UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY TOPLANTILARINA EV SAHİPLİĞİ ÇAĞRISI

Değerli UCLG-MEWA Üyesi,

UCLG-MEWA Ana Tüzüğü uyarınca; UCLG-MEWA Konseyi yılda bir kez Ekim/Kasım aylarında ve UCLG-MEWA Yönetim Kurulu yılda iki kere (Nisan/Mayıs – Ekim/Kasım) toplanır. Bu bağlamda Teşkilatımız, 25-30 Ekim tarihleri arasında iki gün veya 17-20 Kasım tarihleri arasında iki gün sürecek olan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ile Konsey Toplantılarını yapmayı planlamaktadır.

“Yerel yönetimlerin ulusal, bölgesel ve küresel düzeyde ne kadar çok birlikte hareket edebilirlerse, hizmet ettikleri toplumların seslerini o kadar güçlü bir biçimde duyuracakları” ilkesinden hareketle, belediyenizi UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ile Konsey Toplantılarına ev sahipliği yapmaya davet ediyoruz.

UCLG-MEWA üyelik yükümlülüklerini yerine getirmiş olan yerel yönetimlerimiz, bahse konu toplantılara ev sahipliği yapmaya yönelik yazılı taleplerini en geç 30 Temmuz 2021, Cuma gününe kadar uclg-mewa@uclg-mewa.org e-posta adresinden sekretaryamıza iletmeleri gerekmektedir.

Başvurular değerlendirildikten sonra UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Toplantılarına ev sahipliği yapacak kent ile teşkilatımız arasında protokol imzalanmasını müteakip, gerekli duyurular www.uclg-mewa.org web sitesinde ve diğer iletişim kanallarından yapılacaktır.

 

Saygılarımızla,

UCLG-MEWA Genel Sekreterliği

 

İletişim: Sedrettin KONUK, UCLG-MEWA İdari ve Mali İşler Koordinatörü (s.konuk@uclg-mewa.org, 0212 511 10 10-115)

DUYURULAR

 BELEDİYELERDE EŞİTLİĞİ İZLEME PROJESİ SONUÇ RAPORU

UCLG-MEWA ve KA.DER iş birliğiyle yürütülen "Belediyelerde Eşitliği İzlemek" Projesinin sonuç raporu yayınlandı.

 İRAN' DA KENTSEL YÖNETIM YAZ OKULU

Tahran Belediyesinin girişimi olan Asya Belediye Başkanları Forumu, Iran’da bulunan Allameh Tabataba’i Üniversitesi ile işbirliği yaparak Kentsel Yönetim konulu birinci yaz okulu programını düzenliyor.

 UCLG-MEWA TOPLUMSAL CİNSİYET GÜNDEMİ İLE GİRNE'DE

UCLG-MEWA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi, UCLG-MEWA Kongresi'22 ardından yeni komite başkanlık divanı ile ilk programını düzenleyecek. Program 5 Ağustos 2022'de Girne Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gerçekleştirilecek.

 EYLEM ÇAĞRISI: AFGANİSTAN DEPREMİ

UCLG-MEWA, Afganistan'da 21 Haziran'da ülkenin Paktika eyaletini vuran ve binden fazla kişinin ölümüyle ve yaralanmasıyla sonuçlanan deprem kurbanlarının ailelerine derin üzüntüsünü belirtip, acılarını paylaşıyor.

  İRAN AKILLI ŞEHIR FUARI 2022

3-5 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan 3. Iran Smart City Fuar & Konferansı’na davetlisiniz. İran İçişleri Bakanlığı’nın yardımları ile düzenlenen program, katılımcıların ağlarını geliştirmesi ve “Akıllı Şehir Uygulamaları” konusunda kapasite gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

 TAHRAN KARDEŞ ŞEHİRLER FESTİVALİ

Tahran Belediyesi, kardeş şehirlerini; deneyimlerini paylaşmak ve ortak projeler geliştirmek, çok taraflı işbirliğini teşvik etmek için Tahran'ın Kardeş Şehirler Festivali’ne katılmaya davet ediyor.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE

Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları, Ana Tüzük ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN DÖRDÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin dördüncü modülü olan "Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim", UCLG-MEWA İletişim Koordinatörü Osman Çorumlu'nun anlatımıyla yayında!

TWITTER