UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 6 ARALIK 2019, İZMİR

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleştirildi. Üyeler ve paydaşlar ile yapılan değerlendirmeler ışığında belirlenen stratejik önceliklerin onaya sunulduğu toplantıda; aynı zamanda, UCLG-MEWA’nın 9 Temmuz 2019 – 6 Aralık 2019 dönemini kapsayan faaliyet raporu sunuldu. Ayrıca UCLG-MEWA 2020 yılı taslak bütçesi de üyelerin oylarına sunularak 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

UCLG-MEWA 2020-2022 Stratejik Planı Onaylandı

2020-2022 çalışma döneminin stratejik önceliklerini ve hedeflerini belirlemek amacı ile ilk olarak 1-3 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenen UCLG-MEWA Başkanlık Divanı Toplantısı’nda görüşülen 2020-2022 dönemi UCLG-MEWA Stratejik Planı Yönetim Kurulu üyelerinin onayına sunuldu.

UCLG-MEWA’nın mevcut durum analizinin yapıldığı ve finansal durumunun ortaya koyulduğu planda 3 yıllık dönem içerisinde paydaşlar ile yapılması hedeflenen çalışmalar da yer aldı.Planda ayrıca UCLG-MEWA’nın güçlü ve zayıf yönlerini ortaya koyan “SWOT analizi”ne yer verilerek, planın sağlam bir zemine dayanması amaçlandı.

UCLG-MEWA Ailesine 12 Yeni Üye

Toplantının önemli gündem maddelerinden bir diğeri de yeni üyelik başvurularının görüşülmesi idi. Bu kapsamda Ürdün, Filistin ve Türkiye’den başvuran yerel yönetimlerin UCLG-MEWA’ya üyelikleri onaylandı.

Toplantıda aynı zamanda, UCLG-MEWA’nın Ana Tüzük gereği 2020 yılının Ekim-Kasım aylarında, gerçekleştirmesi gereken Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.


 

DUYURULAR

 UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL ULAŞIM PLANLARINI KONUŞUYOR

Akıllı Şehirler için Sürdürülebilir Otobüs Sistemi Konferansı; Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA), Dünya Kaynakları Enstitüsü Türkiye (WRI) Sürdürülebilir Şehirler, Busworld Akademi, HKF Ticaret Fuarı, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB), Birleşmiş Milletler Bölgesel Kalkınma Merkezi (UN-CRD) ve UN-Habitat ortaklığında, 5-6 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul Expo Center'da düzenlenecektir.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU NEVŞEHİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ile Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim Komitesi yan etkinliği 10-12 Mart 2020 tarihlerinde Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek

 AKDENİZ EV SAHİBİ BELEDİYELER ÖĞRENME AĞI 4. YILLIK EŞLER ARASI ÖĞRENME ÇALIŞTAYI

Akdeniz Ev Sahibi Belediyeler Öğrenme Ağı (HMLN) bağlamında Akdeniz Entegrasyon Merkezi (CMI), 5-9 Nisan 2020 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman'da gerçekleştirilecek olan HMLN 4. Yıllık Eşler Arası Öğrenme Çalıştayı'nı düzenleyecek

 UCLG-MEWA’NIN CORONA VİRÜSÜ İÇİN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Başta UCLG'nin Çin’deki tüm üyeleri olmak üzere, bu salgınla karşı karşıya olan tüm şehirlerin yanındayız

 DÜNYA KENTLER FORUMU 10. OTURUMU

10. Dünya Kentsel Forumu (WUF10), Birleşmiş Milletler Habitat ve Abu Dabi Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı, Abu Dabi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ortaklığıyla, 8-13 Şubat 2020 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’nin ev sahipliğinde düzenlenecektir.

 GUANGZHOU ULUSLARARASI İNOVASYON ÖDÜLÜ

 SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 ACE of M.I.C.E. EXHIBITION BY TURKISH AIRLINES

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU İLE KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ İZMİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Ana Tüzüğü’nün 35. Maddesi ve İç Tüzüğü’nün 9. Maddesi uyarınca UCLG-MEWA Yönetim Kurulu yılda 2 defa toplanır. Bu kapsamda yenilenen Yönetim Kurulumuzun (9-10 Temmuz 2019 Amman, Ürdün) ilk toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 KÜLTÜREL POLİTİKALAR: GÖÇMENLERİN KENTSEL BAĞLAMDA YER ALMASI İÇİN BİR VEKTÖR

TWITTER