UCLG-MEWA SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU HAN YUNUS BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN M. ALBATTA

 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 26 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirdiği “Koronavirüs ile Mücadele Sürecinde Yerel Yönetimlerin Rolü ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşisi’nde, Gazze’den Han Yunus Belediye Başkanı Alaaddin M. Albatta’yı konuk etti.

Konuşmasına, büyük bir hapishaneye benzettiği Gazze Şeridi başta olmak üzere, COVID-19’un dünyanın tüm ülkeleri üzerindeki etkisinden bahsederek başlayan Alaaddin Albatta, Filistin ve özellikle de Gazze Şeridi’nde yaşayan halkın işgal yüzünden yaşadığı engel ve zorluklar sebebiyle diğer ülkelerden farklı olduğunu belirtti. Salgının ilk olarak Refah Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yapan hacılar ve yurt dışından dönen yolcular aracılığıyla geldiğini söyleyen Albatta, vaka sayılarının başlarda 100’ü geçmediğini, fakat son iki ayda 5.500 vakaya yükseldiğini, vaka artışındaki en büyük sebebinin ise ihmal olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Merkezi Acil Komite Başkanı olarak da görev yapan Başkan Alaaddin Albatta, Han Yunus Belediyesi’nin aldığı önlemlerden bahsederek, 250.000'den fazla maske dağıtıldığını ve bölgenin kalabalık alanlarında günlük olarak dezenfeksiyon işlemlerinin yapıldığını söyledi. Albatta, normalleşme sürecinde okullarda alınan tedbirlere de değindi. Ayrıca Kuveyt ve Japonya tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) yardımıyla Han Yunus’ta uygulanan altyapı çalışmaları ve atık su projesinden de bahsederek sözlerine devam etti.

Söyleşi sonunda, Han Yunus halkına mesajlarını ileten Başkan Alaaddin Albatta, bu zorlu süreçte, halkından kurallara uymalarını istedi ve MEWA bölgesindeki yerel yönetimlere mesajlarını iletti.

Yayını buradan izleyebilirsiniz.

DUYURULAR

 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KAMU HİZMETİ ÖDÜLLERİ 2021’E SON BAŞVURU TARİHİ 24 KASIM 2020

Birleşmiş Milletler Kamu Hizmeti Ödülleri 2021’e son başvuru tarihi 24 Kasım 2020'ye uzatıldı.

 D-8 GENEL SEKRETERİ, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato’Ku Jaafar Ku Shaari ile 25 Kasım 2020 Çarşamba, saat 11.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Söyleşi İngilizce olarak yayınlanacaktır.

 TEHRAN GOLDEN ADOBE GLOBAL AWARD 2020

 ALAADDİN M. AL BATTA, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

26 Ekim 2020 Pazartesi, saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU & KONSEYİ ÇEVRİMİÇİ TOPLANIYOR

22 EKİM 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan toplantılarımıza katılımlarınızı bekliyoruz.

 SONRASI KAPSAYICI BİR TOPARLANMA İÇİN YEREL TOPLULUKLARIN GÜÇLENDİRİLMESİ WEBİNARI

UCLG-MEWA ve BM Habitat Arap Ülkeleri Bölge Ofisi’nin (UN Habitat Roas) iş birliğinde, 26 Ekim 2020’de saat 11.00’da (TSİ)“COVID-19 Sonrası Kapsayıcı Bir Toparlanma için Yerel Toplulukların Güçlendirilmesi” başlıklı webinar gerçekleşecektir.

 MUSA HADİD, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

7 Ekim 2020 Çarşamba, saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 NEŞET TARHAN, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

1 Ekim 2020 Perşembe, saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 ALİ YILDIRIM SEZER, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

30 Eylül 2020 Çarşamba, saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KAMU HİZMETİ ÖDÜLLERİ 2021’E KAYITLAR BAŞLADI

Birleşmiş Milletler, 2021 BM Kamu Hizmeti Ödülleri’ne katılmak üzere (UNPSA) adaylıkların kabul sürecini başlattı. Son başvuru tarihi 18 Kasım 2020'dir.

TWITTER