UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020’deki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı 27-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma kentinde yapılması planlanan toplantı mevcut COVID salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. Mali Yönetim Komitesi ve Anatüzük Komitesi toplantıları 27 Mayıs’ta düzenlendi. İklim eyleminin COVID19 müdahale ve iyileştirme önlemlerine nasıl entegre edileceğini değerlendirmeyi amaçlayan Yerel ve Bölgesel Yönetimler ve Bakanlar Diyaloğu 28 Mayıs'ta gerçekleşti. Online etkinliğin son günü, üyelerin BM75 İstişaresi’ni ve COVID sonrası dönemde UCLG stratejisini tartıştığı Yönetim Kurulu resmi oturumuna tanıklık etti.

Online Yönetim Toplantısı’nın ilk günü idari komiteler olan Mali Yönetim Komitesi ve Anatüzük Komitesi’nin toplantılarıyla geçti. UCLG Saymanı ve İriga Belediye Başkanı Madelaine Alfelor’un başkanlığında düzenlenen Mali Yönetim Komitesi Toplantısı’nda üyeler, kurumun mali yapısını, bütçeyi ve finansal durumu değerlendirdi. UCLG Başkanı ve Al-Hocaima Belediye Başkanı Dr. Mohamed Boudra ve UCLG Eş-Başkanı ve Utrecht Belediye Başkanı Jan Van Zanen başkanlığında gerçekleştirilen Anatüzük Komitesi Toplantısı’nda ise UCLG’nin COVID sonrası dönemde izleyeceği yol haritası görüşüldü.

İkinci gün UNEP, BM-Habitat, UNDP temsilciler ve ICLEI, CLGF ve GCoM gibi Küresel Görev Gücü üyelerinin temsilcilerinin katıldığı Bakanlar Düzeyinde Diyalog düzenlendi. Etkinlikte, iklim anlaşmalarının etkin şekilde uygulanmasına yönelik konular görüşüldü. 200'den fazla katılımcı ve 50'den fazla panelisti bir araya Diyalog, dünyanın çeşitli bölgelerindeki yerel yönetim aktörleri arasında daha güçlü bir diyalog ve iletişim için eşsiz bir fırsat sundu.

UCLG Yönetim Kurulu’nun son günü ise farklı bölgelerden yerel ve bölgesel liderlerin 2045 yılında görmek istedikleri dünyaya ilişkin görüşlerini, umutlarını ve beklentilerini paylaştıkları BM75m Küresel İstişaresi ve çok taraflılık konusuna ayrıldı.

3 gün süren online toplantıya, MEWA Bölgesi’nden başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tahran Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği olmak üzere birçok yerel yönetim temsilcisi katıldı. Toplantılarda UCLG Eş-Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY da aktif şekilde yer aldı.

Toplantının sonuç belgeleri ve diğer detaylar için UCLG-MEWA web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

DUYURULAR

 NICOLA KHAMIS, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

23 Eylül 2020 Çarşamba, saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU & KONSEYİ ÇEVRİMİÇİ TOPLANIYOR

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu & Konseyi taoplantıları ile “UCLG-MEWA Komiteleri Perspektifinden COVID-19 Sonrası Döneme İlişkin Kent Yönetimi Stratejilerinin Değerlendirilmesi” tematik oturum 22 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 TÜRKİYE KENT İÇİ SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM AĞI PROJESİ

KAVŞAK AĞI çevrimiçi açılışı 18 Eylül Cuma saat 15.00'da gerçekleşecektir.

  YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU WALD YÖNETİM KURULU ÜYESİ AV. EMİN CANACANKATAN

10 Eylül 2020 Perşembe, saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI AV. ŞEYMA DÖĞÜCÜ, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

08 Eylül 2020 Salı, saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 DR. YOUSEF AL SHAWARBEH, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

03 Eylül 2020 Perşembe, saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 EL HALİL BELEDİYE BAŞKANI TAYSEER ABU SNEINEH, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

27 Ağustos 2020 Perşembe, saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 TEBRİZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI IRAJ SHAHIN BAHER UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLUYOR

25 Ağustos 2020 Salı, Saat 15.00

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE UCLG-MEWA EŞ BAŞKANI YÜCEL YILMAZ

18 Ağustos 2020 Salı, saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN

12 Ağustos 2020 Çarşamba, saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

TWITTER