ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İdealkent Ödülleri, UNESCO’nun Paris’teki binasında sahiplerini buldu. UCLG-MEWA adına Başkan Mohamed Saadie ve Genel Sekreter Mehmet Duman ödül töreninde hazır bulundu.

İdealkent Ödülleri, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu’nun (UNESCO) Paris’te bulunan binasında 16 Ocak 2020 tarihinde sahiplerini buldu. MEWA Bölgesi’nden yerel yönetim temsilcilerinin de katıldığı ödül töreni, açılış oturumu ile başladı.

Oturumda söz alan UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yeniliklere cevap veren kentlerin oluşturulması doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek; bu kapsamda UCLG-MEWA olarak yerel yönetimlerin gerek mali, gerek idari anlamda güçlendirilmesi gerekliliğini her platformda savunduklarını söyledi.

Genel Sekreter Duman ayrıca; başta Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Yeni Kentsel Gündem olmak üzere uluslararası gündemlerin referans alınarak, kentleri daha yaşanabilir kılacak proje ve faaliyetlerin geliştirilebileceğinin altını çizdi.

Açılış oturumunun ardından gerçekleştirilen Şehirlerin Geleceği ve Uluslararası Örgütlerin Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesindeki Rolü başlıklı panelde konuşmacı olarak yer alan UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie ise özellikle UCLG-MEWA’nın uluslararası misyonunun önemine vurgu yaparak, Teşkilatın bölgede gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti.

Kent ve kent halkı üzerinde pozitif etki oluşturan projelere verilen Uluslararası İdealkent Ödülleri, UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie’nin de takdimleri ile sahiplerini buldu.

DUYURULAR

  4. YEREL VE BÖLGESEL YÖNETİMLER HLPF RAPORU YAYIMLANDI

SKH’lerin yerleştirilmesine dair küresel raporun bu yılki sayısını istifadenize sunarız.

 SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ WEB SİTESİ

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi öncülüğünde yıl sonunda yayına girecek ve yerel yönetimlerin sürdürülebilir turizme dair projelerinin toplanacağı web siteye sizler de belediyenizin iyi uygulama örneklerini gönderebilirsiniz.

 MOHAMAD SAADIE, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri Lübnan'dan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamad Saadie’ yi konuk ediyor.

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ'NİN KONUĞU MAHMUT ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri'nin konuğu oluyor.

 RASİM ARI, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNE KONUK OLUYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yerel yönetim söyleşileri kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Rasim Arı’yı konuk ediyor.

 UCLG YÖNETİM KURULU

UCLG’nin 2020 yılındaki ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İtalya’nın Roma şehrinde yapılması planlanan toplantı, mevcut salgın nedeniyle online olarak düzenlendi.

 UCLG CIB 2020 YILLIK TOPLANTISI

UCLG’nin Kapasite ve Kurumsal Gelişim (CIB) Çalışma Grubu, kapasite geliştirme ve yerel yönetimlerde kalkınma iş birliği alanlarında aktif yerel yönetim ve yerel yönetim birliklerinin uzmanlarından oluşan teknik bir platformdur.

 UCLG YÖNETİM KURULU 28-29 Mayıs 2020

 COVID-19 SONRASI İÇİN TALİMATNAME

UCLG ağı, üyeleri, sekreterlikleri ve temsil ettiği topluluk, COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana farklı bir şekilde yaşamak ve çalışmak durumunda kaldı. Yerel ve bölgesel yönetimler bu tartışmaya öncülük etmeye hazır; bu kapsamda, UCLG Başkanlık Divanı gelecek adımlar için bir Talimatname üzerinde anlaşt

 UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİ’NE ONLİNE OLARAK DEVAM DİYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz söyleşilerimize, online olarak sosyal medya hesaplarımızdan devam ediyoruz.

TWITTER