UCLG-MEWA MALİ YÖNETİM KOMİTESİ TOPLANTISI & UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

 

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı 27 Nisan 2018 tarihinde Karesi Belediyesi ev sahipliğinde Balıkesir’de gerçekleştirildi. Bölge ülkelerinden çok sayıda katılımcının bulunduğu toplantıda, UCLG-MEWA’nın 2018-2020 dönemi için stratejik planı çizildi.

Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde, 20 Nisan 2018 tarihinde UCLG-MEWA Saymanı Gebze Belediyesi ev sahipliğinde, Mali Yönetim Komitesi bir araya gelerek, 2017 mali raporunu nihai hale getirerek 2018 yılının ilk üç aylık mali raporunu değerlendirdiler.

2018 Yılı Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı Eylül’de Ankara’da

Açılış konuşmalarının ardından, hazırlanan gündem ışığında UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

UCLG-MEWA’nın 18 Ekim 2017 – 31 Mart 2018 dönemi içerisinde, komite ve çalışma grupları öncülüğünde gerçekleştirdiği faaliyetler ve diğer gelişmeler hakkında hazırlanan Faaliyet Raporu’nun özet sunumu UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman tarafından yapılarak üyeler bilgilendirildi. Akabinde UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz tarafından UCLG-MEWA 2018 Yılı Faaliyet Programı ve Taslak 2018-2020 Stratejik Planı sunuldu. Sunulan taslak plan oy birliği ile kabul edilerek önümüzdeki iki yılın kurumsal yol haritası çıkarılmış oldu.

Toplantıda ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Eylül 2018’de gerçekleştirilecek UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’na ev sahipliği yapmasına karar verildi.

UCLG-MEWA Ailesine 45 Yeni Üye

Toplantıda UCLG-MEWA’ya yeni üye katılımları da değerlendirildi. Bu kapsamda Ürdün, Cibuti, Filistin, Lübnan, Suriye ve Türkiye’den 45 yerel yönetimin UCLG-MEWA’ya üye olması onaylandı. Üç yerel yönetim üyesinin üyeliğinin pasife alınmasının ardından yönetim kurulu üyelerinin görüş ve önerileri ışığında değerlendirmeler yapılarak toplantı gündeme uygun şekilde sonlandırıldı.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin III. İdari Toplantısı gerçekleştirildi.


Toplantı fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

DUYURULAR

 2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

 KARTEPE ZİRVESİ 2018: “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

İlki “15 Temmuz ve Dünya Darbe Düzeni” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikincisi hayata geçiriliyor. 26- 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek zirvenin, bu yılki temasını “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” başlığı oluşturmaktadır.

 TAKVİMİNİZE EKLEYİN: UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi, 20-22 KASIM 2018, ŞANLIURFA, TÜRKİYE

UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Komitesi‘nin bir faaliyeti olarak “UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi”, 20-22 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ III. TOPLANTISI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi III. Toplantısı, 7-8 Ağustos 2018 tarihlerinde, Selçuklu (Konya) Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 METROPOLLERDE YEŞİL ALAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ

UCLG-MEWA’nın 2017 yılından itibaren Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ekseninde düzenlediği Yerel Yönetim Söyleşileri bu ay, İstanbul Lale Vakfı Bilim Kurulu Üyesi İsmail Gülal’ı konuk ediyor!

 STRAZBURG’DAKİ YÖNETİM KURULU: ÖNEMLİ KARARLAR RAPORU

23-25 Mayıs 2018’de Fransa'nın Strazburg şehrinde düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu’nun ardından, Başlıca Kararlar Raporu’nu paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

 UCLG Kültür Komitesi

 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Ortak Etkinliği

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü’nde yürütülecek kampanya kapsamında, herkesin erişimine açık olan söz konusu dilekçenin imzalanması, imza çağrısında bulunulması ve yapılacak diğer etkinliklere yönelik sosyal medya paylaşımlarında #WithRefugees , #ByForWithRefugees , - yapılacak paylaşımların içeriğine uygun olarak- #SKH1 #SDG5 #SKH8 #SDG10 #SDG11 #SDG16 #SDG17 etiketleri kullanılacaktır.

 MECHELEN ŞEHİRLER VE GÖÇ DEKLARASYONU

 UCLG ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU, 5-7 TEMMUZ 2018, ŞAFŞAVAN-FAS

5-7 Temmuz 2018 tarihlerinde Fas’ın Şafşavan kentinde gerçekleştirilecek Aracı Şehirler Dünya Forumu; küresel çevre gündemleri, vatandaş katılımı, yerel kalkınma stratejileri, adil bir bölgesel düzen sağlama ve aracı şehirlerde refah kültürü olmak üzere pek çok tematik alanda katılımcıları bir araya getirecek.

TWITTER