2017 UCLG DÜNYA KONSEYİ | ADAYLIK BAŞVURULARI İÇİN ÇAĞRI


UCLG Dünya Konseyi’nin yıllık toplantısı, UCLG üyeleri için gerçekleştirilen en temel toplantılardan biridir.  Genelde Ekim ve Aralık ayları arasında gerçekleştirilen bu toplantı, UCLG Komiteleri ve Çalışma Grupları’nın yanı sıra, yerelde seçilmiş başkanların ve yerel yönetim birlikleri yöneticilerinin bir araya gelerek tecrübelerini paylaşmalarına, aynı zamanda da yerel demokrasi ve ademi merkeziyetçilik odaklı temel konuları ele almalarına olanak sağlamaktadır.
 
2017’de gerçekleştirilecek olan söz konusu toplantı, Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi, 5. UCLG Kongresi ve Habitat III’ün ardından Dünya Konseyi’nin ilk toplantısı olma niteliği taşıyacak, dolayısıyla, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yanı sıra, bahsi geçen önemli etkinliklerle ilgili küresel gündemlerin hayata geçirilmesinde kaydedilen mesafeyi ele alma fırsatı sunacaktır.
 
Dünya Konseyi’ne ve bu etkinliğe ev sahipliği yapmanın şartlarına dair daha fazla bilgiyi aşağıdaki linkte yer alan belgede bulabilirsiniz.
 
UCLG’nin resmi toplantılarına ev sahipliği yapmak, UCLG üyelerine ağımıza büyük bir katkı sağlamakta ve üyelerimize önemli bir uluslararası görünürlük kazandırmaktadır.  Kentinizin, yerel veya bölgesel yönetiminizin, ya da yerel yönetim birliğinizin adaylık için gerekli şartları sağladığını bu heyecan verici fırsatı kaçırmak istemeyeceğini düşünüyorsanız, başvurularınızı beklemekteyiz. 
 
Tüm adaylık başvuruları Anatüzük Komitesi’ne iletilecek; Komite, 2014 Nisan’da Madrid’de gerçekleştirilecek olan bir sonraki toplantısında Yönetim Kurulu’na tavsiye edilen adayları bildirecektir.
 
Adaylık başvuruları, Dünya Sekreteryası’na 31 Mart 2017 tarihine kadar yazılı olarak yapılacaktır.
 
Daha fazla bilgi almak veya adaylık başvurunda bulunmak için UCLGExBu@uclg.org adresinden UCLG Genel Sekreterliği’ne ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled