2018 UCLG YÖNETİM KURULU: GÜNDEM & SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ


23 – 26 Mayıs tarihlerinde, Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenecek 2018 UCLG Yönetim Kurulu toplantılarına ilişkin olarak, Yönetim Kurulu Genel Oturumu’na dair taslak gündemi ve Strazburg seyahatiniz ile ilgili bazı önemli bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Yönetim Kurulu Genel Oturumları Taslak Gündemi

Yönetim Kurulu Genel Oturumu’nun güncel gündem maddelerine aşağıda linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin güncellenmiş taslak genel programını da aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

Önemli Seyahat Notu

Mayıs ayı boyunca gerçekleşecek grevler sebebiyle, Fransız demir yolu şirketi SNCF’nin bazı tren seferlerini iptal edilebileceğini unutmayınız.  Tren yolculuklarının söz konusu grev eylemlerinden etkilenebileceğinden hareketle, Strazburg’a yolculuğunuz için tren bağlantısı dışındaki ulaşım alternatiflerine sahip seyahat güzergahlarını da dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Demir yolu grevleri ile ilgili detaylı bilgi için SNCF websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğrudan Strasbourg Havaalanı’na  yapacağınız uçak seyahatlerinin yanında, şehre yakın konumda bulunan EuroAirport (Basel-Mulhouse-Freiburg) Havalimanı ve Karlsruhe (Baden-Baden) de, etkinlik süresince alternatif ulaşım güzergahları olarak düşünebilirsiniz.

Yakın havaalanlarından Strazburg’a ulaşım sağlayan otobüs ve taksi firmaları mevcut olmakla birlikte, Strazburg Belediyesi, Yönetim Kurulu Toplantısı katılımcıları için transfer seçeneklerini araştırmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi en yakın zamanda paylaşılacaktır.

Oteller

UCLG heyeti için belirlenmiş ana otellerin aşağıdaki gibi olduğunu hatırlatırız:

Otel, toplantının düzenleneceği Avrupa Parlamentosu binasına, tramvayla 15 dakika uzaklıktadır.

Bu otelde oda ayırmak için, otel web sitesinde aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız: OKKOCGLU348

Bu otelde oda ayırmak için bienvenue@boma-hotel.com adresi ile iletişime geçiniz ve şu rezervasyon kodunu kullanınız: CGLU

Bu otelde oda ayırmak için  hotel@francestrasbourg.com adresi ile iletişime geçiniz ve aşağıdaki rezervasyon kodunu kullanınız: CGLU 

Her iki otel de (Boma ve Western) şehir merkezinde yer almaktadır.

Bu otellerdeki özel fiyatlı odalar sınırlı sayıdadır. Bu imkandan yararlanabilmeniz için, 2 Mayıs tarihine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz.

Alternatif otellerin linklerini buradan bulabilirsiniz. Bu otellerde %8 ile %15 arasında otomatik indirim uygulanacaktır.

Kayıt

Eğer kayıt yapmadıysanız, yasal ve güvenlik nedenlerinden ötürü, online kayıt formunu Google Forms aracılığıyla en geç 11 Mayıs tarihine kadar doldurarak katılımınızı teyit etmeniz gerekmektedir. Her katılımcı için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Avrupa Parlamentosu’nun güvenlik kuralları nedeniyle, toplantı salonuna giriş için, talep edilen tüm bilgileri içeren kayıt formlarınızın, 11 Mayıs tarihine kadar tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan kayıtlar için toplantı salonuna giriş izni verilmeyecek olup toplantı salonunda kayıt imkânı sağlanamayacaktır.

Avrupa Parlamentosuna girmek için bilişim teknolojileri güvenlik önlemleri:

Güvenlik önlemleri nedeniyle Avrupa Parlamentosu, her katılımcının bilişim teknolojisi araçlarını (dizüstü bilgisayarları ve tabletleri) bildirecekleri bir form doldurmalarını talep etmektedir. Bu form, toplantı salonuna girmeden önce, her gün içi ayrı olarak, güvenlik görevlilerine teslim edilmelidir.

Uzun bekleme sıraları oluşmaması için, bu formu önceden doldurmanızı ve yazdırmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik boyunca Avrupa Parlamentosu’na giriş yapmanız gereken her gün, bu formu beraberinizde getirmeyi lütfen unutmayın.

Vizeler

Fransa’ya giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacınızın olabileceğini ve bu sürecin uzun olabileceğini hatırlatırız. Vize sürecini en kısa sürede başlatmanızı şiddetle öneriyoruz.

Kişisel davet mektubuna ihtiyaç duymanız halinde,UCLGExBu@uclg.org
adresini de CC’ye ekleyerek, Strazburg ekibinden Carine Huck’a Carine.HUCK@strasbourg.eu adresinden ulaşabilirsiniz. 

Ulaşım

Üç gün (23-25 Mayıs) süren toplantılarda kullanılmak üzere, Yönetim Kurulu Toplantısı katılımcılarına bir tramvay bileti verilecektir.

Strazburg’ta görüşmek dileğiyle. Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda, Dünya Sekretaryası her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz. .

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:

Comments are disabled