sivil toplum, iş dünyası ve akademiden konunun uzmanlarını bir araya getirecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 2018 İSTANBUL DÜNYA ŞEHİRLER ZİRVESİ

17-19 Nisan 2018 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK işbirliğinde, "2018 İstanbul Dünya Şehirler Kongresi" düzenlenecektir.

 II. IREMCON ULUSLARARASI ÇEVRE KONFERANSI, 21-22 MART 2018

II. IREMCON Uluslararası Çevre Konferansı, 21-22 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul- Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleştirilecektir.

 STRAZBURG 2018 - UCLG YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

2018 UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, Strazburg Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Roland Ries'in nazik davetleriyle, 23 - 26 Mayıs tarihlerinde, Avrupa Parlamentosu’nun Strazburg’taki (Fransa) Genel Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 VI. PFD KÜRESEL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir kalkınma noktasında yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Kalkınma Politika Forumu’nun (PFD) bir sonraki küresel toplantısı, 20-22 Mart 2018 tarihlerinde, Belçika’da gerçekleştirecektir.

TWITTER