UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU RASİM ARI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 10 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği “Koronavirüs İle Mücadele Sürecinde Yerel Yönetimlerin Rolü Ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri’nde, teşkilatın saymanlık görevini de yürüten Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı konuk etti.

Konuşmasına, UCLG-MEWA’nın Nevşehir’de gerçekleştirdiği son toplantıya değinerek başlayan Arı, Nevşehir Belediyesi’nin virüs ile mücadele sürecinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti. Başkan Arı, koronavirüs vakalarının Türkiye ve dünyada yayılmadan evvel, şehirde genel manada temizlik ve dezenfekte çalışmalarının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Başkan Arı ayrıca, virüsle mücadele sürecinde alınan tüm tedbirlere ve vatandaşlara yapılan tüm desteklere ek olarak Türkiye ve dünyada ses getiren; sokakların yıkanması, arabalı sinema etkinliği ve sokak konserler gibi çalışmalara imza attıklarını sözlerine ekledi. Yerel yönetimlerde sosyal medyanın çok önemli bir etken olduğunun altını çizen Arı, çalışmaların yapılan paylaşımlarla geniş kitlelere ulaştığını söyledi.

Rasim Arı, konuşmasına ek olarak, bölgenin dünya turizminin gözdesi olduğunu belirtirken, dünyanın en büyük yamaç yerleşimini turizme kazandırarak yepyeni bir destinasyonu, sadece Türkiye turizmine değil aynı zamanda dünya turizmine de kazandıracaklarının müjdesini verdi. Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerin korunması adına Kapadokya Alan Başkanlığını kurarak önemli bir karara imza attıklarını ifade eden Arı, bu sayede denetimlerin hız kazanacağının altını çizmiş oldu. Başkan Arı, şehrin daha da gelişmesi için projelerinin devam ettiğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER