UCLG ÖDÜLLERİ BAŞVURU ÇAĞRISI

Orta Doğu ve Batı Asya bölgesinden geçtiğimiz yıllarda yoğun bir şekilde katılım gösterilen UCLG - Meksiko - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri’nin 5’inci edisyonu için başvurular açıldı!

UCLG - Meksiko - Kültür 21 Uluslararası Ödülleri, Meksiko Belediyesi ve UCLG Kültür Komitesi iş birliğinde, kültüre ve sürdürülebilir şehirlere katkılarıyla fark oluşturan öncü kentlerin ve kişilerin tanınması amacıyla düzenlenmektedir. Ödüller bu yıl COVİD-19 krizi ve salgın sonrası toparlanma bağlamında kültürel hakların savunuculuğunda bulunan ve/veya önemseyen sistemlerin önemli bir parçası olarak kültürü teşvik eden şehirlere ve şahıslara verilecektir.

50 adayın "Kültürel Haklar ve COVID Krizi: En İyi 50 Eylem" başlığıyla finalist ve iyi uygulama olarak tanınacağını belirtmek isteriz. Ödül ile ilgili detaylı bilgiye buradan, kurallara ise buradan ulaşabilirsiniz. 22 Nisan 2022 tarihinden önce başvuru yapmak için de bu sitede bulunan formu doldurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için UCLG Kültür Komitesi Sekreterliği ile doğrudan veya culture@uclg.org e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 


 

2022 UCLG Barış Ödülü başvuruları açıldı!

UCLG Barış Ödülü, dünya genelinde çatışma önleme, barış inşası, çatışma sonrası yeniden inşa ve uzlaşma stratejileri geliştiren başarılı yerel yönetim girişimlerini kutlamayı amaçlayan küresel bir ödüldür.
 
Başvuru kriterleri ve girişim hakkında daha fazla bilgi almak için Barış Ödülü Web Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Üçüncüsü düzenlenecek olan UCLG Barış Ödülü Töreni, 10-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Güney Kore'nin Daejeon kentinde yapılacak olan UCLG Dünya Kongresi sırasında gerçekleşecektir. Son elemeye kalan yerel yönetimler, girişimlerini sunmak üzere kongreye davet edileceklerdir. Finalistlerin dünya çapında bir tanınırlık ve itibar elde etmelerinin yanında, kazanan yerel yönetim 20.000 avro değerinde bir ödül alacaklardır.

Başvurular için son tarih 31 Mart 2022. Başvuru koşullarına uyan yerel yönetimler buradan başvurabilirler.

Daha fazla bilgi için UCLG Barış Ödülü Sekreterliği ile peace.prize@vng.nl adresinden iletişime geçebilirsiniz. 
 

DUYURULAR

 EYLEM ÇAĞRISI: AFGANİSTAN DEPREMİ

UCLG-MEWA, Afganistan'da 21 Haziran'da ülkenin Paktika eyaletini vuran ve binden fazla kişinin ölümüyle ve yaralanmasıyla sonuçlanan deprem kurbanlarının ailelerine derin üzüntüsünü belirtip, acılarını paylaşıyor.

  İRAN AKILLI ŞEHIR FUARI 2022

3-5 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan 3. Iran Smart City Fuar & Konferansı’na davetlisiniz. İran İçişleri Bakanlığı’nın yardımları ile düzenlenen program, katılımcıların ağlarını geliştirmesi ve “Akıllı Şehir Uygulamaları” konusunda kapasite gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

 TAHRAN KARDEŞ ŞEHİRLER FESTİVALİ

Tahran Belediyesi, kardeş şehirlerini; deneyimlerini paylaşmak ve ortak projeler geliştirmek, çok taraflı işbirliğini teşvik etmek için Tahran'ın Kardeş Şehirler Festivali’ne katılmaya davet ediyor.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE

Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

 UCLG-MEWA KONGRESİ 25-27 MAYIS’TA KONYA’DA DÜZENLENECEK

Üç yılda bir düzenlenen UCLG-MEWA Kongresi, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilecek. Yönetim Organları, Ana Tüzük ve Başkanlık Divanı’nın güncelleneceği ilk günün ardından Kongre, tematik oturumlarla devam edecek.

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN DÖRDÜNCÜ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin dördüncü modülü olan "Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim", UCLG-MEWA İletişim Koordinatörü Osman Çorumlu'nun anlatımıyla yayında!

 KAVŞAK AĞI E-ÖĞRENME WEBINAR SERİSİNİN BEŞİNCİ MODÜLÜ YAYINDA

Kavşak Ağı E-Öğrenme Programı kapsamındaki webinar serisinin beşinci modülü olan “Kurumsal Sosyal Sorumluluk", Aktif Yaşam Derneği Proje Yöneticisi Metehan Cengiz anlatımıyla yayında!

 UCLG ÖDÜLLERİ BAŞVURU ÇAĞRISI

UCLG Kültür 21 Uluslararası Ödülleri ve UCLG Barış Ödülleri başvuruları açıldı. Son başvuru tarihleri 22 Nisan ve 31 Mart 2022.

 AMF 6. GENEL KURULU VE 8. YÖNETİM KURULU 9-10 MART'TA DUŞANBE'DE

AMF 6. Genel Kurulu ve 8. Yönetim Kurulu toplantıları hibrit formatta, 9-10 Mart 2022 tarihlerinde Tacikistan Cumhuriyeti’nin Duşanbe şehrinde gerçekleştirilecektir.

TWITTER