UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020’deki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı 27-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma kentinde yapılması planlanan toplantı mevcut COVID salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. Mali Yönetim Komitesi ve Anatüzük Komitesi toplantıları 27 Mayıs’ta düzenlendi. İklim eyleminin COVID19 müdahale ve iyileştirme önlemlerine nasıl entegre edileceğini değerlendirmeyi amaçlayan Yerel ve Bölgesel Yönetimler ve Bakanlar Diyaloğu 28 Mayıs'ta gerçekleşti. Online etkinliğin son günü, üyelerin BM75 İstişaresi’ni ve COVID sonrası dönemde UCLG stratejisini tartıştığı Yönetim Kurulu resmi oturumuna tanıklık etti.

Online Yönetim Toplantısı’nın ilk günü idari komiteler olan Mali Yönetim Komitesi ve Anatüzük Komitesi’nin toplantılarıyla geçti. UCLG Saymanı ve İriga Belediye Başkanı Madelaine Alfelor’un başkanlığında düzenlenen Mali Yönetim Komitesi Toplantısı’nda üyeler, kurumun mali yapısını, bütçeyi ve finansal durumu değerlendirdi. UCLG Başkanı ve Al-Hocaima Belediye Başkanı Dr. Mohamed Boudra ve UCLG Eş-Başkanı ve Utrecht Belediye Başkanı Jan Van Zanen başkanlığında gerçekleştirilen Anatüzük Komitesi Toplantısı’nda ise UCLG’nin COVID sonrası dönemde izleyeceği yol haritası görüşüldü.

İkinci gün UNEP, BM-Habitat, UNDP temsilciler ve ICLEI, CLGF ve GCoM gibi Küresel Görev Gücü üyelerinin temsilcilerinin katıldığı Bakanlar Düzeyinde Diyalog düzenlendi. Etkinlikte, iklim anlaşmalarının etkin şekilde uygulanmasına yönelik konular görüşüldü. 200'den fazla katılımcı ve 50'den fazla panelisti bir araya Diyalog, dünyanın çeşitli bölgelerindeki yerel yönetim aktörleri arasında daha güçlü bir diyalog ve iletişim için eşsiz bir fırsat sundu.

UCLG Yönetim Kurulu’nun son günü ise farklı bölgelerden yerel ve bölgesel liderlerin 2045 yılında görmek istedikleri dünyaya ilişkin görüşlerini, umutlarını ve beklentilerini paylaştıkları BM75m Küresel İstişaresi ve çok taraflılık konusuna ayrıldı.

3 gün süren online toplantıya, MEWA Bölgesi’nden başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tahran Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği olmak üzere birçok yerel yönetim temsilcisi katıldı. Toplantılarda UCLG Eş-Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY da aktif şekilde yer aldı.

Toplantının sonuç belgeleri ve diğer detaylar için UCLG-MEWA web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER