UCLG - MEXICO CITY - KÜLTÜR 21ULUSLARARASI ÖDÜLLERI BAŞVURU DÖNEMI!

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı, kültür ile sürdürülebilir kalkınmayı birbirine bağlama konusundaki güçlü kararlığını sürdürmeye devam ediyor. İki yılda bir gerçekleşen UCLG - Mexico City - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri bu kararlılığın en iyi örneklerinden biri.

UCLG - Mexico City - Kültür 21 Uluslararası Ödülü, sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir boyutu olan kültüre katkılarıyla öne çıkan şehirler ve insanlar hakkında farkındalık sağlamayı amaçlıyor. Ödülün kurallarına, adaylık formlarına ve mevcut adaylara resmi web sitesinden ulaşılabilirsiniz:  www.agenda21culture.net/award.  Sitede, geçmişte ödül kazanmış yerel yönetim projelerinin örneğini de bulabilirsiniz.

Ayrıca şu önemli hususları dikkatinize sunarız:

  • ‘Şehir / Yerel veya Bölgesel Yönetim’ kategorisinde ödül 50,000 Euro tutarındayken ‘Bireysel’ kategoride 25,000 Euro’dur.
  • Adaylık başvuruları yalnızca e-maille, gerekli formların doldurularak bu adrese gönderilmesiyle yapılacaktır: award@agenda21culture.net.
  • Başvurular için son tarih 18 Mart 2020.

UCLG-MEWA’nın tüm üyelerini Ödül’e başvurmaya çağırıyoruz!
Daha fazla bilgi için info@agenda21culture.net adresinden UCLG Dünya Sekreterliği ve Kültür Komitesi’yle; o.corumlu@uclg-mewa.org ve t.ozturk@uclg-mewa.org adreslerinden ise UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:


UCLG - Mexico City - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri katılım kuralları

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER