UCLG - MEXICO CITY - KÜLTÜR 21ULUSLARARASI ÖDÜLLERI BAŞVURU DÖNEMI!

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı, kültür ile sürdürülebilir kalkınmayı birbirine bağlama konusundaki güçlü kararlığını sürdürmeye devam ediyor. İki yılda bir gerçekleşen UCLG - Mexico City - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri bu kararlılığın en iyi örneklerinden biri.

UCLG - Mexico City - Kültür 21 Uluslararası Ödülü, sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir boyutu olan kültüre katkılarıyla öne çıkan şehirler ve insanlar hakkında farkındalık sağlamayı amaçlıyor. Ödülün kurallarına, adaylık formlarına ve mevcut adaylara resmi web sitesinden ulaşılabilirsiniz:  www.agenda21culture.net/award.  Sitede, geçmişte ödül kazanmış yerel yönetim projelerinin örneğini de bulabilirsiniz.

Ayrıca şu önemli hususları dikkatinize sunarız:

  • ‘Şehir / Yerel veya Bölgesel Yönetim’ kategorisinde ödül 50,000 Euro tutarındayken ‘Bireysel’ kategoride 25,000 Euro’dur.
  • Adaylık başvuruları yalnızca e-maille, gerekli formların doldurularak bu adrese gönderilmesiyle yapılacaktır: award@agenda21culture.net.
  • Başvurular için son tarih 18 Mart 2020.

UCLG-MEWA’nın tüm üyelerini Ödül’e başvurmaya çağırıyoruz!
Daha fazla bilgi için info@agenda21culture.net adresinden UCLG Dünya Sekreterliği ve Kültür Komitesi’yle; o.corumlu@uclg-mewa.org ve t.ozturk@uclg-mewa.org adreslerinden ise UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:


UCLG - Mexico City - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri katılım kuralları

DUYURULAR

 SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 ACE of M.I.C.E. EXHIBITION BY TURKISH AIRLINES

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU İLE KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ İZMİR’DE TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Ana Tüzüğü’nün 35. Maddesi ve İç Tüzüğü’nün 9. Maddesi uyarınca UCLG-MEWA Yönetim Kurulu yılda 2 defa toplanır. Bu kapsamda yenilenen Yönetim Kurulumuzun (9-10 Temmuz 2019 Amman, Ürdün) ilk toplantısı, 6 Aralık 2019 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 KÜLTÜREL POLİTİKALAR: GÖÇMENLERİN KENTSEL BAĞLAMDA YER ALMASI İÇİN BİR VEKTÖR

 UCLG-MEWA KÜLTÜR VE TURİZM KOMİTESİ BAŞKANLIK DİVANI GİRNE’DE TOPLANIYOR

 UCLG 6. KONGRESİ DURBAN’DA TOPLANIYOR

Güney Afrika’nın Durban kenti, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında UCLG Dünya Teşkilatı’nın üç yılda bir düzenleyerek yönetim organlarını yenilediği kongreye ev sahipliği yapacak. Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek UCLG Kongresi’nde, hem Teşkilat’ın 2019-2022 dönemi için Başkanlık Divanı belirlenecek hem de dünyanın dört bir yanından gelecek yerel ve bölgesel yönetim liderlerinin katılımıyla şehirlerin küresel gündemleri tartışılacak.

 GÖÇ VE YERİNDEN EDİLMEYE YÖNELİK YEREL ÇÖZÜMLER ULUSLARARASI FORUMU

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) işbirliği ile hazırlıkları sürdürülen “Göç ve Yerinden Edilmeye Yönelik Yerel Çözümler Uluslararası Forumu”, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

 TAHRAN GOLDEN ADOBE KÜRESEL ÖDÜLÜ 2019

Tahran Golden Adobe Küresel Ödülü, Dünya Şehirler Günü vesilesiyle 2 Kasım 2019 tarihinde Tahran Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

 ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR

Uluslararası İdealkent Ödülleri için başvurular 1 Ekim'e kadar "www.idealkentawards.com" sitesinden online olarak yapılabilecek.

 KENTSEL EKONOMİ FORUMU 28-29 EKİM 2019 TORONTO, KANADA

TWITTER