UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 6 ARALIK 2019, İZMİR

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleştirildi. Üyeler ve paydaşlar ile yapılan değerlendirmeler ışığında belirlenen stratejik önceliklerin onaya sunulduğu toplantıda; aynı zamanda, UCLG-MEWA’nın 9 Temmuz 2019 – 6 Aralık 2019 dönemini kapsayan faaliyet raporu sunuldu. Ayrıca UCLG-MEWA 2020 yılı taslak bütçesi de üyelerin oylarına sunularak 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

UCLG-MEWA 2020-2022 Stratejik Planı Onaylandı

2020-2022 çalışma döneminin stratejik önceliklerini ve hedeflerini belirlemek amacı ile ilk olarak 1-3 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenen UCLG-MEWA Başkanlık Divanı Toplantısı’nda görüşülen 2020-2022 dönemi UCLG-MEWA Stratejik Planı Yönetim Kurulu üyelerinin onayına sunuldu.

UCLG-MEWA’nın mevcut durum analizinin yapıldığı ve finansal durumunun ortaya koyulduğu planda 3 yıllık dönem içerisinde paydaşlar ile yapılması hedeflenen çalışmalar da yer aldı.Planda ayrıca UCLG-MEWA’nın güçlü ve zayıf yönlerini ortaya koyan “SWOT analizi”ne yer verilerek, planın sağlam bir zemine dayanması amaçlandı.

UCLG-MEWA Ailesine 12 Yeni Üye

Toplantının önemli gündem maddelerinden bir diğeri de yeni üyelik başvurularının görüşülmesi idi. Bu kapsamda Ürdün, Filistin ve Türkiye’den başvuran yerel yönetimlerin UCLG-MEWA’ya üyelikleri onaylandı.

Toplantıda aynı zamanda, UCLG-MEWA’nın Ana Tüzük gereği 2020 yılının Ekim-Kasım aylarında, gerçekleştirmesi gereken Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.


 

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER