25 KASIM KADINA KARŞI ŞİDETLE MÜCADELE GÜNÜ ORTAK ETKİNLİĞİ

#ŞiddETME!

BM, 1999’daki Genel Kurul kararı ile 25 Kasım’ı Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü ilan etmiştir.  2015 yılının Eylül ayında Birleşmiş Milletler nezdinde kabul edilen sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH)’nin Beşincisi olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması ve Kadın ve Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi hedefinin yerelleştirilmesi konusunda 25 Kasım büyük öneme sahiptir.

Bu anlamda, SKH’nin yerelleşmesi işbirliği çerçevesinde, uluslararası toplumun kabul ettiği günlerde ortak farkındalık yaratma çalışmaları yapma yönünde protokol imzalamış olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Türkiye Kent Konseyleri Platformu, üyelerini yapacakları etkinliklere davet etmektedirler.

Kampanya kapsamında sosyal medyada #YerelinÇağı #SKH5 #ŞiddETME #ŞiddetsizToplum #TacizsizToplum hashtagleri kullanılacaktır. Twitter etkinliği, 24 Kasım 2016 TSİ 20.00’de başlayıp 25 Kasım 2016 20.00’a kadar devam edecektir.

Ayrıca yukarıdaki görselde yer alan şiddETME ifadesi, beyaz fon üzerine siyah yazıyla “Şidd” ve kırmızı yazıyla “ETME!” şeklinde yazılacaktır ve hazırlanacak pankart ve görsellerde kullanılacaktır. 25 Kasım 2016 TSİ 11:00’de, Kent Konseyleri Platformu ve Kent Konseyleri Birliği üyesi olan Kent Konseyleri ile UCLG-MEWA üyelerinin gerçekleştireceği etkinliklerin fotoğraf ve haberlerinin, uclg-mewa@uclg-mewa.org ve/veya g.yanik@uclg-mewa.org adreslerinden UCLG-MEWA’ya gönderilmesi rica olunur.

 

Saygılarımızla,
UCLG-MEWA Genel Sekreterliği

Comments are disabled