UCLG-MEWA MALİ YÖNETİM KOMİTESİ TOPLANTISI & UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

 

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı 27 Nisan 2018 tarihinde Karesi Belediyesi ev sahipliğinde Balıkesir’de gerçekleştirildi. Bölge ülkelerinden çok sayıda katılımcının bulunduğu toplantıda, UCLG-MEWA’nın 2018-2020 dönemi için stratejik planı çizildi.

Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde, 20 Nisan 2018 tarihinde UCLG-MEWA Saymanı Gebze Belediyesi ev sahipliğinde, Mali Yönetim Komitesi bir araya gelerek, 2017 mali raporunu nihai hale getirerek 2018 yılının ilk üç aylık mali raporunu değerlendirdiler.

2018 Yılı Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı Eylül’de Ankara’da

Açılış konuşmalarının ardından, hazırlanan gündem ışığında UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

UCLG-MEWA’nın 18 Ekim 2017 – 31 Mart 2018 dönemi içerisinde, komite ve çalışma grupları öncülüğünde gerçekleştirdiği faaliyetler ve diğer gelişmeler hakkında hazırlanan Faaliyet Raporu’nun özet sunumu UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman tarafından yapılarak üyeler bilgilendirildi. Akabinde UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz tarafından UCLG-MEWA 2018 Yılı Faaliyet Programı ve Taslak 2018-2020 Stratejik Planı sunuldu. Sunulan taslak plan oy birliği ile kabul edilerek önümüzdeki iki yılın kurumsal yol haritası çıkarılmış oldu.

Toplantıda ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Eylül 2018’de gerçekleştirilecek UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’na ev sahipliği yapmasına karar verildi.

UCLG-MEWA Ailesine 45 Yeni Üye

Toplantıda UCLG-MEWA’ya yeni üye katılımları da değerlendirildi. Bu kapsamda Ürdün, Cibuti, Filistin, Lübnan, Suriye ve Türkiye’den 45 yerel yönetimin UCLG-MEWA’ya üye olması onaylandı. Üç yerel yönetim üyesinin üyeliğinin pasife alınmasının ardından yönetim kurulu üyelerinin görüş ve önerileri ışığında değerlendirmeler yapılarak toplantı gündeme uygun şekilde sonlandırıldı.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin III. İdari Toplantısı gerçekleştirildi.


Toplantı fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

DUYURULAR

 UCLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı & UCLG Anatüzük Komitesi Toplantısı

CLG 2019 Yıllık İstişare Toplantısı, 11-15 Şubat 2019 tarihlerinde, ​​İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilecek.

 UCLG-MEWA'DAN YEREL YÖNETİMLERE CİNSİYET EŞİTLİĞİ ÇAĞRISI

UCLG-MEWA olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biri olan Türkiye'de 2019 yerel seçimlerine katılacak partilere, yerel kadın liderleri destekleme noktasında, aday listesinde en az yüzde 30 oranında cinsiyet eşitliği kotasını sağlayacak şekilde düzenleme yapmasına yönelik çağrıda bulunduk.

 EV SAHİBİ TOPLULUKLARDA YEREL EKONOMİK KALKINMA ÇALIŞTAYI

“Ev Sahibi Topluluklarda Yerel Ekonomik Kalkınma” başlıklı, Ev Sahibi Belediyeler öğrenme ağı toplantısı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Dünya Bankası Grubu’nun ortaklığında, Dünya Bankası Güney-Güney Programı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), CIHEAM Bari ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün desteğiyle Akdeniz Entegrasyon Merkezi tarafından 19-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Gaziantep'de düzenlenecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY ORTAK TOPLANTISI & UCLG-MEWA KENTSEL MOBİLİTE ŞANLIURFA ZİRVESİ

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi 20-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 ​ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK- EĞİTİM VE VAKIF İLİŞKİSİ

23 Ekim 2018 Salı günü saat 15.00’da UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde gerçekleştireceğimiz söyleşimize sizleri de bekliyoruz.

 2018 UCLG DÜNYA KONSEYİ: PROGRAM VE GÜNDEMLER

Bildiğiniz üzere, Dünya Konseyi, 5-8 Kasım tarihleri arasında, Başkan Manuela Carmena'nın nazik davetleriyle Madrid’de; İkinci Kentsel Şiddet ve Bir Arada Yaşama ile Barış İçin Eğitim Forumu ile art arda gerçekleştirilecektir.

 KARTEPE ZİRVESİ 2018: “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”

İlki “15 Temmuz ve Dünya Darbe Düzeni” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikincisi hayata geçiriliyor. 26- 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek zirvenin, bu yılki temasını “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” başlığı oluşturmaktadır.

 TAKVİMİNİZE EKLEYİN: UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi, 20-22 KASIM 2018, ŞANLIURFA, TÜRKİYE

UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Komitesi‘nin bir faaliyeti olarak “UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi”, 20-22 Kasım tarihlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ III. TOPLANTISI

UCLG-MEWA Çevre Komitesi III. Toplantısı, 7-8 Ağustos 2018 tarihlerinde, Selçuklu (Konya) Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 METROPOLLERDE YEŞİL ALAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ

UCLG-MEWA’nın 2017 yılından itibaren Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ekseninde düzenlediği Yerel Yönetim Söyleşileri bu ay, İstanbul Lale Vakfı Bilim Kurulu Üyesi İsmail Gülal’ı konuk ediyor!

TWITTER