7. AMF YÖNETIM KURULU TOPLANTISI


UCLG-MEWA’nın İran ülke temsilciliği görevini de yürüten Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) 7.Yönetim Kurulu Toplantısnı  çevrimiçi olarak 22 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirdi.

“Koronavirüs Salgını Sonrası Kentsel Sağlık Ve Ekonomi” ana başlıklı toplantının selamlama konuşmasını AMF Genel Sekreteri Goshtasb Mozafari gerçekleştirirken kurucu ve ev sahibi kent adına Tahran Belediye Başkanı Dr. Pirouz Hanachi ve AMF Dönem Başkanı olarak da Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin açılış konuşmalarını yaptı.

COVID-19 ile mücadele sürecinde Türkiye’nin ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahseden Fatma Şahin, özellikle akıllı şehir kavramının üzerinde durdu. Çevre ile alakalı projelere hız verilmesi gerektiğinin altını çizen Şahin, insana dair her konudaki çalışmaların geliştirilmesinin önemine değindi.

Toplantıda söz alan UCLG-MEWA Başkanı ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamad Saadie,  UCLG ve AMF gibi organizasyonları güçlendirerek ulusal, bölgesel ve küresel koordinasyonun sağlanması ile birçok iş birliğinin üretilebileceğine değindi.

AMF’nin 2019-2024 stratejik planı, 2020-2021 faaliyet plan ve programları gibi konularının ele alındığı yönetim kurulunun ardından toplantı sona erdi.

 

Comments are disabled