UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU İLE KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ İZMİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Ana Tüzüğü’nün 35. Maddesi ve İç Tüzüğü’nün 9. Maddesi uyarınca UCLG-MEWA Yönetim Kurulu yılda 2 defa toplanır. Bu kapsamda, 9-10 Temmuz 2019 tarihlerinde Amman'da gerçekleştirilen UCLG-MEWA Kongresi'nde yenilenen Yönetim Kurulumuzun ilk toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Toplantıda aynı zamanda 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Güney Afrika’nın Durban kentinde gerçekleştirilen UCLG Kongresi’ne ilişkin değerlendirmelerde de bulunulacaktır.

Anılan toplantıda, UCLG-MEWA’nın 2019 yılında gerçekleştirmiş olduğu tüm iş ve işlemler değerlendirilecek olup, 2019 Yılı Faaliyet Raporu sunulacak, 2020-2022 Stratejik Planı ve 2020 Yılı Mali Dönemi Taslak Bütçesi görüşülerek karara bağlanacaktır. Bununla birlikte 5-7 Aralık 2019 tarihlerinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde TRAVEL TURKEY İZMİR Turizm Fuarı düzenlenecektir. Fuarda stant açmak isteyen üyelerimizin İzmir Büyükşehir Belediyesi irtibat kişisi (Şelale Dalyan, selaledalyan@izmir.bel.tr +90 232 293 32 89) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Fuar kapsamında aynı zamanda, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi iş birliği ile Sağlık Turizmi, Ekoturizm, Kongre Turizmi ve Gastronomi Turizmi konularını içeren bir panel düzenlenecektir. UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi tarafından düzenlenecek Tematik Oturum ile ilgili olarak hazırlanan Taslak Programı ve Taslak Gündemi www.uclg-mewa.org adresinden ulaşablirsiniz. Ayrıca linkteki kayıt formunu en geç 18 Kasım 2019, pazartesi günü akşamına kadar doldurmanız gerekmektedir. Bahse konu toplantıda ulaşım katılımcılara ait olmakla birlikte, konaklama ve yerel transfer ev sahibi belediye (İzmir Büyükşehir Belediyesi) tarafından karşılanacaktır.


Taslak Program
Taslak Gündem

DUYURULAR

 SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 ACE of M.I.C.E. EXHIBITION BY TURKISH AIRLINES

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU İLE KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ İZMİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Ana Tüzüğü’nün 35. Maddesi ve İç Tüzüğü’nün 9. Maddesi uyarınca UCLG-MEWA Yönetim Kurulu yılda 2 defa toplanır. Bu kapsamda yenilenen Yönetim Kurulumuzun (9-10 Temmuz 2019 Amman, Ürdün) ilk toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 KÜLTÜREL POLİTİKALAR: GÖÇMENLERİN KENTSEL BAĞLAMDA YER ALMASI İÇİN BİR VEKTÖR

 UCLG-MEWA KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ BAŞKANLIK DİVANI GİRNE’DE TOPLANIYOR

 UCLG 6. KONGRESİ DURBAN’DA TOPLANIYOR

Güney Afrika’nın Durban kenti, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında UCLG Dünya Teşkilatı’nın üç yılda bir düzenleyerek yönetim organlarını yenilediği kongreye ev sahipliği yapacak. Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek UCLG Kongresi’nde, hem Teşkilat’ın 2019-2022 dönemi için Başkanlık Divanı belirlenecek hem de dünyanın dört bir yanından gelecek yerel ve bölgesel yönetim liderlerinin katılımıyla şehirlerin küresel gündemleri tartışılacak.

 GÖÇ VE YERİNDEN EDİLMEYE YÖNELİK YEREL ÇÖZÜMLER ULUSLARARASI FORUMU

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) işbirliği ile hazırlıkları sürdürülen “Göç ve Yerinden Edilmeye Yönelik Yerel Çözümler Uluslararası Forumu”, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

 TAHRAN GOLDEN ADOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2019

Tahran Golden Adobe Küresel Ödülü, Dünya Şehirler Günü vesilesiyle 2 Kasım 2019 tarihinde Tahran Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

 ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

Uluslararası İdealkent Ödülleri için başvurular 1 Ekim'e kadar "www.idealkentawards.com" sitesinden online olarak yapılabilecek.

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 28-29 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

TWITTER