UCLG VE UCLG-MEWA’DAN KÜTAHYA TEMASLARI

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG)  Genel Sekreteri Emilia Saiz, UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadieh, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve beraberlerindeki heyet,  7 Ekim 2021 tarihinde UCLG Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu’na ev sahipliği yapan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ı makamında ziyaret etti.

Forumun Kütahya’da gerçekleştirilmesinin önemine değinilen görüşmede ayrıca Kütahya Belediyesi ve Dannieh Belediyeler Birliği arasında 2012 yılında imzalanan Kardeş Şehir protokolünü uzatan imzalar atıldı.

Güncellenen protokolle birlikte karşılıklı iş birliklerinin güçlenerek devam edeceği vurgusu yapıldı.

Günün ikinci ziyaretinde ise heyetin durağı Kütahya Valiliği idi.

UCLG-MEWA Başkanı Muhammed Saadie, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve beraberindeki heyet Kütahya Valisi Valisi Ali Çelik’i makamında ziyaret etti. Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu ve Teşkilatın faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda UCLG-MEWA Başkanı Muhammed Saadie, Vali Ali Çelik’e kabullerinden dolayı teşekkür etti.

Vali Çelik ise konuşmasında  “Bizlere düşen dostluğu, sevgiyi, karşılıklı dayanışmayı büyütmektir. Ziyaretlerin bunun bir parçası olması bizleri mutlu ediyor” ifadelerini kullanarak, büyükşehirlere yakınlığıyla Kütahya’nın aracı şehir tanımını tam anlamıyla taşıdığını vurguladı. Görüşmenin sonunda ise Vali Çelik’e teşkilatın güncel yayınlarından takdim edildi.

UCLG-MEWA heyeti son olarak,  UNESCO Yaşayan İnsan Hazine Ödüllü çini sanatçısı Mehmet Gürsoy ile İsmail Yiğit’i atölyelerinde ziyaret ederek temaslarını tamamladı.

DUYURULAR

 ULUSLARARASI DÜZEYDE YEREL YÖNETİMLER ARASI İŞ BİRLİĞİ: UCLG-MEWA

Özel olarak UCLG-MEWA'ya genel olarak ise yerel yönetimlerin küresel iş birliği üzerine yoğunlaşan, on sekiz yıllık deneyimimizin küresel literatürde nasıl bir bağlama denk düştüğünü tanımlama hassasiyetinde olan tez çalışmasını istifadelerinize sunarız!

 YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ 2

Kentsel ölçekteki deneyimlerin yerel aktörlerce aktarıldığı, salgına karşı verilen ilk tepkiden kentteki kamusal hizmetlerin dönüşümüne kadar birçok noktayı içinde barındıran kitabımız yayında!

 ARACI ŞEHİRLER KÜTAHYA DEKLARASYONU YAYINLANDI

Kütahya Deklarasyonu, aracı şehirleri eylem odaklı bir gündem içerisinde tutuyor. Deklarasyon’da özellikle, COVID-19 sonrası kalkınma gündeminde bu şehirlerin potansiyeline yönelik dikkat çekici ayrıntılar mevcut!

 UCLG-MEWA NEWSLETTER-31

"Uygulamadan Raporlamaya: SKA'ların Yerelleştirilmesinde Öncü Şehirler" temalı 31. sayımızı siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunar, keyifli okumalar dileriz!

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

 ARACI ŞEHİRLER DÜNYA FORUMU KÜTAHYA’DA DÜZENLENDİ

Forum, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 UCLG-MEWA İLE AMF ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

UCLG-MEWA ile Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) arasında, kentsel küresel gündemlerin yerelleştirilmesini teşvik etmek ve her iki kuruluşun üyelik tabanını genişletmek amacıyla Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

 KAVŞAK AĞI 6. E-MODÜLÜ SİZLERLE!

10 farklı E-öğrenme modülünü içerecek programın “Fon Kaynakları Geliştirme ve Sosyal Girişimcilik” adlı altıncı modülü de yayınlandı!

 TÜRKİYE KENT İÇİ ULAŞIM AĞI PROJEMİZ KAPSAMINDA HAZIRLADIĞIMIZ 5. MODÜL YAYINDA!

Modülde “Sivil Toplum ve Yerel Yönetişim” konusunu ele aldık. ‬

 UCLG KÜLTÜR ZİRVESİ İZMİR: KAYIT & PROGRAM

Zirve, kültürün kalkınmadaki rolü hakkında güçlü mesajlar verecek ve kültürün sürdürülebilir kentlerin ve toplulukların ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayacaktır.

TWITTER