8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!


Cinsiyet eşitliği her toplumun ve her bireyin dikkat etmesi gereken bir husustur. Kadın haklarının yaygınlaştırılması, kadınların sosyal ve siyasal katılımını geliştirmek her bireyin sorumluluğundadır. ‘‘Güçlü kadın, güçlü toplum’’ mantığı ile daha yaşanılabilir bir dünya elde etmek hepimizin gayreti ile mümkündür. Bizler de, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) olarak, bu konunun hassasiyetinin farkındayız ve bu sebeple, bilindiği üzere cinsiyet eşitliği konusunda yerel yönetimlerin katkısını arttırmak ve uluslararası gündemi takip etmek amacıyla UCLG-MEWA Cinsiyet Eşitliği Komitesi’ni kurduk.

UCLG-MEWA Cinsiyet Eşitliği Komitesi, UN Women tarafından geliştirilen, kadınlara ve kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığı ve şiddeti ortadan kaldırmak için erkeklerin alması gereken sorumlulukla ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen HeForShe Kampanyası’na destek veriyor.

UCLG-MEWA Genel Sekreterliği olarak, cinsiyet eşitliği meselesinin sadece kadın dayanışması ile çözülmesinin zor olacağından hareketle, tüm dünyada ve özellikle bölgemizde cinsiyet eşitsizliği ile mücadelede kadınlarımızın yanında yer alacağımızı ve bu sorunun giderilmesi adına her türlü gayreti göstereceğimizi belirtmek isteriz. 

UCLG-MEWA ailesinin değerli üyeleri olan sizler de Sekreterliğimizin dahil olduğu HeForShe kampanyasına destek verebilir, internet siteleri ve sosyal medya aracılığı ile fotoğraflarınızı ve mesajlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Bu vesileyle de, kadınlarımızın daha güvenli ve huzurlu ve cinsiyet eşitliğinin var olduğu bir dünyada yaşamalarını arzu ettiğimizi belirterek, bölgemizdeki ve tüm dünyadaki kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız.

UCLG-MEWA Sekreteri Mehmet Duman’ın Kampanya Desteği

HeForShe Kampanya internet sitesi

Comments are disabled